زمان انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۵ -

جلوگیری ازخروج ۱۲۰۰ نفر از زائران فاقد ویزا از مرز مهران

فرمانده یگان های ویژه ناجا از جلوگیری ۱۲۰۰ نفر از زائران فاقد ویزا که قصد خروج از مرز مهران را داشتند، خبر داد.

به گزارش سرای نور؛ سردار حسن کرمی گفت: زائران اربعین حسینی (ع) تنها با داشتن گذرنامه و ویزا می توانند از مرز عبور کنند، در غیر این صورت از خروج آنها جلوگیری می شود؛ از سوی دیگر مقامات عراقی به زائران فاقد مدارک لازم از جمله ویزا و گذرنامه اجازه ورود به کشورشان را نمی‌دهند.

وی به پیش بینی حضور بیش از دو میلیون زائر برای شرکت در مراسم اربعین حسینی (ع) اشاره و بیان کرد: بر اساس توافق مسئولان دو کشور، امسال هیچ زائری نمی تواند بدون گذرنامه از مرز عبور کند.

فرمانده یگان های ویژه ناجا خاطرنشان کرد: کشور عراق، به هیچ عنوان حاضر به پذیرش زوار بدون گذرنامه و روادید نبوده و بی‌توجهی به این مهم از سوی زائران ایرانی از سوی مقامات این کشور قابل پذیرش نیست لذا از تردد بدون روادید و گذرنامه در مرز مهران جلوگیری می شود.

سردار کرمی با اشاره به تمهیدات پیش بینی شده برای سفر زوار به کشور عراق، گفت: مشکلی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی(ع) و تردد زوار وجود ندارد؛ به همه هموطنان توصیه می کنیم برای تسهیل تردد در مرز مهران حتماً با داشتن مدارک لازم به این مرز مراجعه کنند.

بازگرداندن ۳۰ نفر از اتباع غیرایرانی از مرز مهران توسط یگان ویژه

وی با اشاره به نحوه اعزام ورود و خروج اتباع غیرایرانی برای تشرف به مراسم اربعین حسینی(ع)، گفت: تمام اتباع خارجی ساکن در ایران که دارای ویزا، گذرنامه معتبر، کارت اقامت و روادید خروج برای تردد به کشور عراق را دارند باید به مرز شلمچه در استان خوزستان مراجعه کنند، زیرا امکان خروج آنها از مرز مهران میسر نیست.

فرمانده یگان های ویژه ناجا ادامه داد: در مرز شلمچه سالن، گیت ها و مسیرهای مستقل برای اتباع غیرایرانی تخصیص یافته است تا این افراد با اطمینان و راحتی بیشتری به عتبات عالیات اعزام شوند.

سردار کرمی خاطرنشان کرد: به کلیه زائران اعم از ایرانی و غیرایرانی توصیه می شود که جهت شرکت در مراسم اربعین باید به مرزهایی که سازمان حج و زیارت برای آنها در ویزا مشخص کرده اند، مراجعه کنند در غیر این صورت تردد آنها از مرزهای دیگر امکان پذیر نخواهد بود.

فرمانده یگان های ویژه ناجا در خاتمه گفت: تلاش های زیادی برای برطرف شدن مشکلات سال گذشته در مرز مهران اندیشیده شده که زائران اباعبدالله(ع)بااطمینان و آرامش به این سفر معنوی اعزام شوند.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۳ آبان, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو