زمان انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۵ -

صفارهرندی: در حق سریال معمای شاه جفا شد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در حق سریال معمای شاه جفا شد، گفت: سناریو نویسان تاریخی این سریال توانستند حداکثر وفاداری به تاریخ انقلاب را حفظ کنند.

به گزارش سرای نور؛ محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم تقدیر از کارگردان و عوامل سریال معمای شاه که توسط حزب موتلفه اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: حقیقتا جای خالی کارهای هنری در بازنمایی تاریخ پرتلاطم و پرحادثه کشورمان محسوس بود و هست و از تاریخ یکصد سال اخیر می‌توان سوژه‌های سینمایی و تلویزیونی بسیاری استخراج کرد.

وی افزود: امروز تاریخ با سوژه های سخاوتمندانه خود به هنر وام می‌دهد و هنرمند واقعی و تیزبین کسی است که بتواند این سوژه های خاص سینمایی را شکار کند.

صفارهرندی با تقدیر از عوامل سریال معمای شاه گفت: سناریو نویسان و محققان تاریخی این سریال کار بسیار ارزشمندی ارائه دادند و توانستند حداکثر وفاداری به تاریخ را در این مجموعه تلویزیونی حفظ کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: هنرمندی کارگردان و منظومه بزرگی از بازیگران که در این سریال نقش آفرینی کردند، شایسته تقدیر است. این سریال از طیف وسیعی از اهالی هنر و بازیگری برخوردار بود. شاید ناسپاسی باشد اگر نقش برجسته گریمورهایی که در این سریال چهره های تاریخی را برای مخاطب باورپذیرتر کردند نادیده بگیریم؛ گاهی شباهت گریم بازیگر یک نقش تاریخی در این سریال با چهره حقیقی آن شخصیت تاریخی اعجاب آور بود.

وی با بیان اینکه شاید در حق این سریال جفاهایی شده باشد، تصریح کرد: تجربه ما نشان می دهد که سریال ها باید هرشب و پشت سر هم پخش شوند. اشتباه اول این بود که پخش این سریال را فقط در یک روز از هفته متوقف کردند و این مسئله بازخورد خوبی هم نداشت.

صفارهرندی اظهار کرد: امیدوارم حق مطلب در دوره پخش جدید این سریال که هرشب از تلویزیون صورت می‌گیرد ادا شود و کسانی که موفق نشدند قسمت‌های گذشته را ببینند بتوانند از فرصت جدید بهتر استفاده کنند.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲ آبان, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو