زمان انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ -

استقلال- پرسپولیس؛ سوپرجام قریب به یقین !

اگر پرسپولیس در یک چهارم نهایی جام‌حذفی در ضربات پنالتی به صنعت نفت نمی‌باخت امروز به جای بازی صنعت نفت ـ استقلال شاهد دربی تهران در مرحله نیمه نهایی جام‌حذفی بودیم.

سرای نور؛ناکامی پرسپولیس در ضربات پنالتی مقابل صنعت نفت مانع صعود این تیم به نیمه نهایی جام‌حذفی شد و مسابقه‌ای که خیلی‌ها در جام‌حذفی انتظار تماشایش را می‌کشیدند، حالا احتمال برگزاری‌اش در یک فینال جذاب دیگر افزایش یافته است. چراکه در صورت پیروزی استقلال در جام‌حذفی با توجه به قهرمانی احتمالی پرسپولیس در لیگ‌برتر این دو تیم را در سوپرکاپ فصل جاری که در تابستان سال آینده پیش از آغاز لیگ‌برتر انجام خواهد شد مقابل هم قرار خواهد داد.

 

این می‌تواند یکی از باشکوه‌ترین تقابل‌های دو رقیب سنتی فوتبال ایران باشد که حالا بعد از سال‌ها در آستانه تقسیم دو جام معتبر فصل میان خود هستند.

آخرین‌بار که شاهد تقابل استقلال و پرسپولیس در یک بازی حساس خارج از لیگ بودیم ۲۰ تیر ۱۳۷۸ بود و مسابقه فینال جام‌حذفی فصل ۷۸-۷۷؛ در آن روز پرسپولیس در لحظات پایانی بازی با ضربه سر افشین پیروانی به گل دوم رسید و با نتیجه ۲ بر یک استقلال را شکست داد تا با سرمربیگری علی پروین در فوتبال ایران دبل کند و در یک فصل هم لیگ‌برتر را ببرد و هم جام‌حذفی را.

 

حالا حدود ۱۸ سال از آن بازی گذشته و در این مدت بارها دو تیم در آستانه تقابل در مراحل پایانی جام‌حذفی یا مراحل حذفی لیگ قهرمانان قرار گرفته‌اند. تقابلی که نه تنها برای هواداران پرسپولیس و استقلال بلکه برای فوتبالدوستان در سراسر آسیا می‌تواند هیجان‌انگیز باشد. این‌بار اما به نظر می‌رسد فاصله ما با یک دربی هیجان‌انگیز خارج از لیگ‌برتر تنها یک مسابقه است آن هم فینال جام‌حذفی که یک سر آن استقلال است و اگر بتواند در فینال برنده استقلال‌خوزستان و خونه به خونه را شکست بدهد آن وقت برانکو و شفر باید خود را آماده نبرد در دربی کنند.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۰ بهمن, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو