زمان انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۵ -

عذرخواهی آخوندی بخاطر عدم شفافیت سخنانش

وزیر راه و شهرسازی ۴ روز پس از حادثه قطار در سمنان در حالی که افکار عمومی انتظار عذرخواهی و استعفای او را داشتند، صرفا برای شفاف سازی اظهاراتش اطلاعیه ای منتشر کرد.

به گزارش سرای نور؛ عباس آخوندی در اطلاعیه ای که از سوی روابط عمومی این وزارتخانه منتشر شد ضمن ابراز همدردی با بازماندگان، برای اظهاراتش درباره پرداخت حق بیمه سانحه دیدگان و ابهام ایجاد شده در این زمینه از مردم عذرخواهی کرد. این عذرخواهی در حالی است که وی بعنوان بالاترین مقام حوزه حمل و نقل ریلی، بیشترین مسئولیت را در بروز حادثه مذکور داشته است، چرا که به گفته کارشناسان حوزه حمل و نقل ریلی، پیاده سازی ناقص سیستم ATC نقش موثری در بروز این حادثه داشته است. بر همین اساس از عباس آخوندی انتظار می رفت با پذیرش قصور و مسئولیت خود، از این سمت استفعا دهد اما طی روزهای اخیر او تلاش کرد با دادن آدرس مقصران این سانحه، خود را در گوشه‌ای امن، از گزند هرگونه انتقادی محفوظ نگه دارد.

در متن اطلاعیه آخوندی آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خانواده های عزیزو داغدار و
خانواده های محترم مجروحان و مصدومان
و مردم غیور آذربایجان

سلام علیکم
ایام رحلت نبی مکرم اسلام (ص) و شهادت سبط اکبر ایشان و هم‌چنین شهادت حضرت امام رضا سلام الله علیهما را خدمت شما عزیران تسلیت می‌گویم. آذربایجان عزیز این روزها افزون بر این، در سوگ جوانان و خانواده‌های عزیز از دست داده نشسته است.  نه تنها آذربایجان که تمام مردم ایران و تمام ارکان جمهوری اسلامی از حادثه تلخ و غمبار تصادف قطار تبریز_ مشهد در ناحیه سمنان-دامغان متاثر است. اینجانب به سهم خود این ضایعه تاسف‌بار را به شما آذربایجانیهای عزیز و تمام مردم ایران تسلیت می‌گویم. از آن روی که این اتفاق در حوزه مدیریت تحت نظارت اینجانب واقع شده است از خانواده‌های داغدار، آسیب‌دیدگان به ویژه مردم بزرگوار تبریز، اسکو، آذرشهر، مرند، مراغه و خوی که مستقیما عزیز از دست داده‌اند و یا آسیب دیده‌اند و هم‌چنین تمام مردم ایران که از این حادثه متاثر شده‌اند پوزش می‌خواهم.

عزیزان، اینجانب پس از دریافت خبر حادثه تمام وجهه‌ همت و توان خود را بکار بردم تا به کمک آسیب‌دیدگان بشتابم. لذا، ضمن دستور تشکیل فوری کمیسیون عالی سوانح راه‌آهن، مدیر عامل شرکت راه‌آهن را به منطقه اعزام و خودم نیز بلافاصله به سمت سمنان حرکت کردم. در ستاد مدیریت بحران استان سمنان شرکت نمودم و تمام گزارش‌های نهادهای امدادی را دریافت کردم و برای عیادت مجروحان عازم بیمارستان شدم. طبیعی است که در این لحظات تمام مردم ایران نگران حادثه بودند و خانواده‌های مسافران با نگرانی بیشتری موضوع را پی‌گیری می‌کردند. لذا در جمع خبرنگاران حاضر شدم و اطلاعاتی را که تا آن لحظه به‌دست آورده بودم در اختیار مردم عزیز گذاشتم.

اینک مطلع شده‌ام که بخشی از این پاسخ ایجاد ابهام کرده‌است، اجازه بدهید اگر نقصی در بیان من در آن شرایط سخت بوده و موجبات آزردگی کسانی را فراهم ساخته است، از این بابت نیز از تک تک آنان پوزش بخواهم.  من با تمام وجود در خدمت شما مردم غیور و شریف اذربایجان و ایران عزیز هستم.

با سپاس
عباس آخوندی

 

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۹ آذر, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو