زمان انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۶ -

چشمی مرد شماره ۱۸۹۰ آبی‌ها

در ترکیب استقلال 6 بازیکن موفق شدند در بیش از 60 درصد دقایق بازی های تیم شان به میدان بروند.

سرای نور؛

استقلالی ها تا قبل از دربی ۸۶ در ۲۴ بازی به میدان رفته اند. از ۲۱۶۰ دقیقه حضور آبی پوشان در لیگ برتر روزبه چشمی با ۱۹۸۰ دقیقه حضور با ثبات ترین بازیکن استقلال در ۲۴ هفته سپری شده از لیگ هفدهم است. بعد از او ۷ بازیکن دیگر موفق شده اند در بیش از ۶۰ درصد دقایق بازی های تیم شان به میدان بروند.

 

  • روزبه چشمی: ۱۸۹۰ دقیقه

هافبک دفاعی استقلال که در این فصل در قلب خط دفاعی به کار گرفته شده با ثبات ترین آبی پوش به شمار می رود. شاید در ابتدای فصل خیلی قابل تصور نبود؛ اما در پایان هفته بیست و چهارم روزبه چشمی با ۱۸۹۰ دقیقه حضور در ترکیب تیم استقلال، با ثبات ترین مهره آبی ها به شمار می رود. او در هفته های هشتم، هجدهم و بیست و یکم مقابل سپیدرود، تراکتورسازی و پارس جنوبی جم فرصت حضور در ترکیب تیمش را پیدا نکرد و پس از آن در همه بازی های استقلال ۹۰ دقیقه حضور کامل را تجربه کرده است. خشن ترین بازیکن این فصل آبی ها با ۸ کارت زرد، مهمترین خطای خود را امسال در دقیقه ۲۱ دربی ۸۵ روی علی علیپور انجام داد تا پایه گذار باخت شفر مقابل برانکو باشد. چشمی که خود را برای حضور در جام جهانی روسیه آماده می کند، این فصل در ۳ دیدار مقابل ذوب آهن، استقلال خوزستان و فولاد موفق به گلزنی شده است.

 

  • مجید حسینی: ۱۸۰۰ دقیقه

دیگر مدافع استقلال خیلی بی سر و صدا و بی حاشیه در ترکیب تیمش به ثبات خوبی رسیده و با ۱۸۰۰ دقیقه بازی در رده دوم قرار دارد. این بازیکن در ۴ بازی تیمش در هفته های اول، ششم، هفتم و بیست و چهارم مقابل صنعت نفت، پارس جنوبی جم، ذوب آهن و فولاد جایی در ترکیب آبی ها پیدا نکرد؛ اما در ۲۰ بازی دیگر به طور کامل برای استقلال بازی کرده است. بازیکن آرامی که همواره جانب احتیاط را رعایت کرده و حالا مهره قابل اتکاء شفر در قلب خط دفاعی محسوب می شود.

 

  • وریا غفوری: ۱۸۰۰ دقیقه

وریا غفوری نیز این فصل با ۱۸۰۰ دقیقه حضور در ترکیب استقلال رده سوم بیشترین حضور را به خود اختصاص داده است. ۲ گل به استقلال خوزستان و ذوب آهن و ۲ پاس گل مقابل صنعت نفت آبادان و پارس جنوبی جم در بازی برگشت حاصل کار این بازیکن در دیدارهایی است که برای تیمش به میدان رفته است. او هفته ششم مقابل پارس جنوبی جم غایب بود و از هفته دوازدهم تا چهاردهم نیز به دلیل مصدومیت نتوانست برای استقلال بازی کند. غفوری نیز در همه دیدارهایی که به میدان رفته، هیچگاه تعویض نشده و ۹۰ دقیقه کامل بازی کرده است.

 

  • سیدحسین حسینی: ۱۵۳۰ دقیقه

سیدحسین حسینی از هفته ششم در جمع آبی پوشان قرار گرفت و با ۱۵۳۰ دقیقه حضور در ترکیب استقلال رتبه چهارم این رده بندی را به دست آورد. او در این مدت ۹ گل دریافت کرده است یعنی هر ۱۷۰ دقیقه یک گل. حسینی در نهایت موفق به ثبت رکورد ۸۷۳ دقیقه رکورد کلین شیت متوالی در تاریخ فوتبال باشگاهی ایران شد تا یکی از جدی ترین گزینه های کی روش برای حضور در روسیه باشد. او با کارت زردی که در دیدار تیمش مقابل فولاد گرفت از حضور در دربی ۸۶ محروم شد.

 

  • داریوش شجاعیان: ۱۴۶۰ دقیقه

داریوش شجاعیان با ثبت ۱۴۶۰ دقیقه در رده پنجم قرار دارد. او با ۴ گل به سپیدرود، صنعت نفت، سایپا و فولاد و همچنین ۳ پاس گل مقابل تراکتور، صنعت نفت، استقلال خوزستان و پارس جنوبی جم یکی از موثرترین مهره های هجومی استقلال به شمار می رود. او این فصل ۳ کارت زرد دریافت کرده و حالا یکی از بازیکنان اصلی شفر در برنامه های هجومی آبی پوشان است.

 

  • سرور جپاروف: ۱۴۱۳ دقیقه

هافبک ازبکستانی استقلال با ۱۴۱۳ دقیقه حضور در ترکیب استقلال به رکورد ۶۵ درصدی می رسد؛ اما نمایش موثر این بازیکن در بازی های زیادی کمک حال آبی پوشان بوده است. جپاروف به لحاظ تعداد بازی رکورد خوبی دارد؛ اما تعویض های او باعث شده تا نتواند دقایق بیشتری را ثبت کند. گل او به تراکتورسازی در هفته چهارم اولین گل زده استقلال در این فصل بود. گلزنی بعدی جپاروف تا هفته پانزدهم طول کشید تا مقابل سپاهان دبل کند و بعد هم گل اول تیمش را به پارس جنوبی جم زد. او در دیدار با استقلال خوزستان و فولاد یک پاس گل داده و در این فصل یک کارت زرد دریافت کرده است.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۸ اسفند, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو