زمان انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ -

مشارکت چین در پروژه قطار سریع‌السیر اصفهان- قم- تهران

یک مقام مسئول گفت: عملیات اجرایی پروژه قطار سریع‌السیر اصفهان- قم- تهران، حدفاصل قم- تهران با مشارکت شرکت CRET از کشور چین آغاز شد.

به گزارش سرای نور؛  به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حجت الله غلامی،مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: در سفری که وزیر راه در شهریور ماه به استان اصفهان داشتند عملیات اجرایی قطعه اصفهان- قم شروع شد و با تکمیل این پروژه حجم بسیاری از سفرهای جاده‌ای استان به ریل منتقل خواهد شد.

وی با بیان اینکه ما در استان چند برنامه مرتبط با قطار حومه‌ای و شهرسازی ریل پایه را شروع کردیم ادامه داد: یکی از برنامه‌هایی که قرار است عملیاتی کنیم قطار اصفهان- شاهین شهر که طرح این برنامه به شورای عالی حمل و نقل ارسال شده است.

غلامی افزود: این برنامه در شورای عالی حمل و نقل در دو مرحله بررسی شد که با توجه به مشکلاتی که در زمینه ایمنی مطرح شد، با چاره اندیشی‌های متعدد این مشکل را بر طرف و طرح را دوباره به شورا ارسال کردیم. امیدواریم با تصویب این طرح و با مشارکت بخش خصوصی این محور عملیاتی شود.

وی بیان کرد: در افق ۱۴۰۴ جمعیت حدود ۳۰۰ هزار نفری برای شهر شاهین شهر پیش‌بینی شده از این رو این پروژه می‌تواند حجم زیادی از سفرهای بین شهری را به خود اختصاص دهد و ایمنی سفر را بالا ببرد.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۵ بهمن, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو