زمان انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ -

امکان توسعه فرودگاههاوجود ندارد/مشکل،کمبود هواپیمای بدنه کوچک است

معاون شرکت فرودگاه‌ها، هزینه بالای اراضی اطراف فرودگاه ها را یکی از دلایل عدم توسعه آن‌ها معرفی کردو گفت:امکان توسعه فرودگاهها وجود ندارد؛ضمن اینکه مشکل اصلی، کمبود هواپیماهای بدنه کوچک است.

به گزارش سرای نور؛ حمیدرضا سیدی  افزود: مشکل کمبود اراضی فرودگاه‌های شمالی کشور مربوط به محدودیت جغرافیایی آنهاست زیرا تعدادی از آنها در کنار دریا هستند و بر همین اساس امکان توسعه این فرودگاه ها وجود ندارد.

وی درباره انتقاد برخی نمایندگان درباره کمبود اراضی فرودگاه‌های شمالی، اظهار داشت: فرودگاه‌های رامسر، نوشهر و … فضایی برای گسترش ندارند به عنوان نمونه اراضی اطراف فرودگاه رامسر متعلق به ارگان های دولتی و افراد حقیقی است که حاضر به فروش زمین ها نیستند و ارگان‌های دولتی هم در این زمینه همکاری نمی‌کنند.

به گفته سیدی، مساله ای که در واگذاری اراضی اطراف فرودگاه‌های شمالی کشور وجود دارد بحث درخواست رقم های بالا برای واگذاری  زمین هاست که پرداخت این مبالغ در توان شرکت فرودگاه ها و حتی دولت نیست زیرا قیمت زمین در این مناطق بالاست.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت شرکت فرودگاه‌ها گفت: شرایط فعلی فرودگاه‌های کشور برای پرواز مناسب است و مشکل اصلی صنعت فرودگاهی، نبود هواپیماهای بدنه متوسط و کوچک است.

وی اضافه کرد: اگر هواپیمای «ای تی آر» بیشتری در ناوگان هوایی وجود داشت، حجم پرواز در فرودگاه‌های شهرستان‌ها افزایش می یافت.

سیدی به زیرساخت‌های فرودگاه‌های کشور اشاره کرد و گفت: این زیرساخت‌ها جوابگوی هواپیماهای بدنه متوسط «ای تی آر» است به عنوان نمونه در فرودگاه نوشهر و رامسر هم مشکلی برای فرود هواپیماهای متوسط پیکر وجود ندارد اما برای هواپیمای پهن پیکر با مشکل مواجهیم ضمن اینکه دستگاه ناوبری پیشرفته ای در فرودگاه نوشهر نصب شده است که اگرچه در حجم پروازی موثر نیست اما می تواند کمک بسیاری به امنیت پروازها کند.

این مقام مسئول بیان کرد: با توجه به اینکه برخی فرودگاهها مسافر چندانی ندارند و باید میزان عرضه و تقاضا مناسب باشد، توسعه آنها توجیه اقتصادی ندارد.

 

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۵ بهمن, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو