زمان انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۵ -

برخورد جدی با خاطیان حادثه قطار سمنان/لزوم اتخاذ تدابیر بازدارنده

اعضای فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی طی بیانیه ای در خصوص دو حادثه ناگوار انفجار تروریستی حله عراق و فاجعه ای که در مسیر ریلی زائران حرم رضوی با ملت شریف ایران ابراز همدردی کردند.

به گزارش سرای نور؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی ، اعضای فراکسیون امید در خصوص دو حادثه ناگوار انفجار تروریستی حله عراق و فاجعه ای که در مسیر ریلی زائران حرم رضوی بیانیه ای صادر کردند.

متن بیانیه این فراکسیون به شرح زیر است:

ملت شریف ایران

در روزهایی که هموطنان ما در تدارک برگزاری آیین های عزاداری دهه آخر ماه صفر بودند، دو حادثه ناگوار و غیرقابل اغماض، قلوب همه مردم این سرزمین را جریحه دار و ایران را داغدار کرد؛ انفجار تروریستی حله و شهادت زائران کربلای حسینی و فاجعه ای که در مسیر ریلی زائران حرم رضوی حادث شد، اگرچه ریشه های متفاوت داشتند، اما داغ هایی به سنگینی یکدیگر بر دل خانواده های قربانیان و همه هموطنان نوع دوست ما نهادند.

نمایندگان شما در فراکسیون امید مجلس دهم، ضمن ابراز همدردی با همه بازماندگان این دو حادثه تلخ و شریک دانستن خود در این عزای ملی، بر خود فرض می دانند تا درباره هر دو فاجعه، پیگیری های لازم را انجام دهند. در همین راستا انتظار داریم با پیگیری جدی دستگاه دیپلماسی کشور، دولت عراق با همکاری نیروهای امنیتی نسبت به شناسایی و برخورد قاطع با عاملان جنایت تروریستی حله و اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از تکرار فجایع مشابه اقدام فوری نماید. ضمنا ضروری است مسئولین مربوطه در اسرع وقت، نه تنها گزارش دقیقی از وقوع حادثه ریلی سمنان و قصور و تقصیرهای احتمالی به پیشگاه ملت بزرگوار تقدیم نمایند، بلکه در راستای برخورد قاطع با خاطیان احتمالی و تدابیر بازدارنده و جبران آلام و ضربه های ناشی از این داغ عظیم برای خانواده های جان باختگان اقدام عاجل نمایند. بدون شک نمایندگان ملت صبور ایران تا روشن شدن نتایج قطعی تحقیق و برخورد با خاطیان، تمام مساعی خود را به کار خواهند بست.

فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۹ آذر, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو