زمان انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۴ -

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌های کشور خبر داد:

خداحافظی با محلول نمک برای یخ‌زدایی جاده‌ها

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌های کشور گفت: امسال از محلول جدیدتری برای یخ‌زدایی و برف‌روبی در سطح جاده‌ها استفاده می‌شود که طبق آزمایش‌های انجام شده، کمترین میزان خسارت روی آسفالت را دارد.

به گزارش سرای نور؛ داود کشاورزیان صبح امروز در رزمایش طرح ترافیکی زمستانی پلیس راهور که در پیست آبعلی برگزار شده بود، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای جلوگیری از تخریب جاده ها سعی کرده ایم دیگر از محلول نمک برای برف‌روبی و یخ‌زدایی جاده ها استفاده نکنیم. از این رو، با همکاری واحدهای دانشگاهی استفاده از محلول جدیدی که کمترین آسیب را به سطح جاده ها وارد می کند، در اختیار واحدهای راهداری قرار گرفته تا در صورت نیاز از این محلول برای پاکسازی سطح معابر استفاده شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در ادامه با اشاره به اینکه عامل اصلی انسداد در جاده ها عدم رعایت کاربران از زنجیر چرخ است، افزود: انتظار ما از رانندگان این است که با توجه به زمستان زودهنگام امسال با تجهیزات کامل و زنجیر چرخ در جاده ها تردد کنند و از پلیس راه نیز درخواست می کنیم قطعا جلوی اتوبوس‌ها و خودروهایی که از زنجیر چرخ استفاده نمی کنند را بگیرند.

معاون وزیر راه تصریح کرد: ۶۲۰ هزار راهدارخانه، ۱۵۰۰ ایستگاه راهداری، ۹۴۰۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات، ۱۴ هزار و ۸۰۰ نیرو برای خدمت‌رسانی به مردم در طرح زمستانی راهداری حاضر هستند و بزرگترین معضل برای جلوگیری از گرفتار شدن خودروها در معابر و گردنه‌های برف‌گیر، عدم استفاده رانندگان از زنجیر چرخ است.

کشاورزیان به رانندگان توصیه کرد: قبل از حرکت در مسیرها و به ویژه گردنه های برف گیر، حتما از وضعیت راه ها با خبر شده و نسبت به تردد در مسیرها و گردنه ها اقدام کنند. از این رو، علاوه بر اطلاعات مفیدی که در سایت راهبر ۱۲۰ وجود دارد، وضعیت راه ها در سایت ۱۴۰.ir نیز وجود دارد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌های کشور ادامه داد: امسال نیز مانند سال های گذشته عملیات راهداری زمستانی زودتر از موعد مقرر آزاد شده و امیدواریم با همکاری مردم زمستان ایمنی را پیش رو داشته باشیم.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۳ آذر, ۱۳۹۴

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو