زمان انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۵ -

سرلشکر جعفری:

امروز کشورها درباره سوریه ناچار از مذاکره با ایران هستند

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: وضعیت ایران امروز به گونه‌ای است که حتی کشورهای دیگر برای تعیین سرنوشت سوریه اعتراف می‌کنند که باید با ایران مذاکره کنند.

به گزارش سرای نور؛ سردار سرلشکر محمدعلی جعفری در یادواره شهدای مدافع حرم فاتحین که عصر امروز در مرکز همایشهای برج میلاد برگزار شد اظهارداشت: یاد شهیدان انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و کسانی که پس از آن در جبهه‌های مختلف استقامت و پایداری در دفاع از انقلاب اسلامی در داخل و خارج کشور جان خود را تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کرده‌اند را گرامی می‌دارم.

وی افزود: انصافا جمله‌ای که مقام معظم رهبری درباره شهدای مدافع حرم گفتند به درستی صدق می‌کند. این شهدا متفاوت و در حیات خودشان اولیای الهی هستند. به شما خانواده‌های مدافع حرم از جنس فاتحین تهران تبریک عرض می‌کنم به خاطر توفیق الهی که شامل حال خانواده شما شده است و جزء اولیای الهی هستید.

جعفری با برشمردن صفات مدافعین حرم گفت: جمع شدن صفاتی همچون بصیرت عمیق دینی و انقلابی و شجاعت در فردی باعث می‌شود وی مدافع حرم شود که جان خود را در دفاع از حریم ولایت و انقلاب اسلامی فدا می‌کند.

وی با بیان اینکه به همکاران خود در فاتحین به خاطر توفیقی که شامل حال آنها شده تبریک عرض می‌کنم، تصریح کرد: فاتحین افرادی هستند که با کمترین توقع و سرمایه‌گذاری جانی و دفاع از حریم ولایت آمادگی خود را همه جانبه اعلام کردند و سالهاست که آمادگی خود را حفظ کرده‌اند و به حدی رسیدند که در دفاع از حریم ولایت آماده جانبازی و جهاد هستند. به همسران و فرزندان شهدای مدافع حرم نیز تبریک عرض می‌کنم به خاطر همسران و والدینی که دارند.

جعفری خطاب به مدافعین حرم، گفت: باید گسترش این جبهه را از تکالیف خود بدانیم و برای تحقق اهداف انقلاب که همان دفاع مسلحانه است که شما در آن مسیر قرار گرفته‌اید را ادامه بدهید.

وی ادامه داد: دفاع مسلحانه از انقلاب اسلامی در خارج از مرزهای ایران توفیق بسیار بزرگی است که نصیب هر فردی نمی‌شود و این توفیقی الهی است. در تهران بنای خوبی با ایجاد گردان فاتحین برای گسترش این جبهه ایجاد شد که در کل کشور نیز در حال گسترش آن هستیم.

جعفری تصریح کرد:‌ در گزارشی که بنده به مقام معظم رهبری از این ماموریت خطیری که فاتحین ارائه کردند دادم نکته‌ای که به آن اشاره کردم این بود که یگان فاتحین افتخارش این است که هر تلاش و امکاناتش داوطلبانه است و این چیز گم شده‌ای است که در دفاع مقدس هم نداشتیم.

وی تصریح کرد: اینکه یک جوانی از وقتش و سرمایه‌اش و از زندگی‌اش بدون اینکه توقعی داشته باشد، بگذرد و آماده این است که چنین ماموریتی را بپذیرد توفیقی بزرگی است که در دفاع مقدس نداشتیم.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه حوادث گسترده در منطقه نشان می‌دهد اگر دفاع مقدس نبود امروز ما شاهد وضعیت دیگری در منطقه غرب آسیا بودیم، گفت: امروز شاید اسرائیل چند برابر مساحت کوچک خودش گسترش یافته بود که انقلاب اسلامی و مقاومت اسلامی نگذاشت این کار انجام شود.

جعفری تصریح کرد: اگر مروری بر سیاستهای دشمنان انقلاب اسلامی در راس آنها آمریکا و رژیم صهیونیستی داشته باشیم مشخص می‌شود تمامی برنامه‌های آنها با شکست مواجه شده و به ضرر خودشان تبدیل شده است.

وی اظهار کرد: وضعیت ایران اسلامی امروز به گونه‌ای است که حتی کشورهای دیگر برای تعیین سرنوشت کشورهای منطقه از جمله سوریه اقرار می‌کنند که باید با ایران مذاکره کنند. این توانمندی ایران همگی مدیون خون شهدا و آمادگی‌هایی است که شما ایجاد کرده‌اید.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۳۰ مهر, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو