زمان انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۵ -

بحران و کمبود آب مشکل جدی کشور است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی گفت: بحران و کمبود آب مشکل جدی کشور است

به گزارش سرای نور؛ و به نقل از روابط عمومی استانداری، خلیل ساعی شامگاه چهارشنبه در شواری هماهنگی مدیریت بحران استان افزود: بحران و کمبود آب مشکل حاد کشور است و آمادگی قبل از وقوع بارش ها موجب می شود که از این بارش به نفع مطلوب بهره مند شویم.

وی ادامه داد: دولت تدبیرو امید موضوع بحران آب را بصورت جدی در برنامه کاری خود قرار داده، در صورتی که در دولت های قبل بحران آب مورد توجه دولت ها قرار نداشت.

وی با تاکید بر آمادگی کامل استان در مواقع بحرانی گفت: در آینده نزدیک مانور ساعت صفر و مکان صفر در استان برگزار می شود تا میزان آمادگی اعضای کارگروه مدیریت بحران بصورت دقیق سنجیده شود.

ساعی با اشاره به اختلالاتی که در زمان وقوع بحران در خطوط ارتباطی تلفنی به وجود می آید، اظهار کرد: با هماهنگی شرکت های مخابراتی مقرر شده تلفن های پنج شماره ای برای اعضای کارگروه مدیریت بحران ارائه شود تا در صورت وقوع بحران و حادثه بدون قطعی ارتباط بتوانیم با اعضای کارگروه به راحتی ارتباط برقرار و اطلاع رسانی کنیم.

مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: در سال جاری میزان بارندگی شش درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش و نسبت به بلند مدت ۳۰ درصد افزایش داشته است.

محمد مطلبی با اشاره به بارش های روز های اخیر در آذربایجان شرقی ادامه داد: این سیستم بارش از ساعات پایانی امروز استان خارج می شود و احتمال یخبندان برای فردا پیش بینی می شود و از روز جمعه هوا گرمتر می شود.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۲ آبان, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو