زمان انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۵ -

نمایندگان مجلس و فعالان سیاسی

برکناری کافی نیست! رئیس جمهور درباره فساد ۸۰۰۰ میلیاردی شفاف‌سازی کند

شخصیت‌های مختلف سیاسی در گفت‌وگو با گروه سیاسی خبرگزاری فارس بر ضرورت پیگیری و شفاف‌سازی رئییس جمهور درباره فساد گسترده در صندوق ذخیره فرهنگیان تاکید کردند.

به گزارش سرای نور؛ فساد هشت‌هزار میلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان واکنش‌ طیف‌ها و شخصیت‌های سیاسی، حزبی و دانشجویی را برانگیخت که گزارشی از آن به شرح ذیل است:

دولت با برکناری فانی دست پیش گرفت که پس نیفتد/روحانی حق شاگردی در قبال معلمان را ادا نکرد

پرویز سروری قائم‌مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با اشاره به فساد ۸ هزار میلیارد تومانی صندوق فرهنگیان و برکناری وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: دولت آقای روحانی که مدعی مبارزه با فساد هست در امتحان‌های بزرگ تاکنون نمره قابل قبولی کسب نکرده است.

وی تاکید کرد: در مورد فساد ۸ هزار میلیارد تومانی صندوق فرهنگیان شاهد برخوردهای ضد و نقیض در این زمینه از سوی دولت بودیم و البته گزارش‌های مستندی هم ارائه شد و مجلس شورای اسلامی در همین رابطه بنا داشت آقای فانی وزیر سابق آموزش و پرورش را استیضاح کند.

قائم‌مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه روحانی با برکناری فانی دست پیش گرفت تا پس نیفتد، گفت: اصلا فضای مناسبی برای برکناری آقای فانی نبود. چرا که مجلس می‌خواست با استیضاح وزیر گزینه‌های تاریک دیگری را روشن کند. بنابراین دولت باید به صورت فعال نقش مطالبه‌گری را ایفا می‌کرد نه اینکه منفعلانه به بازی پرداخت.

سروری با اشاره به عملکرد دولت یازدهم در زمینه حقوق‌های نجومی، یادآور شد: در زمینه حقوق‌های نجومی کار به جایی رسید که مقام معظم رهبری موضع‌گیری کرد و از دولت خواست که با این افراد برخورد قاطعانه داشته باشند و موج بی‌اعتمادی را پایان بخشند.

وی تاکید کرد: اگر دولت عوامل اصلی این اختلاس را به مردم معرفی کند می‌تواند در اعتماد خدشه‌دار شده مردم ترمیمی صورت دهد.

قائم‌مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه برکناری وزیر اختلاس صورت گرفته در صندوق فرهنگیان را از ذهن معلمان زحمتکش کشور و مردم پاک نمی‌کند، گفت: آقای روحانی با برکناری وزیر و روشن نشدن علت اصلی این قضیه در مجلس حق شاگردی در قبال معلمان را ادا نکرد.

*حسینی:برکنارى فانی برای آشکار نشدن نهان‌های فساد ۸ هزار میلیاردی و اهداف انتخاباتی بود

عضو شورای مرکزی جبهه یکتا با اشاره به تغییرات در کابینه روحانی و استعفای سه وزیر اظهار داشت: از هنگام معرفی وزراى دولت یازدهم به‌عنوان ژنرال‌هایی که برای رونق‌بخشی به اقتصاد کشور و برون‌رفت از مشکلات معیشتی از توان و تجربه کافى برخوردارند، براى کسانى که شناخت لازم از روحیات و کارنامه‌ی گذشته آنها را داشتند مشخص بود که این ترکیب قادر به تحقق شعارهای زیبا و وعده‌های پرطمطراق دولت نیست.

حسینی ادامه داد: غالب این ژنرال‌ها به مرز بازنشستگی رسیده یا سال‌ها بود که از آن عبور کرده بودند و برخی نیز صاحب ثروت‌های نجومى بودند و عزم و انگیزه کافی برای خدمت به مردم مخصوصاً طبقه ضعیف و محروم جامعه را نداشتند.

*قاضی‌زاده‌هاشمی:دولت به دلیل نگرانی از برخی افشاگری‌ها درباره صندوق ذخیره فرهنگیان «فانی» را برکنار کرد

نماینده مردم مشهد و کلات و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به عزل و برکناری فانی وزیر سابق آموزش و پرورش و تغییرات دیگر کابینه، اظهار داشت: دولت نگران صحبت‌هایی بود که در روز استیضاح فانی در مجلس شورای اسلامی مطرح می‌شد، دولت نگران برخی افشاگری‌ها در مورد صندوق ذخیره فرهنگیان، دانشگاه فرهنگیان و سایر مسائل مرتبط با حوزه آموزش و پرورش و امثالهم بود، به همین دلیل پیش از استیضاح فانی، او را برکنار کرد.

*فروزنده:فساد صندوق ذخیره فرهنگیان از دلایل برکناری فانی

سخنگوی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با اشاره به تغییرات در کابینه روحانی و برکناری سه وزیر اظهار داشت: فساد صندوق فرهنگیان مطرح است و این یکی از دلایل استیضاح بود که می‌تواند یکی از دلایل عزل آقای فانی هم باشد، بنابراین نمایندگان باید درباره این مسئله شفاف‌سازی کنند.

فروزنده تاکید کرد: وزیری که کنار رفته باید خودش هم پیگیر این موضوع باشد و پاسخ بدهد و از سوی دیگر قوه قضاییه و ستاد مبارزه با فساد که آقای جهانگیری همواره از آن صحبت می‌کند امروز باید وارد عمل شود.

وی یادآور شد: دولت به خاطر حفظ اعتبار خود باید دستور شفاف‌سازی درباره فساد این صندوق را بدهد و با عوامل این فساد برخورد کند چراکه کناره‌گیری کفایت نمی‌کند.

*سلیمی:تغییر وزیر در آستانه توضیح خواستن مجلس درباره فساد صندوق ذخیره فرهنگیان جای سوال دارد

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کنار گذاشته شدن علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در آستانه تحقیق و تفحص از فساد هشت هزار میلیارد تومانی در صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: یکی از موارد استیضاح آقای فانی همین موضوع فساد صندوق بود و این تغییر و تحول درست در آستانه توضیحات خواستن نمایندگان از وزیر درباره صندوق جای سوال دارد.

وی با اشاره به اختصاص ۹۰ درصد از منابع صندوق ذخیره فرهنگیان به تنها ۳۰ نفر اظهار داشت: صرفاً ۱۰ درصد باقیمانده منابع صندوق را به خیل عظیم معلمان اختصاص دادند.

سلیمی با انتقاد از اعطای وام ۸۰ میلیارد تومانی با سود ۱٫۵ درصد به یک نفر گفت: چطور بانک سرمایه در عرض دو سال چند مدیرعامل عوض می‌کند و این جور مورد تاخت و تاز واقع می‌شود؟

وی با تأکید بر اینکه تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان حتی پس از کنار رفتن فانی نیز ادامه خواهد یافت، تصریح کرد: به سوالات جدی مربوط به صندوق ذخیره فرهنگیان باید پاسخ داده شود و با رفتن وزیر از جدیت نمایندگان در این باره کاسته نخواهد شد.

*منتظمی:رئیس‌جمهور با کنارگذاشتن فانی به فرهنگیان ظلم کرد/ فرار دولت از پاسخگویی در مورد فساد ۸ هزار میلیاردی

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: دولت با کنار گذاشتن فانی نگذاشت مسائل مربوط به فساد ۸ هزار میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان شفاف‌سازی شود و با این کار به فرهنگیان ظلم کرد.

متین منتظمی دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به مشکلاتی معیشتی مردم و تغییرات صورت گرفته در کابینه دولت، گفت: امروز یکی عمده‌ترین مشکلات کشور بحث مشکلات اقتصادی مردم است و متاسفانه این روزها شاهد تغییراتی در کابینه دولت هستیم که هیچ ربطی به معیشت مردم ندارد، تغییر وزرای ورزش، ارشاد و آموزش و پروش چه مشکلی را می‌تواند از بیکاری، تورم، رکود و گرانی حل کند معلوم نیست!

وی در ادامه به بحث فساد  ۸ هزار میلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان اشاره کرد و ادامه داد: امروز بهترین کسی که می‌تواند به فساد ۸ هزار میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان پاسخ دهد وزیر آموزش و پروش است و دولت با کنار گذاشت او هم از پاسخگویی فرار کرد و هم سعی دارد این وزارتخانه را برای استفاده انتخاباتی آماده کند.

*حاجی دلیگانی:دولتی‌ها می‌خواستند در جلسه استیضاح حرفی از فساد صندوق ذخیره فرهنگیان به میان نیاید

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فساد موجود در صندوق ذخیره فرهنگیان گفت:‌ در هر نهاد یا سازمانی که نظارتی نباشد و افرادی که در قید و بند مسائل شرعی و دینی و انضباط مالی نیستند منصوب شوند، چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد.

وی افزود: آقای رئیس جمهور باید کسانی را به کار بگمارد تا گزارش‌های دقیقی از مفاسد به وی ارائه کنند که در غیر این صورت مسئولیت هم به گردن وزارتخانه مربوطه و هم به گردن شخص آقای رئیس جمهور است.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برکناری وزیر آموزش و پرورش از سمت خود، اظهار داشت: کنار گذاشتن علی‌اصغر فانی از وزارت آموزش و پرورش نوعی فرار به جلو بود و دولت با این کار خود سعی کرده تا در جلسه استیضاح مسائل مربوط به فساد صندوق ذخیره فرهنگیان مطرح نشود.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: ما وظیفه خود می‌دانیم که موضوع فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان را پیگیری کنیم و بیان این مصادیق نه تنها ضعف نیست بلکه نشانه قوت نظام است که به طور دقیق اینگونه موارد را رصد و به مردم اعلام می‌کند.

*سلیمانی: دولت در فساد صندوق فرهنگیان مانند حقوق‌های نجومی به‌دنبال ماله‌کشی است

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با اشاره به تغییرات در کابینه روحانی و عزل و برکناری سه وزیر اظهار داشت: هیچ‌یک از این سه وزیر کارنامه پربار و قابل دفاعی نداشتند، اما مسئله اینجاست که وزرای ضعیف‌تر از آنها نیز در دولت وجود دارند.

سلیمانی با بیان اینکه برخی وزرا، صنعت و اشتغال را دچار رکود کرده‌اند، تصریح کرد:‌ اگر دولت به دنبال بهبود شرایط بود، باید سه وزیر دیگر را تعویض می‌کرد.

این نماینده سابق مجلس ادامه داد: نکته‌ای که درباره برکناری وزیر آموزش و پرورش وجود دارد این است که این اقدام انتخاباتی و کار سیاسی است و در کارهای کلان و بزرگ اگر سیاسی‌کاری صورت گیرد نتیجه آن به نفع مردم نخواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه یک بده بستان سیاسی در دولت در حال انجام است، به فساد گسترده صندوق ذخیره فرهنگیان اشاره کرد و افزود: رسیدگی به فساد صندوق فرهنگیان مانند حقوق‌های نجومی است و دولت می‌خواهد در این زمینه مالی‌کشی کند و اجازه ندهد گستره این فساد به اطلاع مردم برسد.

سلیمانی با بیان اینکه مجلس نمی‌تواند ار سرپرست فعلی وزارت آموزش و پرورش سؤال کند، یادآور شد: اگر دولت هرچه زودتر وزیر جدید را معرفی نکند، این شبهه که تعویض فانی در راستای سرپوش گذاشتن بر فساد فرهنگیان بوده بیشتر می‌شود.

*علیرضا بیگی:برکناری فانی برای پرهیز از شنیدن سخنان به حق نمایندگان در جلسه استیضاح بود

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برکناری وزیر آموزش و پرورش، تصریح کرد: دولت در عزل فانی علاوه بر اهداف انتخاباتی، قصد داشت از شنیدن سخنان به حق و گزنده نمایندگان مردم در جلسه استیضاح خودداری کند.

علیرضابیگی اضافه کرد: دولت از افشاگری نمایندگان در خصوص بازگویی حقایق پشت‌پرده فساد چند هزار میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان واهمه داشت.

*فیروزشاهیان:روحانی برای فرار از پاسخگویی به فساد صندوق ذخیره فرهنگیان دست به تغییر مهره‌ها زد

معاون سیاسی سابق اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: برکناری فانی از وزرات آموزش و پرورش فرار رو به جلوی دولت از پاسخگویی به فساد ۸ هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان بود و روحانی برای فرار از پاسخگویی در برابر فساد صندوق ذخیره فرهنگیان، دست به جا به جایی مهره ها زد.

فیروزشاهیان در خاتمه با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم، اظهار داشت: کاش حال که دولت چند ماه مانده به انتخابات تصمیم گرفته دست به تغییرات پرریسک در کابینه بزند، فکری هم برای مهمترین وزارت خانه‌های موثر در حوزه اقتصاد می‌کرد.

*کریمی:هدف دولت از برکناری فانی جلوگیری از افشای فساد گسترده در صندوق ذخیره فرهنگیان بود

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به تغیییرات کابینه، اظهار داشت: اگر چه به ظاهر فانی وزیر سابق آموزش و پرورش در نامه‌ای به رئیس‌جمهور برای استیضاح اعلام آمادگی کرد، اما واقعیت این است که دولت با توجه به تخلفات و فساد گسترده‌ای که در صندوق ذخیره فرهنگیان و همچنین مشکلات عدیده‌ای در سطح وزارت آموزش و پرورش که نارضایتی‌های گسترده‌ای را در سطح کشور به وجود آورده بود، در مجموع با این تصمیم عملاً از افشای واقعیت‌ها و فساد گسترده‌ای که در صندوق ذخیره فرهنگیان بود جلوگیری کرد و پازل نسبتا گسترده‌ای که برای جابجایی بین وزرا و مسئولین دولت و جابجایی‌ها و تغییراتی که تحت عنوان ترمیم کابینه دنبال می‌کرد، را عملیاتی کرد.

*کریمی قدوسی:دولت پاسخگوی فساد صندوق ذخیره فرهنگیان باشد/ سؤال از رئیس جمهور درباره فساد صندوق

جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کنار گذاشته شدن وزیر آموزش و پرورش از سمت خود گفت: با توجه به اینکه طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش در صحن مجلس اعلام وصول شد و وی باید هفته آینده در صحن حاضر می‌شد، قطعاً بخش عمده‌ای از مباحث مطروحه در جلسه استیضاح به موضوع فساد صندوق ذخیره فرهنگیان اختصاص می‌یافت به همین خاطر قبل از استیضاح وزیر، وی از سمتش کنار گذاشته شد.

وی افزود: حال که علی‌اصغر فانی از سمتش کنار گذاشته شده دولت خود باید پاسخگوی فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان باشد و از آقای رئیس جمهور باید در این باره سؤال کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان از فجایع اقتصادی در این دولت است و انتصاباتی که در این صندوق انجام شده و عدم نظارت که دولت بر عملکرد این صندوق و امثال این موارد نکاتی است که در این باره می‌توان به آن اشاره کرد.

کریمی قدوسی با اشاره به کنار گذاشته شدن ۳ نفر از وزرا در دولت خاطرنشان کرد:‌ آقای روحانی به این جمع‌بندی رسیده که در ماههای پایانی کار دولت دست به جراحی در کابینه بزند تا بدینوسیله در ماههای پایانی دولت با فضا سازی در مسائل سیاسی صورت پذیرد که به نظر من این نوع رفتار فرار از پاسخگویی به مسائل معیشتی مردم و اقتصادی  و مسائل مربوط به بخش تولید و همچنین آسیب‌های اجتماعی، عدم موفقیت و شکست برجام است.

وی در پایان گفت: فشارهای ناشی از مسائل اقتصادی، معیشتی و… بر دوش دولت سنگینی می‌کرد و دولت می‌خواهد تا از طریق تغییر برخی از وزرا زمان را مدیریت می‌کند تا فشارها به دولت برای پاسخگوی کمتر شود.

*سعیدی:برکناری فانی برای جلوگیری از انتشار ابعاد فساد چند هزار میلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان بود

عضو کمیسیون اصل ۹۰مجلس اظهار داشت: متاسفانه مسئولان این صندوق در روکش فرهنگیان و با جلب اعتماد این قشر از جامعه با رخنه کردن در بدنه وزارت آموزش و پرورش توانست نزدیک به ۸ هزار میلیارد از این قشر زحمت‌کش اختلاس کند.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به ارجاع پرونده به مراجع قضایی افزود: این امر حکایت از وجود تخلفی در صندوق ذخیره فرهنگیان دارد که پرونده آن در مراجعه قضایی در حال پیگیری است و آخرین امضای وزیر مستعفی آموزش و پرورش نیز بر حکم برکناری مدیر عامل این مجموعه و معرفی مدیری جدید زده شد.

سعیدی در عین حال ضعف وزیر آموزش و پرورش را غیرقابل توجیه عنوان کرد و اضافه کرد: غفلت مسئولان آموزش و پرورش و در راس آن وزیر آموزش و پرورش در پی اتفاقات صورت گرفته در صندوق ذخیره فرهنگیان غیرقابل توجیه بوده و نیازمند پاسخگویی است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس یادآور شد: بخش عمده موضوع استیضاح وزیر آموزش و پرورش نیز درباره اتفاقات رخ داده در این صندوق و موضوع معیشتی و اقتصادی فرهنگیان بود که متاسفانه با استعفای ایشان سئوالات نمایندگان در این رابطه بی‌پاسخ ماند.

*نوری:رئیس جمهور با برکناری فانی مانع اطلاع عمومی از رسوایی فساد صندوق ذخیره فرهنگیان شد

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: عدم رسیدگی و برخورد با دست درازی‌ها و متخلفان این موضوع، باعث نارضایتی شدید جامعه فرهنگیان شد.

نوری ادامه داد: استیضاح فانی در صحن علنی مجلس به عمومی شدن رسوایی فساد صندوق ذخیره فرهنگیان کمک می‌کرد که برکناری این وزیر به نحوی مانع از این اقدام مجلس شد.

سیدحمزه امینی:دولت پاسخگویی اختلاس ۸ هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان باشد/مجلس نمی‌گذارد حقوق فرهنگیان پایمال شود

نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس با بیان اینکه بنده به عنوان یک فرهنگی پیگیر این مسأله هستم، گفت: باید دولت و مسؤولان مربوطه جوابگوی این مسأله باشند تا حقوق هیچ یک از فرهنگیان پایمال نشود.

امینی با اشاره به دستگیری غندالی، عامل اصلی اختلاس ۸ هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: تحقیق و تفحص در این زمینه صورت گرفته و نمایندگان مجلس نیز بر خود وظیفه می‌دانند پیگیر مسأله بوده تا از حقوق ضایع شده دفاع کنند.

وی یادآور شد: تحقیق و تفحص در زمینه اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان، با قاطعیت تمام ۲۰۰ رأی از نمایندگان مجلس گرفت و تمام نمایندگان فرهنگی و غیرفرهنگی تمایل و علاقه‌مند به تحقیق هر چه بیشتر در این زمینه هستند تا به عنوان نماینده مردم پیگیر سرمایه و دارایی فرهنگیان باشند و نتایج به دست آمده را ارائه دهند.

امینی با بیان اینکه وقتی کابینه دولتی تغییر پیدا می‌کند، دلایل مختلفی خواهد داشت، گفت: یکی از این دلایل فشارها و سؤالاتی است که نمایندگان مجلس در زمینه‌های مختلف از وزرا دارند است.

نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس تصریح کرد: اگر وزیری بتواند در مجلس حضور به هم برساند و به صورت شفاف پاسخگوی سؤالات نمایندگان شود، و این نماینده است که قانع می‌شود و یا قانع نخواهد شد و شایعات در زمینه ترفند سیاسی برای رضایت و جلب توجه مردمی با تغییر در کابینه اشتباه است.

*مرادی:دولت باید پاسخگوی فساد صندوق ذخیره فرهنگیان باشند

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با اشاره به تغییرات در کابینه دولت تدبیر و امید و برکناری سه وزیر اظهار داشت: منتقدین بارها هشدار داده بودند که اغلب وزرای روحانی پیر، فرتوت و بی برنامه هستند.

مرادی بیان داشت: آقای فانی در بحث سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش و فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان داری قصور است و سوال از ایشان در روز استیضاح در مجلس شورای اسلامی می‌توانست مایه خرسندی باشد و بسیاری از ابهامات را روشن می‌کرد در عین حال مسئولان علاوه بر تغییر باید پاسخگوی سوالاتی چون فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان باشد.

حجت‌الاسلام دیرباز:دولت نمی‌خواهد نهان‌های فساد صندوق ذخیره فرهنگیان آشکار شود

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تغییرات در دولت و برکناری سه وزیر اظهار داشت: زمانی که قرار است وزیر آموزش و پرورش استیضاح شود، برکناری او موجه نیست و باید به مجلس برود و به نمایندگان مردم پاسخ دهد.

عضو مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه دولت نمی‌خواهد نهان‌های فساد صندوق ذخیره فرهنگیان آشکار شود افزود:‌ کلیت دولت مورد تأیید رهبری است اما انتقاد از دولت مجاز است و ما هم به دنبال تخریب نیستیم لذا بهتر بود که وزیر آموزش و پرورش به مجلس می‌رفت و به سوالات نمایندگان پاسخ می‌داد.

*سلیمی:مجلس نباید پیگیری فساد ۸۰۰۰ میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان را از دستور کار خارج کند

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور با اشاره به فساد ۸۰۰۰ میلیاردی و استعفای وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: متاسفانه «آقای فانی» کارنامه خوبی از خود در این سه ساله به جا نگذاشته است، خصوصی سازی غلط و ظلم در حق اقشار کم درآمد، اجرای پرحاشیه طرح هدایت تحصیلی، در اولویت نبودن وضعیت معیشتی معلمان و افشای فساد ۸۰۰۰ میلیاردی از صندوق ذخیره فرهنگیان تنها بخشی از این کارنامه مفتضحانه است.

این فعال دانشجویی خاطر نشان کرد: مجلس شورای اسلامی نباید اجازه دهد پیگیری فساد ۸۰۰۰ میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان از دستور کار خارج کند و در جلسات رای اعتماد به وزیر جدید و کمیسیون های ویژه، این مورد نیز باید بررسی شود. این که چه گزینه هایی ممکن است برای تصدی این سه وزارتخانه هم مطرح شوند جای بسی تامل دارد. آقای نجفی که دارای سوابق مشخص سیاسی و جناحی است برای کرسی وزارت آموزش و پرورش معرفی شده است.

*حاجیلری: مسؤولان دولت در خصوص فساد صندوق ذخیره فرهنگیان برای مردم توضیح دهند

خطیب جمعه آبدانان اظهار داشت: هنوز تکلیف مفاسد اقتصادی برای مردم مشخص نشده است و مسؤولان امر باید در این رابطه برای مردم و تنویر افکار عمومی توضیحاتی ارائه دهند و با متخلفان برخورد کنند.

امام جمعه آبدانان به فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان اشاره کرد و گفت: یک معلم پس از گذشت ۳۰ سال از خدمت و تحمل سردی‌ها و گرمی‌های شغلی باید همچنان منتظر پاداش پایان خدمت باشند.

وی ادامه داد: اما به راحتی از صندوق ذخیره فرهنگیان مبالغ هنگفتی که حق فرهنگیان است اختلاس می‌شود و هیچ مسؤولی در این رابطه برای مردم توضیح نمی‌دهد که قرار است چگونه با مفاسد اقتصادی برخورد شود.

منبع:فارس

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱ آبان, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو