زمان انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۶ -

شکاری: خدا را شکر سردار کنار من است

رضا شکاری مهاجم تیم روبین کازان می‌گوید تمام تلاشش را خواهد کرد تا به صورت فیکس در تیم اصلی این باشگاه به میدان برود.

سراي نور؛مهاجم سابق ذوب‌آهن و حال حاضر روبین‌کازان پس از روبه‌رو شدن با مشکلات بسیار از باشگاه اصفهانی جدا شد و شاگرد قربان بردیف روس شد. از شکاری در خصوص شرایط و عملکردش در روبین‌کازان، نتیجه رای نهایی ذوب‌آهن و مسائل مختلف دیگر سوال می‌کنیم که او چنین پاسخ می‌دهد.

گفت‌وگوی “ورزش سه” با رضا شکاری را در زیر بخوانید:

 

شرایط روبین‌کازان در حال حاضر چطور است؟
اینجا شرایط خیلی خوب است. ما در ۳ ماه تعطیلی لیگ به دلیل سرمای شدید در روسیه اردوهای بسیاری در کشورهای گرمسیر برگزار کردیم، بازی‌های دوستانه و اردوهای سخت نتیجه خوبی را به همراه داشت و اکنون آقای بردیف از شرایط روبین رضایت کامل دارند. البته در این اردوها نفرات جدیدی هم به تیم اضافه شدند و تیم اکنون آمادگی لازم را کسب کرده است.

عملکرد خودت در روسیه را چطور می‌بینی و فکر می‌کنی توانسته‌ای در این مدت نظر قربان بردیف را به خود جلب کنی؟
شرایط خودم هم خیلی خوب است و با تیم اصلی تمرین می‌کنم و هر زمان در بازی‌های دوستانه به میدان رفتم آقای بردیف از من رضایت کامل داشت. در این بازی های دوستانه تلاش کردم نظر آقای قربان بردیف را به خود جلب کنم حالا اینکه ایشان از من راضی بودند یا خیر را دقیقا نمی دانم. باز هم من تلاش می کنم که نظر ایشان را به خودم جلب کنم همه چیز بستگی به صلاحدید و نظر ایشان دارد که در تیم الف بازی کنم یا تیم اصلی.

چه مدت با روبین کازان قرارداد امضا کرده‌ای و در این مدت چه توقعی از خود برای رسیدن به هدفی که دنبال می‌کند داری؟
من قراردادم با این باشگاه ۵ ساله است و آنقدر به خودم اطمینان دارم که می‌دانم خیلی زود با تلاش و کوشش می‌توانم به آن چیزی که می خواهم برسم. زمانی که سردار به روسیه آمد در تیم ب باشگاهش بازی می‌کرد و یک سال زمان برد تا در تیم اصلی بازی کند، او تلاش کردم مطمئنا من هم می‌توانم.

رابطه‌ات با سردار چطور است؟
خیلی خوب است که در یک تیم خارجی که حضور دارید یک هموطن داشته باشید و از اینکه با سردار آزمون در یک باشگاه کار می‌کنم احساس امنیت و خاطری آسوده دارم. سردار مثل برادرم می‌ماند و در این مدت او حمایت‌های خوبی از من داشته است. سعی می‌کنم در کنار سردار تلاشم را چند برابر کنم تا مثل او خیلی زود به تیم اصلی دعوت شوم. خدا را شکر که او در کنارم هست و امیدوارم که همین‌طور روند خوبم را ادامه دهم تا از این فرصتی که به دست آوردم نهایت استفاده را ببرم.

 

 

آیا دوست داری در سال‌های آینده به دیگر لیگ‌های اروپایی ترانسفر شوی؟
هر بازیکنی تلاش می‌کند تا در بالاترین و بهترین سطح فوتبال بازی کند و من هم همین‌طور؛ نمی‌گویم سطح فوتبال روسیه بالاست اما تیم روبین‌کازان تیم مطرحی در اروپاست بخصوص با وجود هدایت سرمربی مثل بردیف که در زمان حضورش در روستوف این تیم را که در رتبه هفدهم  هجدهم قرار داشت را توانست قهرمان روسیه کند. او در روبین‌کازان هم همین هدف را دارد و من پذیرفتم که در این تیم باشم و بعد با موفقیت این تیم به سطح بالاتر بروم. اولین چیزی که می‌خواهم فیکس بازی کردن در این تیم است تا بتوانم به تیم‌ملی بزرگسالان دعوت شوم و من هم یکی از مسافران جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه باشم تا بعد از آن به تیم‌های بهتر و بالاتر دعوت شوم؛ فعلا هدفم و تلاشم بهتر بودن در روبین‌کازان است.

فکر می‌کنی از سوی کارلوس کی‌روش به تیم‌ملی دعوت شوی؟
برای اینکه یک از انتخاب‌های آقای کی‌روش و بازیکن تیم‌ملی شوم امید بسیار دارم و این اطمینان را هم دارم. فکر نمی‌کنم کم استعداد باشم و چیزی برای حضور در لیست تیم‌ملی کم داشته باشم فقط اینکه الان دعوت شوم یا نه را خدا می‌داند. تمام هدف و انرژی‌ام را برای روبین‌کازان می‌گذارم و اگر اینجا بتوانم خوب باشم می‌توانم نگاه کادرفنی تیم‌ملی را به خود معطوف کنم.

دوست نداری دوباره به لیگ‌برتر ایران بازگردی؟
دوست داشتن واقعا دوست دارم به لیگ‌برتر برگردم اما نمی‌خواهم به تیم ذوب‌آهن برگردم. من فکر می‌کنم یکسری سختی‌ها هست که اگر انسان بتواند آنها را پشت سر بگذارد می‌تواند به مراحل بالاتر برسد. من سختی و دوری را تحمل می‌کنم تا به سطح بالاتر برسم. واقعا دوست دارم برگردم به لیگ ایران اما همانطور که گفتم به ذوب‌آهن به هیچ وجه بر نخواهم گشت.

چرا به این تیم بازنخواهی گشت؟
گفتم انسان برای رسیدن به مقاطع بالاتر باید سختی بکشد اما من در ذوب‌آهن فقط سختی نکشیدم بلکه دلشکسته شدم و ناراحتی‌ام از این تیم هنوز برطرف نشده است.

آیا هنوز رای نهایی و شکایت باشگاه ذوب‌آهن از تو صادر شده است؟
مشکلات ما هنوز برطرف نشده و هنوز فیفا رای نداده و مشخص نیست که چه زمانی رای را صادر خواهد کرد اما مطمئنا رای به نفع ذوب‌آهن نخواهد بود. مطمئنا بعد از آمدن من به روسیه باتوجه به قوانین فیفا رای را به نفع باشگاه ایرانی صادر نخواهند کرد.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۷ اسفند, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو