زمان انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۶ -

رونالدو، برنده موقتی کورس نفسگیر با مسی

مسی فصل را بهتر شروع کرد ولی پس از بازگشت رونالدو به فرم مخوفش، حالا رقابت بین این دو، تنگاتنگ دنبال می شود.

سرای نور؛

هرچند رونالدو از حیث گلزنی در لالیگا فعلا فاصله زیادی با مسی دارد ولی در مجموع عملکرد گلزنی فوق ستاره پرتغالی در این فصل بهتر از نابغه آرژانتینی بوده است.

در اولین بازی فصل جدید، رونالدو در بازی رفت سوپرکاپ اسپانیا موفق شد گلی تماشایی وارد دروازه بارسلونا کرده و پاسخ پنالتی مسی را بدهد ولی او دقایقی بعد از زمین اخراج شد و سپس ۵ جلسه با محرومیت مواجه گشت.

همین مساله از لحاظ روحی، ضربه سختی به فوق ستاره پرتغالی زد و مسی با استفاده از این فرصت توانست در لالیگا خود را از رونالدو جدا کند.

 

 

 

 

پس از گذشت ۵ ماه، مسی در لالیگا ۲۰ گل به ثمر رسانده و رونالدو ۱۲ گل(با یک بازی کمتر) اما در لیگ قهرمانان اوضاع متفاوت است.

رونالدو با زدن ۱۱ گل در لیگ قهرمانان و گلزنی در ۷ دیداری که به میدان رفته، توانسته ۸ گل بیشتر از مسی ۳ گله به ثمر برساند و به نوعی جبران افت خود در لالیگا را کرده باشد. در روزهای باقی مانده تا ماه فوریه، رونالدو سه بازی لالیگایی برابر لگانس، آلاوس و اسپانیول پیش رو دارد و می تواند آمار خود را در این رقابت ها نیز بهبود ببخشد.

 

تا به اینجای فصل، رونالدو ۱۲ گل در لالیگا، ۱۱ گل در لیگ قهرمانان، ۲ گل در جام جهانی باشگاه ها و یک گل نیز در سوپرکاپ اسپانیا به ثمر رسانده است. ۲۶ گل در ۲۹ بازی و به عبارتی متوسط هر ۹۷ دقیقه یک گل.

 

 

 

 

مسی در لالیگا ۲۰ گله است و در لیگ قهرمانان و کوپا دل ری نیز موفق به زدن ۶ گل شده است( ۳ گل در هر تورنمنت). او در سوپرکاپ اسپانیا نیز یک گل به ثمر رسانده است. آمار مسی به اینگونه است: ۲۷ گل در ۳۷ بازی، یعنی متوسط یک گل در هر ۱۱۵٫۶ دقیقه.

 

چنانچه مشاهده می شود، تا به اینجای فصل مسی یک گل بیشتر از رونالدو به ثمر رسانده ولی در مجموع، رونالدو به دقایق کمتری نسبت به مسی برای گلزنی نیاز داشته و عملکرد بهتری از خود نشان داده است. بدون شک درخشش رونالدو از آغاز سال ۲۰۱۸ و زدن ۱۰ گل در ۶ بازی اخیر، نقش مهمی در برتری فعلی فوق ستاره پرتغالی مقابل مسی داشته است.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱ اسفند, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو