زمان انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۵ -

آیت الله موحدی کرمانی در نماز جمعه:

مسئولان جلوی تکرار حادثه پلاسکو را بگیرند/ قدر انقلاب را بدانیم

امام جمعه موقت تهران، با اشاره به حادثه پلاسکو در تهران گفت: از مسئولان مربوطه انتظار می‌رود دقت بیشتری بکار گیرند تا دیگر چنین حوادثی تکرار نشود.

به گزارش سرای نور؛ آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران در محل مصلای امام خمینی (ره)، با اشاره به حادثه پلاسکو و شهادت جمعی از آتش‌نشانان اظهار داشت: این حادثه مؤلمه منجر به شهادت و مجروحیت تعدادی از خادمین واقعی نظام شد؛ کسانی که خودشان را آماده کرده‌اند تا جانشان را برای مردم بدهند.

وی با تسلیت به رهبر انقلاب، مراجع تقلید، مردم ایران و خانواده‌های شهدای آتش‌نشان افزود: تلاش شبانه‌روزی مسئولان شایسته تقدیر است؛ از مسئولان مربوطه انتظار می‌رود دقت بیشتری بکار گیرند تا دیگر چنین حوادثی تکرار نشود.

قدر انقلاب را بدانیم؛ این انقلاب براحتی بدست نیامده است

خطیب نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به در پیش بودن دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: دهه فجر به تعبیر امام (ره) انفجار نور بود؛ دوران ذلت پادشاهی پهلوی پدر و پسر را به یاد داشته باشیم؛ کسی جرئت نداشت رساله عملیه امام (ره) را همراه داشته باشد.

آیت‌الله موحدی کرمانی خاطرنشان کرد: امام جماعت حتی جرئت نداشت بگوید این گوشت‌هایی که از اسرائیل می‌آید، بدلیل اینکه ذبح شرعی نشده، نجس است؛ گفتن همانا و روانه زندان شدن همانا.

وی افزود: یادم است که آقای هاشمی رفسنجانی از زندان بیرون آمده بود؛ مقداری شرح حال از او خواستم، در یک کلمه گفت، یک شب از سر شب تا صبح پیوسته من را با کابل می‌زدند و من فریاد می‌زدم و بیهوش می‌شدم و وقتی به هوش می‌آمدم، باز بر روی زخم‌ها شلاق‌ می‌زدند.

خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: قدر این انقلاب را بدانیم؛ این انقلاب امانت شهداست و به این راحتی‌ها به دست ما نیامده است.

آیت‌الله موحدی کرمانی گفت: امام این کشور را از حلقوم آمریکا بیرون کشید؛ تحولی ایجاد کرد که فرهنگ دوران سلطنت که غرق در فساد و آلودگی بود، به یک فضای نورانی تبدیل شد. جوانانی که در صف سینما صف کشیده بودند، برای جبهه‌ها صف کشیدند.

وی تاکید کرد: وصیت‌نامه شهدا فوق‌العاده جالب است؛ توصیه می‌کنم این وصیت‌نامه‌ها را مطالعه کنید که یک جوانان در ابتدای بلوغ، مانند یک عارف و عالم وصیت می‌نویسد.

رئیس جمهور جدید آمریکا اشتباه قبلی‌ها را تکرار نکند

خطیب نماز جمعه تهران در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به روی کار آمدن رئیس جمهور جدید آمریکا خطاب به وی گفت: آقای ترامپ! تو با شعار خدمت به مردم آمریکا و احیای کشورتان و ترمیم خرابی‌ها بجا مانده از قبل و نجات مردم آمریکا و دخالت نکردن در سایر کشورها به کاخ سفید قدم گذاشته‌ای؛ بکوشید که به وعده خود عمل کنید، مبادا خناسان در شما اثر کنند.

وی افزود: بکوشید بر خلاف اسلاف خود که پیمان‌شکن بودند، به پیمان با مردم وفادار باشید؛ در تشخیص تروریست اشتباه نکنید، دولت‌های قبلی با جنگ‌افروزی آبروی خودشان را بردند، شما اشتباه آنها را تکرار نکنید و بکوشید فرهنگ غلط جنگ و ستیزه را به فرهنگ خدمت به مردم آمریکا و مردم جهان تبدیل کنید.

آیت‌الله موحدی کرمانی همچنین با اشاره به اظهارات اخیر وزیر خارجه سعودی تصریح کرد: وزیر خارجه عربستان به ایران سفارش می‌کند که در یمن، عراق و سوریه دخالت نکند؛ واقعا باید خجالت بکشند!

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: این شما هستید که سیل خون در یمن به راه انداخته‌اید و این کشور را به ویرانه تبدیل کرده‌اید؛ این شما هستید که در سوریه دخالت می‌کنید و می‌گویید موضع ما در قبال اسد هیچ تغییری نکرده است و او باید چه از طریق سیاسی و چه نظامی کناره‌گیری کند.

وی خطاب به سران حکومت آل سعود و بحرین تاکید کرد: مطمئن باشید ناله‌های مردم مظلوم یمن و بحرین پایه‌های حکومت شما را ویران می‌کند.

آیت‌الله موحدی کرمانی در پایان درگذشت استاد بزرگ اخلاق مرحوم آیت‌الله سیدابراهیم خسروشاهی را تسلیت گفت.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۸ بهمن, ۱۳۹۵

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو