زمان انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۵ -

تولید نفت اوپک رکورد زد

تولید نفت اوپک در ماه گذشته میلادی به بیشترین میزان در سه سال اخیر رسید.

به گزارش سرای نور؛ به نقل از رویترز، تولید نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت در ماه گذشته میلادی به دلیل افزایش نفت نیجریه و کشورهای تولیدکننده در منطقه خلیج فارس به بیشترین رقم در سه سال اخیر رسید و یک رکورد جدید از خود به جای گذاشت.

در همین حال، مجموع تولید نفت اوپک در ماه ژوئن به ۳۲.۸۲ میلیون بشکه در روز رسید که این رقم برای ماه قبل از آن یعنی می، ۳۲.۵۷ میلیون بشکه در روز ثبت شده بود.

این افزایش تولید نفت از سوی اعضای اوپک به دلیل تمرکز آنها بر روی سهم بازار گزارش شده است. البته مسئولان سازمان اوپک بر این باور هستند که تقاضا برای نفت آنها در سه ماه سوم سال جاری میلادی با افزایش روبرو خواهد شد.

همچنین تولید نفت نیجریه در ماه ژوئن ۱۵۰ هزار بشکه در روز افزایش یافت که بیشترین افزایش در میان سایر کشورهای عضو اوپک محسوب می شود، ضمن اینکه عربستان سعودی، امارات متحده عربی هر کدام با افزایش تولید ۵۰ هزار بشکه در روز و لیبی هم با روند صعودی ۴۰ هزار بشکه در روز به کار خود در ماه گذشته میلادی ادامه داد، این در حالی است که با برداشته شدن تحریم‌های ایران، تولید نفت این کشور نیز با افزایش روبرو شده است.

البته تولید نفت عربستان در ماه ژوئن به ۱۰.۳۰ میلیون بشکه در روز رسیده است.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۱۲ تیر, ۱۳۹۵

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو
مصاحبه و گفتگو
  • گزارش تصویری