زمان انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۵ -

محاصره تکفیری ها در بعشیقه/آزاد سازی ۸۰۰ کیلومتر در جنوب موصل

نیروهای شرکت کننده در عملیات موصل در ادامه پیشروی های خود ضد تکفیری ها، ضمن آزاد کردن مناطق جدید، داعشی ها را در مرکز ناحیه بعشیقه به محاصره خود درآوردند.

به گزارش سرای نور؛ به نقل از شبکه السومریه، منابع عراقی از محاصره مرکز ناحیه بعشیقه از سوی نیروهای شرکت کننده در عملیات آزاد سازی موصل خبر دادند و افزودند: نیروها در اطراف ناحیه بعشیقه مستقر هستند و این ناحیه را به محاصره درآورده اند. نیروها به پیشروی برای فشردن گلوی داعش در این ناحیه ادامه می دهند.

تسلط بر جاده بعشیقه-موصل

منابع عراقی از تسلط نیروهای شرکت کننده در عملیات آزاد سازی موصل بر جاده اصلی میان شهر بعشیقه و موصل خبر دادند.

این منابع بیان کردند: نیروهای شرکت کننده در عملیات آزاد سازی موصل بر مناطق گسترده ای در جریان عملیات مسلط شده اند.

منابع مذکور افزودند: نیروها در حال حاضر در ۷ کیلومتری شهر موصل قرار دارند.

نیروهای شرکت کننده در عملیات آزاد سازی موصل امروز عملیاتی را  برای بازپس گیری ناحیه بعشیقه در شمال شرق موصل از لوث داعش  در این محور آغاز  کرده اند و در جریان آن این نیروها موفق به بازپس گیری تیسخراب در این منطقه شدند.

دفع حمله انتحاری داعش در شرق موصل

منابع وابسته به نهاد مبارزه با تروریسم عراق اعلام کرد: نیروهای مبارزه با تروریسم قبل از ظهر امروز به وقت محلی یورش داعش را در ناحیه برطله در ۱۵ کیلومتری شرق موصل دفع کردند.

این منابع بیان کردند: نیروهای مبارزه باتروریسم، یورش داعش که با سه موتور سیلکت بمبگذاری شده که عوامل انتحاری آنها را هدایت می کردند در ناحیه برطله دفع کردند و این موتور سیلکت ها را قبل از رسیدن به هدف منهدم کردند و عوامل انتحاری را به هلاکت رساندند.

منابع مذکور افزودند: در جریان این یورش تلفات و خساراتی به نیروهای عراقی وارد نشد.

 السومریه گزارش داد: اقدام عجیب داعش در تقسیم منازل برطله بر اساس طایفه و مذهب

خبرنگار شبکه السومریه پس از آزاد سازی شهررر برطله در اطراف موصل پس از پاکسازی کامل آن از لوث داعش به مواد منفجره کار گذاشته شده از سوی داعش در این منطقه اشاره کرد و گزارش داد: داعش در اقدامی که اوج فرقه گری و فتنه انگیزی آن را نشان می دهد منازل را به تقسیم کرده بود و بر روی دیوارهای آن شیعی، سنی و مسیحی بودن آن را مشخص کرده بود.

خبرنگار این شبکه اعلام کرد: فقط یک روستا تا شهر موصل باقیمانده است و این روستا طی ساعات آینده از لوث داعش آزاد خواهد شد.

تدابیر امنیتی برای حفظ جان خبرنگاران

فرماندهی عملیات مشترک عراق از اتخاذ تدابیر لازم برای حفظ جان خبرنگاران و عکاسان خبر داد و اعلام کردک تدابیر سریعی برای ممانعت از حضور خبرنگاران در خطوط مقدم جنگ با داعش در موصل اتخاذ شده است و خبرنگاران مراقب خود باشند.

ورود نیروهای عراقی به روستاهای الفاضلیه و عمر قامجی در ناحیه بعشیقه

منابع عراقی از ورود نیروهای شرکت کننده در عملیات آزاد سازی موصل به روستاهای الفاضلیه و عمر قامجی در ناحیه بعشیقه و ادامه حملات توپخانه ای و هوایی به مواضع داعش خبر دادند.

حسام الدین الصفار عضو شورای استان نینوا اعلام کرد: نیروهای پلیس و ارتش عراق بر آخرین روستا در ناحیه الشوره مسلط شدند و مساحت ۸۰۰ کیلومتر را آزاد کردند و در حال پیشروی به سوی ناحیه حمام العلیل در جنوب استان هستند.

وی افزود: نیروهای عراقی روستاهای ناحیه الشوره در ۴۵ کیلومتری جنوب نینوا را آزاد کرده اند و بر آخرین روستا این ناحیه که طوبیه است مسلط و در حال پیشروی به سوی ناحیه حمام العلیل در ۲۵ کیلومتری جنوب نینوا هستند.

الصفار تاکید کرد: پیشروی سریع انجام می شود و نیروها ۸۰۰ کیلومتر از اراضی تحت اشغال داعش را از القیاره و الشوره آزاد کرده اند.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲ آبان, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو