زمان انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۵ -

سرمازدگی بلای جان زعفران شد /کاهش ۲۰۰ هزارتومانی قیمت‌ها

عضو شورای ملی زعفران با بیان اینکه سرمازدگی تاثیری بر میزان تولید طلای سرخ نداشته است، گفت: قیمت زعفران در یک هفته اخیر ۲۰۰ هزارتومان ارزان شده است.

به گزارش سرای نور؛ علی حسینی با بیان اینکه سرمازدگی به کیفیت محصول زعفران آسیب وارد می‌کند، اظهارداشت: به همین دلیل سرمازدگی که اخیرا اتفاق افتاد بیشتر به کیفیت محصول تولیدی ما خسارت وارد کرد.

وی با اشاره به اینکه از ۵ تا ۲۰ آبان‌ماه روزهای اوج برداشت زعفران است، گفت: عمده برداشت زعفران در همین ایام و قبل از سرمازدگی انجام شده بود؛ مزارعی هم که برداشت محصول در آنجا، بعد از بیستم آبان‌ماه آغاز شد به مدت یک هفته درگیر سرما و خسارت سرمازدگی شدند البته این خسارت به معنای دور ریختن و نابودی تولید نیست بلکه ما با افت محصول تولیدی مواجه هستیم.

عضو شورای ملی زعفران با بیان اینکه سرمازدگی اخیر تاثیر چندانی بر میزان تولید و قیمت نداشته است، اضافه کرد: عده‌ای به بهانه سرمازدگی قصد ایجاد تنش در بازار و متلاطم کردن شرایط را داشتند تا قیمت‌ها را افزایش بدهند که خوشبختانه چون عرضه زعفران به بازار زیاد بود، موفق به انجام خواسته خود نشدند.

حسینی قیمت هرکیلوگرم زعفران را درحال حاضر حداقل ۴ میلیون و ۸۰۰ هزارتومان و حداکثر ۵ میلیون و ۸۰۰ هزارتومان اعلام کرد و افزود: قیمت منطقی زعفران حداقل ۴ میلیون تومان و حداکثر ۵ میلیون تومان است و ما هر نرخی جز این را، کاذب و غیر منطقی می‌دانیم.

به گفته وی در حدود یک هفته اخیر قیمت زعفران حدود ۲۰۰ هزارتومان کاهش یافته و حداکثر نرخ آن از ۶ میلیون تومان به ۵ میلیون و ۸۰۰ هزارتومان رسیده است.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۱ آذر, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو