زمان انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۵ -

اعتبارات انسداد مرزها دریافت شد/ توصیه های اربعینی

فرمانده نیروی انتظامی گفت: با همت وزارت کشور و پیگیری مسئولان ناجا اعتبارات مورد نظر برای انسداد مرزها در اختیار قرار گرفته و تا چند ماه آینده انسداد مرزهای کشور تقویت می شود.

به گزارش سرای نور؛ سردار حسین اشتری عصر شنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال مهر در خصوص میزان کشفیات مواد مخدر در سطح کشور، افزود: با تلاش همکاران و دستگاه قضایی کشفیات مواد مخدر طی سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است.

وی اظهار کرد: کشفیات مواد مخدر در برخی از مناطق بیشتر بوده و میانگین۷۰ درصد از کشفیات در شهرهای شرقی و جدار مرز بوده و نشان دهنده این است که مرزبانان و پلیس در شرق  کشور آمادگی لازم را دارند که مانع از ورود محموله ها به شهرها شوند.

اشتری ادامه داد: در این میان باید تلاش شود و تجهیزات پلیس  برای کشف مواد مخدر بیشتر و به روز تر شوند و در این میان نیازمندی ها  به مسئولان ابلاغ شده است.

فرمانده ناجا در خصوص وضعیت انسداد مرزها، گفت: به اندازه ای که اعتبارات به ناجا تخصیص یابد انسداد مرزها کامل تر می شود و با همت وزارت کشور و پیگیری مسئولان ناجا اعتبارات مورد نظر در اختیار  قرار گرفته و تا چند ماه آینده انسداد مرزهای کشور تقویت می شود ولی باید به وسایل و تجهیزات فیزیکی و الکترونیکی هم مجهز شویم.

برنامه های ناجا برای اربعین

اشتری به تمهیدات لازم ناجا برای مراسم معنوی اربعین اشاره کرد و گفت: ناجا از چند ماه گذشته قرار گاه اربعین  راه اندازی کرده و اقدامات اولیه صورت گرفته است.تمام استان‌های کشور آماده  بدرقه زائران هستند و مردم در بین راه ها همکاری لازم را داشته باشند و مساعدت پلیس  هم در دستور کار خواهد بود.

وی تاکید کرد: همکاران در سه مرز زمینی مهران، شلمچه و چذابه آماده پذیرش زائران هستند و در مواردی که لازم باشد برای رعایت شئونات، مسائل را به مردم خواهند گفت.

فرمانده ناجا تصریح کرد: به زائران توصیه می شود گذر نامه ها را آماده کنند و تاریخ انقضاء آن که شش ماه است را مد نظر داشته باشند. در عین حال ویزا را اخذ کرده و در سامانه سماح ثبت نام کنند تا با رعایت قوانین در مرز حضور داشته باشند.

اشتری از زائران درخواست کرد سفر خود به کربلای معلی را به روزهای منتهی به اربعین موکول نکنند و رفت و برگشت خود را مدیریت و تقسیم کنند و سفرها طوری تقسیم شود که گره ترافیکی در مرزهای متتهی به کربلا ایجاد نشود.

پلیس ایران حرفه ای و دانش محور است

فرمانده ناجا با بیان اینکه نیروی انتظامی  جمهوری اسلامی ایران جایگاه خوبی در سطح منطقه و فرا منطقه دارد، گفت: پلیس ایران حرفه ای و دانش محور است و توانسته است وضعیت خوبی در داخل و خارج کشور داشته باشد.

اشتری افزود: پلیس ایران همکاری خوبی را با کشورهای مختلف دارد و خوشبختانه امروز پلیس ایران با ۴۰ کشور ارتباط و تعامل دارد و از ظرفیت ها و آموزش و انتقال تجربیات استفاده می کند.

وی تاکید کرد: توانایی‌های نیروی انتظامی موجب ایجاد اعتماد خوب در سطح بین‌الملل شده و این اعتماد روز به روز در حال افزایش است.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۸ آبان, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو