زمان انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۵ -

تداوم باران و باد شدید در استان‌های شمالی

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع هواشناسی از تداوم باران و باد شدید در استان‌های شمالی خبر داد.

به گزارش سرای نور؛ احد وظیفه  با اشاره به تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی افزود: با استقرار جریانات شمالی بر روی سواحل دریای خزر و گذر متناوب موج تراز میانی جو از این مناطق، طی امروز  در استان گیلان و برخی از مناطق استان‌های مازندران، گلستان، اردبیل و مناطق شمالی استان آذربایجان شرقی ابرناکی و در بعضی ساعات بارش باران گاهی همراه با وزش باد شدید را خواهند داشت.

وی ادامه داد: در روز شنبه استان گیلان، اردبیل و غرب استان مازندران نیز شاهد بارش باران بوده و در ضمن بارش پراکنده در شمال غرب آذربایجان شرقی نیز دور از انتظار نیست. علاوه بر این در روز شنبه با گذر موجی در استان‌های واقع در غرب کشور و زاگرس مرکزی افزایش ابر، وزش باد و در ارتفاعات بارش پراکنده رخ خواهد داد.

وظیفه تاکید کرد: البته با تضعیف بارش در شمال کشور در روز یکشنبه انتظار بارش‌های خفیف و پراکنده در استان گیلان و غرب مازندران را داریم.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی ادامه داد: همچنین طی امشب و فردا دریای خزر به ویژه سواحل غربی آن مواج است. در عین حال امروز و فردا خلیج فارس در مرکز و نیمه غربی آن مواج خواهد بود.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۳۰ مهر, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو