زمان انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۵ -

مجوز قطع سیم کارت های بدون هویت صادر شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از دریافت مجوز از شورای عالی فضای مجازی برای قطع سیم کارت های بدون هویت و دارای نقص پرونده خبر داد.

به گزارش سرای نور؛ محمود واعظی امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در مورد مصوبه شورای عالی فضای مجازی برای قطع سیم کارت هایی که هویت شان در شبکه تلفن همراه نامشخص است، گفت: این مصوبه حدود سه هفته قبل از سوی شورای عالی فضای مجازی به تصویب رسید که وزارت ارتباطات را مکلف می کند نسبت به ساماندهی سیم کارت هایی که هویت شان در شبکه موبایل نامشخص است و پرونده شان دارای نقص اطلاعات است اقدام کند.

واعظی با بیان اینکه تمامی کسانی که در ایران و در دنیا از سیم کارت و IP استفاده می کنند باید هویت مشخصی داشته باشند، ادامه داد: در گذشته برخی فروشندگان سیم کارت در زمان خرید، پرونده اطلاعات مشترکان را کامل نکرده و بر این اساس برخی سیم کارت ها بدون هویت و یا دارای پرونده ناقص در بانک اطلاعاتی اپراتورهای هستند.

وی گفت: برای رسیدگی به این موضوع و تذکر نیاز به مصوبه داشتیم که شورای عالی فضای مجازی این مصوبه را در اختیار وزارت ارتباطات قرار داد و یک فرصت یک ماهه داده شد تا به مشترکانی که هویت مشخص ندارند بخواهند نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در این مصوبه به وزارت ارتباطات اجازه داده شده که در صورت عدم پاسخ دهی مشترکان و ارائه اطلاعات کامل قطع سیم کارت صورت بگیرد، البته حقوق این مشترکان محفوظ بوه و چنانچه بعدا بخواهند نسبت به ارائه کارت شناسایی و مدارک معتبر خود اقدام کنند امکان بازپس گیری سیم کارت و یا ودیعه وجود دارد.

واعظی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۱۰۰ میلیون سیم کارت در شبکه ارتباطات کشور دارای هویت مشخص است، همچنین تمامی خطوط تلفن ثابت و آدرس های IP هویت دارند تنها تعداد معدودی سیم کارت هویت نامشخص دارند که در این زمینه کمیته ای در رگولاتوری تشکیل شده و ماموریت دارد که با همکاری اپراتورها طبق این مصوبه نسبت به احراز هویت این تعداد سیم کارت اقدام کنند.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۸ آذر, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو