زمان انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۶ -

فغانی؛ داور زیباترین دربی‌ها

سرانجام داور دربی روزپنجشنبه مشخص شد و علیرضا فغانی داور بین المللی فوتبال ایران و شاید ستاره داوری حال حاضر ایران این بازی را سوت خواهد زد.

سرای نور؛

علیرضا فغانی برای پنجمین بار به عنوان داور دربی پایتخت انتخاب شد و این در حالی است که در چهار مسابقه قبلی که او داور این مسابقه بوده ، یک برد پرسپولیس، دو مساوی و یک برد برای استقلال به دست آمده است. نکته جالب توجه درباره قضاوت فغانی اینکه او در دو دربی ۷۴ و ۸۴ که از زیباترین دربی های سال های اخیر بوده اند داوری کرده است. در دربی ۷۴ پرسپولیس بازی دو بر صفر باخته را با هت تریک ایمون زاید برد و در دربی ۸۴ نیز شاگردان منصوریان بازی ۱ بر صفر باخته را با نتیجه سه بردو بردند.  فغانی دو دربی ۷۷ و ۸۳ را نیز سوت زده است که هر دوبازی با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسیده است.

فغانی و اخطارها و اخراج ها در دربی

در چهار مسابقه ای که علیرضا فغانی تا این زمان برای دو تیم سوت زده او کارت زردها و کارت قرمزهایی را از جیبش خارج کرده است. فغانی در دربی ۷۴ که اولین دربی بود که قضاوت می کرد در دقیقه ۶۸ مرحوم مهرداد اولادی را از زمین مسابقه اخراج کرد. اما بعد از این اخراج بود که دومین هت تریک تاریخ دربی بعد از ۳۸ سال توسط ایمون زاید رقم خورد و پرسپولیس برد. در دربی ۷۷ که با نتیجه بدون گل مساوی به پایان رسید علیرضا فغانی ۱۰ کارت زرد از جیبش خارج کرد که آمار قابل توجهی به حساب می آید. اما در دربی ۸۳ که این بازی نیز با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید فغانی ۵ کارت زرد به بازیکنان دو تیم داد. در بازی دربی ۸۴ که با برتری سه بر دو استقلال به پایان رسید فغانی ۶ کارت زرد به بازیکنان دوتیم داد. او البته در وقت های اضافی پایان بازی دو کارت به مهدی رحمتی کاپیتان استقلال داده و او را از زمین مسابقه اخراج کرد.

آمار آقای داور

علیرضا فغانی امسال و تا قبل از بازی حساس دربی پنجشنبه در ۹ بازی لیگ برتر قضاوت کرده و ۲۶ کارت زرد نیز داده است که آمار حدود ۳ کارت درهر بازی می شود. او درحال حاضر یکی از بهترین داوران فوتبال ایران و آسیا است و شانس این را دارد که در رقابت های جام جهانی نیز شاهد قضاوت هایش باشیم.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۸ اسفند, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو