زمان انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۵ -

بخشی از سقف بازار تاریخی جهرم فرو ریخت

به گزارش سرای نور؛ بازار سرپوشیده جهرم که به خواهردوقلوی بازار وکیل شیراز معروف است، میراث گران بهای گذشتگان بوده که در فهرست آثار ملی نیز به ثبت رسیده است.

حفظ و حراست از این بنای تاریخی که محلی برای کسب رزق و روزی مردم جهرم است نه تنها از آن جهت که یک اثر تاریخی است باید مورد توجه قرار بگیرد بلکه خطر در کمین جان و مال مردمی است که در این مکان مشغول به امرار معاش هستند و در صورت غفلت حادثه پلاسکویی جدید رخ می دهد.

بارندگی روزهای گذشته سبب شده تا  بخشی از سقف این بازار سرپوشیده که سال های گذشته نیز تعمیر شده بود تخریب شده، فرو بریزد. امری که چنانچه رسیدگی  نشود مشکلات عدیده ای را در پی خواهد داشت.

با توجه به مراجعه بازاریان به منظور پیگیری موضوع، نماینده مردم این شهر در مجلس شورای اسلامی به اتفاق مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری کشور، فرماندار ویژه جهرم و جمعی از مسئولان شهری از بازار سرپوشیده بازدید و در جریان مشکلات آن و بررسی نواقص به وجود آمده بر آمدند.

 فرماندار ویژه شهرستان جهرم در جریان این بازدید می گوید: مشکلات به وجود آمده در بازار سرپوشیده نیازمند بررسی دقیق و تسریع در روند حل آنها است تا به تبع این مشکلات، بحران های بعدی گریبان گیر این مجموعه و مردمی که در این بازار مشغول امرار معاش هستند نشود.

علیرضا صحرائیان با اشاره به اتخاذ تصمیماتی برای برطرف شدن این مشکل، می افزاید: برابر تفاهم نامه منعقده شده با شرکت عمران و بهسازی شهری کشور، مرمت بازار سرپوشیده و کاروان سرای بازار توسط این شرکت انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه از مشکلات این بازار در زمان بارندگی، ورود آب به داخل بازار است، عنوان می کند: به منظور دفع آب های سطحی نیز شهرداری مطالعات لازم را انجام و شرکت عمران و بهسازی شهری مساعدت می کند.

فرماندار ویژه جهرم تصریح می کند: در خصوص وضعیت برق بازار سرپوشیده نیز اداره برق و شهرداری جهرم تدابیری اندیشیده اند که اجرایی می شود.

بازار جهرم یکی از بناهای تاریخی اواخر دورهٔ زندیه در شهر جهرم است. از این بنا به‌عنوان خواهر دوقلوی بازار وکیل شیراز نام برده می‌شود.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۷ بهمن, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو