زمان انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۴ -

نمایشگاه خوشنویسی محرم در شهرستان نور افتتاح شد

با حضور مسئولان نمایشگاه خوشنویسی محرم از مجموعه برنامه‌های نخستین سوگواره محرم (نور، پایتخت ساحلی ایران) افتتاح شد.

به گزارش سرای نور؛ همایش و نمایشگاه خوشنویسی محرم ظهر امروز با حضور مسئولان شهرستانی در گالری اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نور افتتاح شد و در معرض دید عموم قرار گرفت.

این نمایشگاه یکی از عناوین برنامه‌های نخستین سوگواره محرم، نور پایتخت ساحلی ایران است که با بیش از ۶۰ اثر از آثار خوشنویسان سطح‌های مختلف از عالی تا استاد، شهرستان نور برپا شده است.

نایب رئیس انجمن خوشنویسان شهرستان نور اظهار کرد: آثار به نمایش گذاشته شده از سبک‌های مختلف خوشنویسی از جمله نستعلیق، شکسته نستعلیق، ثلث، سیاه مشق، نسخ و … است.

خاتون حیدری افزود: این آثار شامل آیات قرآن، احادیث اهل بیت (ع)، اشعار و دل نوشته‌های مربوط به محرم و ایام سوگواری است که با زمان برگزاری مناسبت دارد.

وی گفت: در بحث همایش نیز تعدادی از خوشنویسان شهرستان در حال خوشنویسی هستند که به اصطلاح ورک‌شاپ یا کارگاه خوشنویسی معروف است.

نعمت‌الله یوسفیان رئیس شورای شهر نور در حاشیه برپایی این نمایشگاه از همت شهرداری و شورای شهر برای انجام و مشارکت در برنامه‌های فرهنگی خبر داد و بیان داشت: برگزاری نخستین جشنواره نور پایتخت ساحلی  ایران و نخستین سوگواره محرم« نور، پایتخت ساحلی ایران» از مجموع برنامه‌های فرهنگی بود که در کنار دیگر برنامه‌ها راسا توسط شهرداری و با حمایت شورای شهر رقم خورد.

سید صابر سجادی شهردار نور نیز از افزایش فعالیت‌های فرهنگی در شهرداری نور خبر داد و گفت: با حمایت اعضای شورای اسلامی شهر و همکاری سایر نهادهای فرهنگی از جمله اداره ارشاد قصد داریم ضمن برگزاری برنامه‌های فرهنگی مختلف در سطح شهر و مشارکت در برنامه‌های شهرستانی، دو اقدام فرهنگی (جشنواره و سوگواره محرم « نور پایتخت ساحلی ایران»را در سال‌های آینده با شکوه‌تر و با کیفیت مطلوب‌تر برگزار نماییم.

فرهاد باقری رئیس ارشاد اسلامی شهرستان نور هم از همکاری، مساعدت و حمایت شورای شهر و شهرداری تقدیر کرد و گفت: اداره ارشاد نیز از مجموعه امور فرهنگی شهرداری نور حمایت لازم را دارد.

فارس

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۳ آبان, ۱۳۹۴

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو
مصاحبه و گفتگو
  • گزارش تصویری