زمان انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۵ -

بارش سنگین برف در کشور؛ مدارس کدام استان‌ها تعطیل شدند؟

بارش سنگین برف در استان‌های مختلف کشور علاوه بر انسداد راه‌های اصلی، فرعی و روستایی موجب تعطیلی مدارس در برخی شهرها و شهرستان‌ها شد.

به گزارش سرای نور؛ به دنبال بارش سنگین برف در استان‌های مختلف کشور مدارس برخی شهرها و شهرستان‌های کشور تعطیل اعلام‌شده است. همچنین در استان کرمان تعطیلی مدارس ریگان به دلیل طوفان شن گزارش شده است.

استان آذربایجان شرقی

اداره کل آموزش‌وپرورش استان آذربایجان شرقی مدارس تعدادی از شهرستان‌های این استان را به علت بارش برف و شدت سرما برای فردا شنبه ۹ بهمن تعطیل اعلام کرد.

در شهرستان چاراویماق مدارس مقاطع پیش‌دبستانی و استثنایی شهری و روستایی تعطیل و بقیه مدارس مقاطع مختلف شهری و روستایی با یک ساعت تأخیر شروع به فعالیت خواهند کرد.

در بخش کاغذکنان شهرستان میانه مدارس مقطع پیش‌دبستانی شهری و روستایی تعطیل اعلام‌شده است. در بخش ترکمان چای شهرستان میانه مدارس استثنائی و مقاطع پیش‌دبستانی و ابتدائی مناطق شهری و روستایی تعطیل است.

در شهرستان کلیبر مدارس تمامی مقاطع تحصیلی در مناطق روستایی تعطیل و مدارس استثنایی و مقاطع پیش‌دبستانی، ابتدائی و متوسطه دوره اول در مناطق شهری تعطیل است. در شهرستان اهر مدارس تمامی مقاطع تحصیلی در مناطق روستایی و همچنین مدارس استثنایی و مقاطع پیش‌دبستانی و ابتدائی در مناطق شهری تعطیل است.

در شهرستان ورزقان مدارس تمامی مقاطع مناطق شهری و روستایی تعطیل است. در شهرستان هریس مدارس تمامی مقاطع مناطق روستایی تعطیل است. در شهرستان جلفا مدارس تمامی مقاطع مناطق روستایی و مدارس استثنائی و مقاطع پیش‌دبستانی و ابتدائی مناطق شهری تعطیل است.

در شهرستان هوراند مدارس تمامی مقاطع تحصیلی در مناطق روستایی همچنین مدارس استثنائی و مقاطع پیش‌دبستانی و ابتدایی مناطق شهری تعطیل و مدارس مقاطع متوسطه دوره اول و دوم با یک ساعت تأخیر شروع به کار خواهد کرد.

استان آذربایجان غربی

آموزش‌وپرورش آذربایجان غربی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به دلیل شدت بارش برف برخی مدارس استان در نوبت صبح تعطیل هستند.

بر اساس این گزارش با توجه به بارش برف و برودت هوا فردا شنبه ۹ بهمن در نوبت صبح تعطیلی مدارس برخی شهرستان‌ها و مناطق استان به این شرح اعلام می‌شود:

شهرستان شوط: مدارس ابتدایی شهری و تمامی مقاطع تحصیلی روستایی

شهرستان چالدران: مدارس ابتدایی شهری و ابتدایی و متوسطه دوره اول (راهنمایی) روستایی

ماکو: ابتدایی و متوسطه دوره اول (راهنمایی)

پلدشت: مدارس ابتدایی

خوی: مدارس ابتدایی شهری و تمامی مقاطع تحصیلی بخش صفاییه.

استان ایلام

به دلیل بارش برف و لغزندگی سطح معابر عمومی مدارس پیش‌دبستانی و ابتدایی ایلام، چوار، ملکشاهی، ایوان، چرداول، بخش کارزان و بخش میمه در شیفت صبح فردا شنبه ۹ بهمن تعطیل اعلام می‌شود.

به گفته کارشناسان هواشناسی سامانه بارش زا به‌صورت متناوب تا یکشنبه مهمان استان است. در برخی مناطق ازجمله شهر ایلام امشب دمای هوا به ده درجه سانتی‌گراد زیر صفر می‌رسد.

نشست فوق‌العاده مدیریت بحران استان هم به‌منظور تصمیم‌گیری درباره شروع فعالیت مدارس و بررسی مسیرهای مواصلاتی استان ساعاتی پیش در استانداری به پایان رسید.

استان اردبیل

با کاهش محسوس دما آموزش‌وپرورش استان اردبیل سری قبل از ظهر مدارس شهرهای اردبیل، سرعین، گرمی، نمین، نیر و هیر را در مقاطع پیش‌دبستانی و ابتدایی در روز شنبه ۹ دی‌ماه تعطیل اعلام کرد.

علاوه بر این در انگوت مدارس تمامی مقاطع تحصیلی در سری صبح به دلیل بارش برف و برودت هوا تعطیل اعلام‌شده است.

استان البرز

به علت بارش برف سنگین و مسدود شدن راه‌های ارتباطی و ادامه بارش‌ها، مقاطع تحصیلی شهرستان طالقان شامل مهدهای کودک، پیش‌دبستانی‌ها، مدارس ابتدایی، متوسطه اول و دوم، کار و دانش فردا شنبه در شیفت صبح تعطیل خواهد بود.

به گفته مسئولان مدارس مقاطع مختلف تحصیلی بخش آسارا در جاده کرج – چالوس نیز فردا شنبه در شیفت صبح تعطیل است.

استان تهران

به دلیل ادامه یافتن روند بارش برف و یخبندان، مدارس برخی از شهرستان‌های استان تهران در روز شنبه تعطیل شد.

بر اساس تصمیم مسئولان آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران، مدارس تمامی مقاطع تحصیلی پردیس، دماوند و رودهن تعطیل اعلام شد.

همچنین به علت بارش برف، مدارس ابتدایی و پیش‌دبستانی در شهرستان فیروزکوه در نوبت صبح تعطیل است اما دانش آموزان سایر مقاطع باید به مدرسه بروند.

هنوز خبری از تعطیلی سایر مناطق استان تهران اعلام‌نشده است.

استان چهارمحال و بختیاری

مدیرکل دفتر مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری گفت: براثر بارش برف و احتمال وزش باد شدید ، سرما، کولاک و مه تمامی فعالیت مدارس، دانشگاه‌ها، ادارات و بانک‌ها روز شنبه نهم بهمن‌ماه با تأخیر آغاز می‌شود.

ستار فرهادی افزود: فعالیت مدارس ، ادارات و دانشگاه در نهم بهمن‌ماه از ساعت ۸:۳۰ آغاز می‌شود.

به گفته وی ،به دلیل بارش زیاد برف و سرمای زیاد و کولاک در شهرستان کوهرنگ تمام مدارس در مقاطع مختلف تحصیلی در این شهرستان شنبه صبح تعطیل است.

استان زنجان

به دلیل بارش برف و برودت هوا، مدارس هر سه مقطع تحصیلی خدابنده و مقاطع ابتدایی و متوسطه اول سجاسرود فردا شنبه ۹بهمن‌ماه شیفت صبح تعطیل اعلام شد.

استان قزوین

یوسف خدایاری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به دلیل بارش برف و سرمای شدید در برخی مناطق استان و لغزندگی سطح معابر عمومی و برودت هوا مدارس مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و شبانه‌روزی‌های شهرستان آوج و روستاهای تابعه فردا شنبه تعطیل است.

خدایاری افزود: همچنین به دلیل بارش برف مدارس شبانه‌روزی شهر آبگرم در نوبت صبح فردا شنبه ۹ بهمن‌ماه تعطیل اعلام می‌شود.

مدیر روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان تصریح کرد: سایر مدارس روزانه شهر آبگرم همچنان دایر است و تعطیل نیست.

استان قم

مدیر روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان قم در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به علت بارش برف و برودت، سردی هوا و احتمال یخ‌زدگی معابر فردا شنبه ۹ بهمن‌ماه همه مدارس بخش‌های خلجستان، سلفچگان و کهک قم در نوبت صبح تعطیل است.

غلامرضا رضایی افزود: حدود ۵۰ مدرسه در این سه بخش وجود دارد که تمام آن‌ها تعطیل است

وی افزود: قسمت پایین‌دست بخش کهک بارش برف وجود نداشته اما به علت سرمای سوزناک در این منطقه مدارس تمام بخش کهک تعطیل شد.

استان کرمانشاه

روابط عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان کرمانشاه طی اطلاعیه‌ای تعطیلی و یا تأخیری مدارس استان در روز شنبه نهم بهمن‌ماه را اعلام کرد.

بر اساس این اطلاعیه، تمامی مدارس دوره‌های تحصیلی در شهرستان‌ها و بخش‌های اسلام‌آباد غرب، دالاهو،  پاوه، کنگاور، گواور، گهواره، حمیل، شاهو، باینگان، و دینور در گروه صبح تعطیل است.

مدارس ابتدایی و متوسطه اول شهرستان‌های هرسین، پاوه،صحنه، باینگان، نودشه و بخش هانی گرمله در گروه صبح تعطیل است.

تمامی مدارس مناطق روستایی نواحی سه‌گانه شهر کرمانشاه، ماهیدشت، سنقر و کلیایی و بیستون و نیز تمامی دوره‌های تحصیلی مدارس استثنایی در شهر کرمانشاه فردا گروه صبح تعطیل خواهد بود.

شروع بکار تمامی مدارس مناطق شهری نواحی سه‌گانه شهر کرمانشاه و ماهیدشت، سنقروکلیایی، روانسر و بیستون از ساعت ۹:۳۰ صبح خواهد بود.

همچنین شروع بکار مدارس متوسطه دوم شهرستان‌های پاوه، هرسین، صحنه و باینگان از ساعت ۹:۳۰ صبح خواهد بود.

استان کردستان

در شهرستان کامیاران و منطقه موچش مراکز پیش‌دبستانی و ابتدایی شهر و روستایی تعطیل است. همچنین مدارس متوسطه اول روستایی تعطیل شد. فعالیت مدارس متوسطه دوم روستایی و متوسطه اول و دوم شهری با ۲ ساعت تأخیر آغاز خواهد شد.

در شهرستان سروآباد نیز تمامی مدارس شهری و روستایی هورامان تعطیل است. فعالیت تمامی مدارس شهری سروآباد هم با یک ساعت تأخیر آغاز خواهد شد.

استان کرمان

رئیس اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان کرمان از تعطیلی تمامی مقاطع تحصیلی ریگان در تاریخ ۹ بهمن‌ماه به علت توفان شن خبر داد.

امید سلاجقه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وقوع توفان شن در ریگان گفت: این امر باعث بروز مشکلاتی برای مردم منطقه شده است.

وی ادامه داد: به همین علت فردا (شنبه) تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان ریگان تعطیل اعلام می‌شود.

سلاجقه یادآور شد: مدارس در سایر نقاط استان کرمان فردا طبق روال عادی به فعالیت خود را ادامه می‌دهند.

استان لرستان

رضا آریایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تعطیلی مدارس در شهرستان بروجرد و اشترینان اظهار داشت: مدارس بروجرد و اشترینان در همه مقاطع تحصیلی فردا تعطیل است.

بر اساس این گزارش، تاکنون مدارس شهرهای خرم‌آباد، بروجرد، اشترینان، دلفان، سلسله و دوره چگنی در همه مقاطع تحصیلی به دلیل بارش برف و برودت هوا تعطیل‌شده‌اند.

همچنین مدارس بخش‌های سپیددشت، بیران شهر، زاغه و بخش‌ها و روستاهای شهرستان دلفان در همه مقاطع تحصیلی فردا تعطیل هستند.

استان مرکزی

شهریار فولادوند اظهار داشت: بر اساس تصمیمات اخذشده تمامی مدارس در مقطع صبح فردا نهم بهمن‌ماه در شهرستان‌های اراک، خنداب، شازند، کمیجان، فراهان، تفرش و آشتیان، تعطیل است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان مرکزی تصریح کرد: هنوز تصمیمی در رابطه با شهرستان‌های خمین، دلیجان، محلات، ساوه و زرندیه درباره تعطیلی گرفته نشده است.

فولادوند خاطرنشان کرد: در شهر اراک نیز برای مدارس نوبت عصر فردا تصمیم‌گیری شده و به مردم اعلام خواهد شد.

استان همدان

بارش برف، یخ‌زدگی معابر و برودت هوا برخی مقاطع مدارس استان همدان در نوبت صبح فردا ۹ بهمن‌ماه را تعطیل کرد.

بر این اساس مدارس نواحی یک و دو همدان، تویسرکان، اسدآباد، قلقلرود و جوکار در تمام مقاطع تحصیلی فردا در نوبت صبح تعطیل است.

همچنین در دیگر مناطق استان همدان نیز مراکز پیش‌دبستانی، ابتدایی و دوره اول متوسطه فردا در نوبت تعطیل است.

منبع:مهر

مدارس کدام استانها تعطیل شدند؟
نام استان توضیحات
آذربایجان شرقی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی مدارس تعدادی از شهرستان های این استان را به علت بارش برف و شدت سرما برای فردا شنبه ۹ بهمن تعطیل اعلام کرد.
آذربایجان غربی در شهرستان شوط مدارس ابتدایی شهری و تمامی مقاطع تحصیلی روستایی، در شهرستان چالدران مدارس ابتدایی شهری و ابتدایی و متوسطه دوره اول (راهنمایی) روستایی، در ماکو ابتدایی و متوسطه دوره اول (راهنمایی)، در پلدشت مدارس ابتدایی و در خوی مدارس ابتدایی شهری و تمامی مقاطع تحصیلی بخش صفاییه تعطیل شد.
ایلام مدارس پیش دبستانی و ابتدایی ایلام، چوار، ملکشاهی، ایوان، چرداول، بخش کارزان و بخش میمه در شیفت صبح فردا شنبه۹ بهمن تعطیل اعلام شد
اردبیل سری قبل از ظهر مدارس شهرهای اردبیل، سرعین، گرمی، نمین، نیر و هیر را در مقاطع پیش‌دبستانی و ابتدایی در روز شنبه ۹ دی‌ماه تعطیل اعلام کرد.

علاوه بر این در انگوت مدارس تمامی مقاطع تحصیلی در سری صبح به دلیل بارش برف و برودت هوا تعطیل اعلام شده است.

البرز مدارس طالقان و بخش آسارا استان البرز فردا در شیفت صبح تعطیل است.
تهران مدارس تمامی مقاطع تحصیلی پردیس، دماوند و رودهن تعطیل اعلام شد. همچنین به علت بارش برف، مدارس ابتدایی و پیش دبستانی در شهرستان فیروزکوه در نوبت صبح تعطیل است.
چهار محال و بختیاری به دلیل بارش زیاد برف و سرمای زیاد و کولاک در شهرستان «کوهرنگ» تمام مدارس در مقاطع مختلف تحصیلی در این شهرستان شنبه صبح تعطیل است.
زنجان مدارس هر سه مقطع تحصیلی خدابنده و مقاطع ابتدایی و متوسطه اول سجاسرود فردا شنبه ۹ بهمن ماه شیفت صبح تعطیل اعلام شد.
قزوین به دلیل بارش برف در مناطق مختلف استان مدارس شهرستان آوج و آبگرم فردا شنبه در شیفت صبح تعطیل است.
قم فردا شنبه ۹ بهمن‌ماه کلیه مدارس بخش‌های خلجستان، سلفچگان و کهک قم در نوبت صبح تعطیل است.
کرمانشاه تمامی مدارس دوره‌های تحصیلی در شهرستان‌ها و بخش‌های اسلام آبادغرب، دالاهو،  پاوه، کنگاور، گواور، گهواره، حمیل، شاهو، باینگان، و دینور در گروه صبح تعطیل است.

مدارس ابتدایی و متوسطه اول شهرستان‌های هرسین، پاوه،صحنه، باینگان، نودشه و بخش هانی گرمله در گروه صبح تعطیل شد.

تمامی مدارس مناطق روستایی نواحی سه گانه شهر کرمانشاه، ماهیدشت، سنقر و کلیایی و بیستون و نیز تمامی دوره‌های تحصیلی مدارس استثنایی در شهر کرمانشاه فردا گروه صبح تعطیل خواهد بود.

کردستان در شهرستان کامیاران و منطقه موچش مراکز پیش‌دبستانی و ابتدایی شهر و روستایی تعطیل است.
در شهرستان سروآباد نیز تمامی مدارس شهری و روستایی هورامان تعطیل است.
کرمان فردا (شنبه) تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان ریگان تعطیل اعلام شد.
لرستان تاکنون مدارس شهرهای خرم آباد، بروجرد، اشترینان، دلفان، سلسله و دوره چگنی در همه مقاطع تحصیلی به دلیل بارش برف و برودت هوا تعطیل شده اند.
مرکزی براساس تصمیمات اخذ شده تمامی مدارس در مقطع صبح فردا نهم بهمن ماه در شهرستان‌های اراک، خنداب، شازند، کمیجان، فراهان، تفرش و آشتیان، تعطیل است.
همدان بر این اساس مدارس نواحی یک و دو همدان، تویسرکان، اسدآباد، قلقلرود و جوکار در تمام مقاطع تحصیلی فردا در نوبت صبح تعطیل است.

همچنین در دیگر مناطق استان همدان نیز مراکز پیش دبستانی، ابتدایی و دوره اول متوسطه فردا در نوبت تعطیل است.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۸ بهمن, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو