زمان انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۵ -

رئیس جمهور در قم:

آیت الله موسوی اردبیلی نقش بسیار تأثیرگذاری در پیروزی انقلاب داشت

رئیس جمهور فقدان آیت الله موسوی اردبیلی را ضایعه‌ای بزرگ برای حوزه‌های علمیه و نظام دانست و گفت: این عالم ربانی در پیروزی انقلاب نقش بسیار تأثیرگذاری داشت.

به گزارش سرای نور؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی صبح جمعه در حاشیه مراسم تشییع و خاکسپاری آیت الله العظمی موسوی اردبیلی در توصیف شخصیت این عالم عالیقدر گفت: مرحوم آیت الله موسوی اردبیلی از مراجع عالیقدر و از شخصیت‌های بنام و موثر در انقلاب اسلامی بودند.

رئیس جمهور با بیان اینکه آیت الله العظمی موسوی اردبیلی از یاران نزدیک امام راحل و مقام معظم رهبری بود، ادامه داد: ایشان جزء چهره‌های مشهور و از علمای بزرگ تهران در دوران نهضت اسلامی بودند و در پیروزی انقلاب نقش بسیار تاثیرگذاری داشتند.

روحانی با اشاره به تلاش‌ها و خدمات ارزنده آیت الله موسوی اردبیلی در انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: ایشان به عنوان یکی از اعضای شورای انقلاب و نیز نماینده مجلس خبرگان قانون اساسی و پس از آن به عنوان یکی از شخصیت‌هایی که در کنار شهید آیت الله بهشتی قوه قضائیه اسلامی را سامان دادند، خدمات ارزنده‌ای برای کشور داشته اند.

رئیس جمهور با اشاره به مجاهدت‌های آیت الله موسوی اردبیلی در زمینه تعلیم و تربیت، اظهار داشت: ایشان در دانشگاه و حوزه از موسسین مراکز علمی دانشگاهی و حوزوی بوده و نقش بسیار تاثیرگذاری برای تربیت شاگردان بزرگ داشته‌اند.

حجت الاسلام روحانی فقدان این عالم بزرگوار را ضایعه‌ای بزرگ برای حوزه‌های علمیه، نظام جمهوری اسلامی، وفاداران به انقلاب و مقلدین و شاگردان ایشان و مردم استان اردبیل دانست و تأکید کرد: این عالم فقید سال‌ها در اردبیل برای تعلیم و تربیت انسان‌های بزرگ در آن منطقه تلاش کردند.

رئیس جمهور با بیان اینکه آیت الله موسوی اردبیلی یک شخصیت بنام علمی و انقلابی و چهره‌ای تاثیرگذار در نظام جمهوری اسلامی ایران بود، گفت: ما از فقدان این عالم عالیقدر بسیار متأثر هستیم و امیدواریم شاگردان و فرزندان ایشان بتوانند جای خالی آن بزرگوار را پر کرده راه امام، انقلاب و مقام معظم رهبری را به خوبی ادامه دهیم.

رئیس جمهور همچنین صبح امروز جمعه حرم کریمه اهل بیت(س) را زیارت کرد.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۵ آذر, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو