زمان انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۵ -

مجلس نباید پیگیری فساد ۸۰۰۰ میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان را از دستور کار خارج کند

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور گفت: دولت تدبیر و امید ثابت کرد در منحرف کردن اذهان عمومی از مسائل اصلی و پرداختن پر سر و صدا به مسائل حاشیه‌ای تبحر بسیار زیادی دارد.

به گزارش سرای نور؛ محمد امین سلیمی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور با اشاره به فساد ۸۰۰۰ میلیاردی و استعفای وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: متاسفانه «آقای فانی» کارنامه خوبی از خود در این سه ساله به جا نگذاشته است، خصوصی سازی غلط و ظلم در حق اقشار کم درآمد، اجرای پرحاشیه طرح هدایت تحصیلی، در اولویت نبودن وضعیت معیشتی معلمان و افشای فساد ۸۰۰۰ میلیاردی از صندوق ذخیره فرهنگیان تنها بخشی از این کارنامه مفتضحانه است.

وی ادامه داد: احساس می‌شود دولت بار دیگر در جهت فرار از پاسخگویی و جلوگیری از شفافیت و بیان شدن بسیاری از مسائل در مجلس اقدام به پاک کردن صورت مسئله کرده است. استعفای وزیر آموزش و پرورش و حتی وزارت ارشاد و ورزش و جوانان مشکلی را حل نمی‌کند و همه می‌دانند که استعفا و جایگزینی در ماه‌های پایانی دولت تاثیری در عملکرد مجموعه وزارتخانه‌ها ندارد.

این فعال دانشجویی خاطر نشان کرد: مجلس شورای اسلامی نباید اجازه دهد پیگیری فساد ۸۰۰۰ میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان از دستور کار خارج کند و در جلسات رای اعتماد به وزیر جدید و کمیسیون های ویژه، این مورد نیز باید بررسی شود. این که چه گزینه هایی ممکن است برای تصدی این سه وزارتخانه هم مطرح شوند جای بسی تامل دارد. آقای نجفی که دارای سوابق مشخص سیاسی و جناحی است برای کرسی وزارت آموزش و پرورش معرفی شده است.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور گفت: به نظر می‌رسد دولت به جای تمرکز بر مسائل اصلی کشور و ترمیم گلوگاه‌های اقتصادی و معیشتی مردم بیشتر به فکر راه انداختن ماشین‌های تبلیغاتی است، و از رهگذر بدنه اجتماعی مخاطبان این سه وزارتخانه و ظرفیت‌های مردمی آن قصد ترمیم وجهه خود را دارد .

سلیمی در خاتمه بیان داشت: دولت تدبیر امید در این سه سال و اندی ثابت کرده است که در منحرف کردن اذهان عمومی از مسائل اصلی و پرداختن پر سر و صدا به مسائل حاشیه‌ای تبحر بسیار زیادی دارد هرچند در طولانی مدت نمی‌توان این استراتژی را ادامه داد.

منبع:فارس

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱ آبان, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو