زمان انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۵ -

فرمانده یگان های ویژه ناجا خبر داد:

برگزاری رزمایش عاشورا درتهران/بکارگیری تجهیزات پیشرفته یگان ویژه

فرمانده یگان های ویژه ناجا گفت: رزمایش عاشورا با حضور ۱۰ هزار نفری نیروهای یگان ویژه به مدت چهار روز در پایتخت با هدف نمایش توانمندی و اقتدار کارکنان این یگان برگزار می شود.

به گزارش سرای نور؛ سردارحسن کرمی گفت: تثبیت رویکرد اجتماعی، ارتقاء امنیت اجتماعی و ناامید کردن دشمنان، سه هدف مهم یگان های ویژه ناجا در سراسر کشور بوده تا از این طریق بتواند گام مؤثری در پیشبرد اهداف خود برداشته و از سوی دیگر چهره مثبتی از نیروی انتظامی را به نمایش بگذارد.

وی خاطرنشان کرد: با رویکرد اجتماعی در یگان های ویژه ناجا، ضمن اتصال و برقراری ارتباط با آحاد جامعه، به دنبال افزایش توان خود با بهره گیری از مؤلفه های قدرت که مهمترین آن، مردم است، هستیم.

فرمانده پلیس ویژه کشور ادامه داد: توانمندی و قابلیت های یگان ویژه که در برنامه های مختلف، در معرض قضاوت و نمایش گذاشته می شود در واقع به نمایش گذاشتن چهره اجتماعی این نهاد است.

سردار کرمی ادامه داد: هدف یگان ویژه از حضور در مدارس سراسر کشور و اجرای بخشی از توانمندی ها، علاوه بر برقراری تعامل با اقشار فرهنگی جامعه در راستای ارتقاء سطح آمادگی جسمانی و آموزش کارکنان است، که طبق گزارشات واصله از مسئولان مربوطه، این امر به خوبی مورد اجرا قرار گرفته و از سوی آنها قابل تحسین است.

وی بیان داشت: به نمایش گذاشتن بخشی از توانمندی های یگان ویژه و پخش آن از طریق سیمای جمهوری اسلامی ایران، قطعاً بازتاب گسترده ای خواهد داشت که در هفته ناجا ، شاهد آن بودیم.

فرمانده یگان های ویژه ناجا تصریح کرد: حضور با انگیزه نیروهای این یگان در هفته ناجا، هفته دفاع مقدس و مراسم عزاداری در دهه اول ماه محرم، در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ارائه تصویر مثبت از نیروی انتظامی در بین مردم بوده که به مرحله اجرا درآمد.

وی تشریح کرد: شهروندان با مشاهده توانمندی ها و قابلیت های پلیس در سراسر کشور، قطعاً احساس امیدواری و آرامش می کنند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: مهارت و دقت کارکنان در چگونگی اجرای رزمایش های مختلف، بی تردید دشمنان نظام را از انجام نقشه هایشان، باز داشته و یأس را در وجود آنها رواج خواهد کرد.

کرمی ادامه داد: به نمایش گذاشتن توانمندی های یگان ویژه در سراسر کشور و پخش از رسانه ها، برنامه حاشیه ای نیست بلکه برنامه ای اصلی است که دستاوردهای زیادی برای این نهاد ارزشمند به همراه خواهد داشت.

وی با اشاره به مأموریت های پیش رو، افزود: خدمت رسانی به زائران حضرت امام حسین(ع) در کنگره بزرگ اربعین از توفیقات الهی بوده که با اعتقاد کامل در اجرای آن اقدام خواهیم کرد.

فرمانده یگان های ویژه ناجا گفت: راهپیمایی اربعین حسینی در واقع پیوستن تعداد کثیری از علاقمندان به حضرت سیدالشهدا(ع)، به بزرگترین نمایش قدرت تشیع در مقابل جریانهای سلفی و تکفیری است.

سردار کرمی بر تقویت برنامه های آموزشی متناسب با ماموریت های محوله تاکید کرد و گفت: لحاظ کردن برنامه ها در راستای مأموریت ها، می بایست با اهتمام بیشتری دنبال شود.

وی با اشاره به ماموریت های یگان ویژه ناجا، خاطرنشان کرد: عملیات مردم یاری این یگان نظیر طرح سالم سازی دریا، کنگره اربعین حسینی (ع)، خدمات رسانی به مردم در حوادث طبیعی و…، نیاز است در آموزش های کارکنان پلیس ویژه مورد توجه ویژه قرار گیرد و در برنامه های آموزشی گنجانده شود.

فرمانده یگان های ویژه ناجا ابراز داشت: امروز بحمداله، این یگان از تجهیزات نوین، پیشرفته و بازدارنده ای برخوردار است که با توجه به نوع مأموریت های محوله از آنها بهره برداری می کند.

وی اذعان کرد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تولید داخلی، یگان های ویژه ناجا تلاش کرده تا با بهره گیری از استعدادهای داخلی و امکانات موجود در کشور نسبت به تهیه تجهیزات مورد نیاز خود اقدام کند.

رئیس پلیس ویژه کشور، هدف از ساخت تجهیزات را، انجام درست مأموریت ها دانسته و تأکید کرد: یگان ویژه در انجام مأموریت به دنبال آن است تا با بکارگیری تجهیزات الکترونیکی پیشرفته و نوین، بتواند قبل از ورود به صحنه عملیات و درگیری ها، موضوع را حل و فصل کند.

سردار کرمی در خاتمه از اجرای رزمایش عاشورا در آینده خبر داد و گفت: این رزمایش با حضور ۱۰ هزار نفری نیروهای یگان ویژه به مدت چهار روز در پایتخت با هدف نمایش توانمندی و اقتدار کارکنان این یگان برگزار می شود.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۸ آبان, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو