زمان انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۶ -

بیرانوند مرد اول ترکیب‌های ثابت برانکو

در ترکیب پرسپولیس 8 بازیکن موفق شدند در بیش از 70 درصد دقایق بازی های تیم شان به میدان بروند.

سرای نور؛

پرسپولیسی ها تا قبل از دربی ۸۶ در ۲۴ بازی به میدان رفته اند. از ۲۱۶۰ دقیقه حضور سرخپوشان در لیگ برتر علیرضا بیرانوند با ۱۹۸۰ دقیقه حضور با ثبات ترین بازیکن برانکو در ۲۴ هفته سپری شده از لیگ هفدهم است. بعد از او ۷ بازیکن دیگر موفق شده اند در بیش از ۷۰ درصد دقایق بازی های تیم شان به میدان بروند.

 

 • علیرضا بیرانوند: ۱۹۸۰ دقیقه

دروزاه بان ملی پوش پرسپولیس در این فصل در دو بازی رفت و برگشت مقابل استقلال خوزستان غایب بوده و در ۲۱ دیداری که به میدان رفته موفق به ثبت ۱۵ کلین شیت شده است. او در ۱۹۸۰ دقیقه حضورش در ترکیب سرخپوشان موفق به ثبت ۶۸۵ دقیقه کلین شیت متوالی در لیگ هفدهم شد. بیرانوند با ۸ گل خورده، آمار هر ۲۴۸ دقیقه یک گل خورده را از خود بر جای گذاشته و بی شک در دربی ۸۶ مرد شماره یک برانکو خواهد بود.

 

 • حسین ماهینی: ۱۹۷۲ دقیقه

مدافع کلیدی سرخپوشان در این فصل در هفته های نهم و بیست و چهارم مقابل پدیده و فولاد بازی نکرده و در ۲۱ دیدار دیگر همواره در ترکیب پرسپولیس حضور ۹۰ دقیقه ای را تجربه کرده است. البته به جز دیدار برگشت مقابل صنعت نفت که در دقیقه ۸۲ جای خود را به کمال کامیابی نیا داد. ماهینی این فصل در پست های مدافع راست، چپ و میانی بازی کرده و در مجموع رکورد ۱۹۷۲ دقیقه را از خود برجای گذاشته است.

 

 • شجاع خلیل زاده: ۱۸۹۰ دقیقه

مدافع این فصل پرسپولیس در ۲۱ باری که در لیگ هفدهم به میدان رفته حضور ۹۰ دقیقه ای را تجربه کرده و هیچگاه تعویض نشده است. او در هفته های ۱۲ و ۱۹ و ۲۴ مقابل پدیده، سیاه جامگان و استقلال خوزستان غایب بود. شجاع موفق به زدن ۳ گل برای تیمش شده و با ۴ کارت زرد، بین هم تیمی هایش به عنوان خشن ترین بازیکن شناخته می شود. او در کنار سیدجلال زوج دفاعی پرسپولیس را در دربی روز پنجشنبه تشکیل خواهد داد.

 

 • محسن ربیع خواه: ۱۸۹۰ دقیقه

شاید در ابتدای فصل کمتر کسی فکر می کرد ربیع خواه در حضور بازیکنان سرشناس پرسپولیس بتواند جایی در ترکیب سرخپوشان پیدا کند؛ اما برانکو با اعتماد به این هافبک دفاعی او را در ۲۱ بازی به عنوان بازیکن ثابت به میدان فرستاده تا رکورد ۱۸۹۰ دقیقه را به نام خود ثبت کند. بازیکنی که در پست هافبک دفاعی یکی از با ثبات ترین های برانکو بوده و در دربی ۸۶ نیز از بین کامیابی نیا و نوراللهی یکی را کنار خود خواهد داشت.

 

 • محمد انصاری: ۱۸۸۶ دقیقه

محمد انصاری با حضور در ۲۲ بازی برای پرسپولیس رکورد ۱۸۸۶ دقیقه را برجای گذاشته است. او با وجود سیدجلال و شجاع در پست دفاع چپ به میدان خواهد رفت. او در این فصل عملکرد خوبی داشته و در اجرای وظایف دفاعی اش موفق بوده است. انصاری در این فصل نه گلی به ثمر رسانده و نه پاس گلی داده است.

 

 • علی علیپور: ۱۸۴۷ دقیقه

آقای لیگ هفدهم به جز هفته دوم در همه بازی های تیمش در این فصل بازی کرده و با به ثمر رساندن ۱۷ گل در ۱۸۴۷ دقیقه آمار هر ۱۰۸ دقیقه یک گل را از خود برجای گذاشته است. او در دیدار هفته اول مقابل فولاد با دریافت کارت زرد دوم از زمین بازی اخراج شد تا تنها سرخپوشی باشد که در این فصل طعم اخراج را چشیده است. جالب است بدانید به جز دیدار رفت مقابل سپاهان، در هر بازی که علیپور موفق به گلزنی شده پرسپولیسی ها برنده از زمین خارج شده اند. او با ۴ دبل در لیگ امسال رکورددار دبل است.

 

 • وحید امیری ۱۶۶۰ دقیقه

دومین پاسور برتر لیگ در ۲۱ بازی برای پرسپولیس به میدان رفته تا رکورد ۱۶۶۰ را ثبت کند. یک گل و ۶ پاس گل حاصل کار این بازیکن چپ پا در جمع سرخپوشان بوده است. امیری که از مهره های قابل اعتماد و موثر برانکو به حساب می آید، قطعا در دربی ۸۶ یکی از مهره های موثر تیمش خواهد بود.

 

 • گادوین منشا  ۱۵۲۶ دقیقه

مهاجم ۴ گله پرسپولیس که برخلاف دیگر مهاجم تیمش یعنی علی علیپور آنچنان که باید و شاید در گلزنی نتوانسته خوش بدرخشد، با ۱۵۲۶ دقیقه حضور در میدان یکی دیگر از مهره های با ثبات برانکو به شمار می رود. او که در دربی ۸۵ نیز به میدان رفت، موفق به گلزنی نشد؛ اما با این حال همچنان یکی از گزینه های اصلی سرخپوشان برای قرار گرفتن کنار علیپور به شمار می رود.

 

 • دقایق حضور دیگر بازیکنان پرسپولیس:

کمال الدین کامیابی نیا ۱۴۶۷

 

سیدجلال حسینی ۱۴۴۰

 

محسن مسلمان ۱۴۱۰

 

فرشاد احمدزاده ۱۲۴۱

 

صادق محرمی ۱۲۸۳

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۸ اسفند, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین ها
 • آرشیو