زمان انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۵ -

حسین فهیمی فیلمساز و عضو هیات علمی دانشگاه سوره به شهادت رسید

حسین فهیمی جانباز ۷۰ درصد و عضو هیات علمی دانشگاه سوره که سال ها در عرصه فیلمسازی و پژوهش هنر فعالیت داشت به مقام شهادت نایل شد.

به گزارش سرای نور؛ پیام زین العابدینی از دوستان و همکاران حسین فهیمی فیلمساز، پژوهشگر و جانباز ۷۰ درصد ضمن اعلام خبر شهادت این جانباز دوران دفاع مقدس  گفت: حسین فهیمی شامگاه پنجشنبه ۲۵۵ آذرماه در منزل خود درگذشت.

وی افزود: ما در حال حاضر راهی شیراز هستیم تا فردا مراسم تشییع پیکر دکتر فهیمی را برگزار کنیم.

زین العابدینی با اشاره به اینکه این شهید جانباز در چند روز اخیر با درد شدید در ناحیه دست مواجه بود، تشریح کرد: آقای فهیمی از دوران جنگ یک دست و یک پای خود را از دست داده بود و رباط آن دستی که با آن ویلچیر خود را حرکت می داد دچار آسیب شده بود که به دلیل درد شدید در این ناحیه از دست به بیمارستان مراجعه کردیم که گفتند پس از تعطیلات امکان رسیدگی دقیق وجود دارد ولی دوست عزیزم، جانباز حسین فهیمی در این فاصله به لقای الله نایل شد.

حسین فهیمی، عضو هیات‌علمی دانشگاه سوره، نویسنده و کارگردان بود.

حسین فهیمی  در سال ۱۳۴۳ در شیراز متولد شده و دارای مدرک کارشناسی سینما از دانشگاه هنر، کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی دانشگاه تربیت مدرس و دکترای پژوهش هنر دانشگاه هنر بود.

از جمله فعالیت های وی می‌توان به مستند «محیط زیست کهکلویه و بویر احمد ۱۳۷۳»، «ده مستند مساجد و فعالیت های فرهنگی استان فارس۱۳۷۳»، «فیلم های کوتاه مستند گزارشی سیمای صبحگاهی ۱۳۷۳»، مستند «تشییع شهدای شیراز  ۱۳۷۴»، مستند رحلت امام خمینی «سوگ در سوگ ۱۳۷۴»، فیلم داستانی «آغاز یک پایان  ۱۳۷۸»، فیلم داستانی «آواز جنگل ۱۳۸۱»، سینمایی «ساحت ۱۳۸۱»، فیلم مستند «گمست ۱۳۸۳» و فیلم مستند «انتظار۱۳۸۵ » اشاره کرد.

منبع:مهر

 

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۶ آذر, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو