زمان انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ -

جزئیاتی از دوپینگ مدافع تیم پرطرفدار در اوج لیگ/ بگو قلیان کشیدم!

یکی از مدافعان تیم‌های مطرح لیگ برتری که چند هفته پیش نتیجه آزمایش دوپینگش مثبت اعلام شده بود، تا الان تبرئه نشده و احتمالا با محرومیت سنگینی مواجه خواهد شد.

به گزارش سرای نور؛ چند هفته پیش بود که تست اولیه دوپینگ یکی از مدافعان تیم های لیگ برتری مثبت اعلام شد و این بازیکن به طور مشکوک و به بهانه مصدومیت از ترکیب اصلی تیم کنار گذاشته شد. سئوالات درباره زمان بهبودی این بازیکن و بازگشت به میادین از سوی مربیان این تیم مدام با پاسخ‌های مبهم و نامشخص روبرو می شد تا بلکه این بازیکن بتواند در فرصت باقیمانده، از این اتهام تبرئه شود.

با این حال نتایج آزمایش دوم هم ثابت کرد که این بازیکن از مواد نیروزا استفاده کرده و احتمالا محرومیت طولانی در انتظار وی خواهد بود.

نکته عجیب این ماجرا پیشنهادی است که برای تبرئه این بازیکن و یا حداقل کاهش محرومیتش از سوی بعضی افراد شده بود. به این مدافع پیشنهاد شده بود برای فرار از محرومیت، استفاده از مواد نیروزا را تکذیب و تاکید کند که در اثر استفاده از قلیان و دخانیات، یک روز قبل از حضور در مسابقه تست دوپینگش مثبت شده است. در صورت اثبات استفاده از قلیان، امیدهای مدافع دوپینگی برای فرار از محرومیت زنده می ماند.

نکته دیگر اینکه علاوه بر این مدافع لیگ برتری، تست  دوپینگ یکی از بازیکنان لیگ برتری فوتسال هم چند هفته پیش مثبت شده بود. رایزنی های باشگاه لیگ برتری فوتسال برای فرار از محرومیت بازیکنشان به این نتیجه رسیده بود که باید از ترفندی شبیه به فوتبالیست لیگ برتری استفاده کنند. در واقع به این باشگاه فوتسالی هم پیشنهاد شده بود که از بازیکنشان بخواهند در اقرارنامه خود به حضور در یک قهوه خانه و استفاده از قلیان اعتراف کند؛ بلکه محرومیتی شامل حال این بازیکن نشود.

حالا در شرایطی که لیگ برتر فوتبال به اوج حساسیت خود رسیده است و این تیم هم برای حفظ جایگاهش نیاز به تمام بازیکنان اصلی خود دارد، باید در غیاب این مدافع که در اردوی آخر تیم ملی هم حضور داشت، به میدان برود؛ بازیکنی که حتی چند سال پیش هم با آزمایش مثبت دوپینگ مواجه شده بود ولی در نهایت تبرئه شد.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۳ بهمن, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو