زمان انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۵ -

ترامپ از تقلب انتخاباتی خبر داد/ سقوط شاخص بورس وال استریت

ایالت های مختلف آمریکا با طلوع خورشید هشت نوامبر، رسما کار ثبت آراء مردمی را در روند انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آغاز کردند.

به گزارش سرای نور؛ چهل و پنجمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با بازگشائی شعب اخذ رأی در ایالت های شمال شرقی این کشور شامل «ورمنت»، «نیوهمپشایر»، «نیویورک»، «ویرجینیا»، «کانتیکت» و «نیوجرسی» کار خود را آغاز کرد.

در حالیکه نظرسنجی ها حاکی از رقابت شانه به شانه «هیلاری کلینتون» از حزب دموکرات و «دونالد ترامپ» از حزب جمهوریخواه است، نتیجه رقابت روز سه شنبه، تعیین کننده یکی از آن دو به عنوان مستاجر بعدی کاخ سفید در چهار سال آینده خواهد بود.

*۲۳:۳۱ فاکس نیوز: «دونالد ترامپ» از تقلب انتخاباتی خبر داده و گفت در برخی از حوزه ها دستگاه های رای گیری نتایج را به نفع نماینده حزب دموکرات یعنی هیلاری کلینتون تغییر می دهند.

* ۲۳:۱۵  «برنی ساندرز» در حساب توتیتری خود نوشت امروز امیدوارم شکست سختی به «ترامپ» بدهیم.

*هیل:دستگاه‌های رأی‌گیری در بخش‌هایی از ایالت‌های اوهایو، نیویورک، تگزاس و سایر ایالت‌ها با اشکال مواجه شده است.با اینحال به گفته کارشناسان انتظار نمی‌رود خرابی دستگاه‌ها بر توان ثبت یا شمارش آرا تأثیر بگذارند.

*سی ان ان: میشل اوباما از هواداران همسر خود خواسته است تا زود هنگام به پای صندوق های رای بروند. وی معتقد است رای زودهنگام به کلینتون به نفع وی تمام می شود.

*صدای آمریکا: هیلاری کلینتون که صبح زود با همسرش در حوزه رای گیری حاضر شده بود هم درباره رای دادن به خود گفت، «کاری فروتنانه» است!

*«اریک ترامپ» پسر دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سخنانی تاکید کرد: رای دادن به پدرم برای من افتخار بزرگی است؛ زیرا وی کارهای بزرگی را برای آمریکا انجام خواهد داد.

*اسپوتنیک: ۷۵% از ماشین های اخذ رای در واشنگتن کانتی ایالت یوتا شکسته شده اند.

*صدای آمریکا: شبکه اسپانیایی زبان یونی ویژن مستقر در میامی پیش بینی کرده است که کلینتون با ۲.۲ واحد درصد دونالد ترامپ را در ایالت فلوریدا شکست خواهد داد.

*چلسی کلینتون، تنها فرزند هیلاری کلینتون با اعلام خبر رای دادن خود در انتخابات، گفته که رای دادن به مادرش هیلاری، یکی از کارهایی بوده که در زندگی خود به آن افتخار می کند.

*ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه می گوید «اف بی آی» از دیپلمات های روسی خواسته تا از محل رای گیری دور بمانند.

*صدای آمریکا: زنانی که در اعتراض به عبارت «زن وقیح» که ترامپ به کلینتون گفته بود عکس خود بعد از رأی به کلینتون را منتشر کردند.

*بی بی سی: در حالیکه رای‌گیری برای انتخاب رئیس جمهوری آینده آمریکا در این کشور در جریان است، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در حساب توییتر خود گفته است: امروز، پیشرفت به برگه‌های رای وابسته است. رای دهید و مطمئن شوید دوستان، خانواده و تمامی کسانی که می‌شناسید هم رای دهند.

*اریک ترامپ، فرزند دونالد ترامپ با گذاشتن تصویر برگه رای خود در توئیتر که نام پدرش را بر روی آن نوشته بود، مرتکب تخلف قانونی شده است. فضای توئیتر از موج اعتراض به این تخلف اریک ترامپ مملو شده است.

*اسپوتنیک: فرماندار ماساچوست برگه رای خود را سفید و بدون نام به صندوق انداخت.

*بی بی سی: در افغانستان بسیاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را با دقت دنبال می کنند. هرچند کابل و واشنگتن پیمان راهبردی باهم امضا کرده‌اند اما افتادن افغانستان از چشم دو نامزد در جریان مناظرات و مبارزات انتخاباتی اخیر آمریکا، گمانه‌زنی‌های زیادی را در مورد رابطه دو کشور برانگیخته است.

*ایندیپندنت: استیو واندر، خواننده مشهور  و نابینای آمریکایی که از طرفداران کلینتون به حساب می آید می گوید رای دادن به ترامپ مثل این است که از من بخواهید راننگی کنم.

*در روز انتخاباتی آمریکا، شاخص‌های بورس وال استریت سقوط کرد.

*اسپوتنیک: ترامپ در ایالت پنسیلوانیا پیشتاز است.

*سی ان ان: ترامپ هنوز از پذیرش نتیجه انتخابات طفره می رود.

*ویدئویی انتشار یافته از سخنان رئیس جمهور کنونی آمریکا نشان می دهد که وی در اظهاراتی از همگان خواسته است تا به پای صندوق های رأی بروند. باراک اوباما در این خصوص گفته است: بیرون بروید و در انتخابات شرکت کنید.

رئیس جمهور کنونی آمریکا در ادامه تأکید کرد: قبل از هرکار دیگری باید به شما یادآوری کنم که امروز روز انتخابات است و صدای غالب از آنِ شما میلیون ها آمریکائی است.

*پاسیفیک دیلی نیوز: پاسیفیک دیلی نیوز: هیلاری کلینتون در جزیره گوآم پیشتاز است. حدود ۷۳% از جمعیت ۳۲ میلیون نفری این جزیره به هیلاری کلینتون رای داده اند.

*رسانه صهیونیستی: نظرسنجی های نشان دهنده رای اعراب مقیم آمریکا به هیلاری کلینتون هستند.

*اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی ان بی سی نیوز اعلام کرد: رای گیری در منطقه ویلسون واقع در ایالت تنسی آمریکا به دلیل مشکلات فنی به صورت موقت متوقف شده است.

*ترامپ پس از دادن رای گفت: همه چیز خیلی خوب است.

*جولیان آسانژ، موسس ویکی لیکس اعلام کرده که علاقه ای به تاثیرگذاری در روند انتخابات آمریکا ندارد.

*اسپوتنیک: تخمین های اولیه  از پیشی گرفتن هیلاری کلینتون از ترامپ در ایالت های فلوریدا، آیوا، نوادا، اهایو و ویسکانسین حکایت می کند. گفته می شود ترامپ نیز در ایالت پنسیلوانیا از رقیب خود، کلینتون پیشی گرفته است.

اسپوتنیک: دستگاه اسکنر در دهکده ای در بروکلین شکسته شد و شاهدان عینی از به سرقت رفتن برگه های رای خبر می دهند.

سی ان ان : ترامپ رای خود را در نیویورک به صندوق انداخت.

*بی بی سی: نایجل فاراژ، رهبر حزب استقلال بریتانیا در حساب توئیتر خود با مشابه سازی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا با آنچه در آمریکا در جریان است، پرسیده آیا امروز «برگزیت» آمریکاست؟ او در این باره اظهار امیدواری کرده است.

*بی بی سی: شرکت تحلیل اطلاعات اینترنتی سوشال بنکرز از موفقیت ترامپ در استفاده از توئیتر خبر داد. البته این شرکت تاکید کرده که کلینتون هم تا به اینجا استفاده خوبی از توئیتر برده است.

*بی بی سی: وزیر تجارت مکزیک از نتیجه انتخابات آمریکا ابراز نگرانی کرد و گفت: در هر صورت نگران هستیم.

*استراتژیست کلینتون: کمپین کلینتون در همه جا جلو افتاده است. کلینتون عملکرد بهتری از ترامپ داشته است. راه زیادی تا به دست آوردن ۲۷۰ رای (پیروزی) باقی نمانده است.

*نتایج اولیه تعداد آرای انتخابات در کلرادو از پیشتازی ۲.۷ درصدی کلینتون در برابر ترامپ خبر می دهد به نحوی که هیلاری ۴۶.۳ و دونالد ۴۳.۶ درصد از آراء را کسب کرده اند.

*رای گیری در تعدادی از ایالات در مرکز آمریکا در کلرادو، مونتانا، وایومینگ و یوتا شروع شد. همچنین در ایالتهای نیومکزیکو، تکزاس، آریزونا، ویسکانسین، نوادا، آیداهو، آیووا و بخش هایی از داکوتا جنوبی و داکوتای شمالی و میشگان رای گیری در جریان است. همچنین ایالتهای کالیفرنیا، اورگون، واشنگتن، هاوایی در ساحل غربی آمریکا به پای صندوق ها آمدند و تنها در آلاسکا هنوز رای گیری شروع نشده است.

*آنگلا مرکل صدراعظم آلمان به شکل تلویحی حمایت خود را از هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد. وی در پاسخ به سئوالی درباره پیروزی احتمالی هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری به ویژه با توجه به تصدی امور در آلمان، انگلیس و نروژ از سوی زنان بیان کرد: در این صورت(پیروزی احتمالی کلینتون) توازن میان زنان و مردان در مناصب عالی ایجاد می شود.

*دیلی سان: تا کنون ۴۶.۲ میلیون نفر در آمریکا رای داده اند. حدود ۲۰۰ میلیون نفر از جمعیت آمریکا حق رای دارند.

*ستاد انتخاباتی ترامپ از پیشتازی  وی در ایالتهای پنسیلوانیا و میشیگان خبر داد.

*ترامپ در گفتگو با فاکس نیوز اعلام کرد اگر در انتخابات پیروز نشوم پشیمان نیستم که در آن شرکت کرده ام هر چند پول و وقتم را تلف کرده ام.

*مردی که در لباس عمو سام در صف رأی دادن در مرکز شهر نیویورک ایستاده، قرار است در مدرسه ای رأی دهد که دونالد ترامپ آنجا رأی خواهد داد. این مرد سوژه عکاسان بود و دکمه ای روی لباسش بود که نوشته شده: «به آن زن لعنتی رای می دهم»

*در مجموعه ای از سه شهر در نقطه دور افتاده ای از نیوهمپشایر که از ساعات اولیه امروز رأی گیری در آن آغاز شده است، «دونالد ترامپ» ۳۲ به ۲۵ از «هیلاری کلینتون» جلو افتاده است.

*بی بی سی اعلام کرده نگرانی هک شدن آرای انتخاباتی آمریکا وجود دارد.

*بر اساس گزارشها هیلاری کلینتون و بیل کلینتون رای خود را در نیویورک به صندوق انداخته است.

*شبکه تلویزیونی اِن بی سی نیوز در گزارش از هجوم مردم در آمریکا به مراکز خرید اجناس و آذوقه خبر داد. بر اساس گزارش این شبکه، به دلیل ترس مردم آمریکا از وقوع بحران و هرج و مرج پس از اعلام نتیجه انتخابات کنونی ریاست جمهوری، برخی از مردم شروع به خرید آذوقه‌ های ماندگار و ضروری و نیز ذخیره کردن آن ها کرده اند.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۸ آبان, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو