زمان انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۵ -

خداحافظی محمود گودرزی با وزارت ورزش/ استعفا پس از جلسه با روحانی

محمود گودرزی که به عنوان یک چهره ورزشی‌تر از وزیر قبلی و برخی روسای پیشین سازمان تربیت بدنی سکان ورزش کشور را در اختیار گرفته بود، به خط پایان دوره چهار ساله نخواهد رسید!

به گزارش سرای نور؛ وزیر ورزش و جوانان دولت یازدهم در شرایطی روزهای پرالتهابی را در مدت حضورش در راس یکی از پرخبرترین وزارتخانه ها سپری کرد که به نظر می رسد به پایان خط رسیده و بزودی صندلی وزارت را به یک سرپرست تحویل خواهد داد.

پس از آن که مجلس شورای اسلامی به مسعود سلطانی فر، رضا صالحی امیری و نصرالله سجادی به عنوان وزیر ورزش و جوانان رأی اعتماد نداد، حسن روحانی روز ۱۹ آبان ۱۳۹۲ محمود گودرزی را به عنوان چهارمین وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان دولت یازدهم به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.

درحالی که برخی منتقدان با مطرح کردن اتهامات سیاسی به محمود گودرزی عنوان می کردند که وی شانس پایینی برای کسب رای اعتماد از مجلس خواهد داشت اما روز ۲۶ آبان ۱۳۹۲ صلاحیت گودرزی در مجلس مورد بررسی قرار گرفت و وی با کسب ۱۹۹ رأی موافق، ۴۴ رأی مخالف و ۲۴ رأی ممتنع توانست به عنوان وزیر ورزش و جوانان از مجلس رأی اعتماد بگیرد.

محمود گودرزی که به عنوان یک چهره ورزشی و دانشگاهی گام در وزارتخانه ورزش و جوانان گذاشت، هیچگاه نتوانست اعتماد جامعه ورزشی را به طور کامل به خود جلب کند و وزارتخانه تحت مدیریت او بارها دچار تنش شد و کار را تا جایی پیش برد که هر ماه خبر جدیدی در مورد برکناری وی منتشر می شد و این تهدید در طول این سه سال و چند ماه از او جدا نشده بود.

درحالی که چند ماه آخر دولت یازدهم سپری می شود امروز سه شنبه خبرهای بیشتری در مورد استعفای گودرزی مطرح شد و با تایید یک مقام آگاه در دولت رنگ واقعیت به خود گرفت.

خبرنگار مهر کسب اطلاع کرد استعفای وزیر ورزش و جوانان بزودی به طور رسمی اعلام خواهد شد و این احتمال وجود دارد که گودرزی ۲۸ مهرماه آخرین چهارشنبه پاییزی خود را در وزارت ورزش سپری کند.

با این حال یک مقام آگاه در دولت به خبرنگار مهر تاکید کرد که استعفای وزیر ورزش و جوانان پس از نشستی که با حسن روحانی داشته انجام شده است و او با وزارت ورزش خداحافظی خواهد کرد.

این در حالی است که از برخی افراد چون رضا صالحی امیری، مونسان و نصرالله سجادی به عنوان گزینه های سرپرستی وزارت ورزش نام برده می شود.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۷ مهر, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو