زمان انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ -

آژیر قرمز پیش روی عالیشاه و نوراللهی

با رای نهایی فدراسیون فوتبال که برگرفته از حکم فیفا بود، بازیکنان تازه وارد این تیم حق همراهی سرخ‌های تبریزی را نخواهند داشت تا وضعیت قرمز پیش روی ستاره‌های سابق پرسپولیس در این تیم به وجود آید.

به گزارش سرای نور احمد نوراللهی و امید عالیشاه که حضورشان در تراکتورسازی با حواشی زیادی همراه بود، در نهایت به مسیر خود برای طی کردن دوران سربازی ادامه دادند و راهی تبریز شدند و قرارداد خود را با تراکتور به امضا رساندند. حضور این دو بازیکن در تیمی که به عنوان رقیب اصلی پرسپولیس برای قهرمانی معرفی می شد البته برای آنها از نظر شخصی شرایط مناسبی ایجاد کرد؛ نوراللهی توانست به تعداد دقایق حضور خود در دیدارهای اخیر بیفزاید و امید عالیشاه نیز بار دیگر در قامت گلزن برای سرخپوشان اینبار در تبریز معرفی شد و البته دوران سربازی نیز در حال سپری شدن.
با این حال آنها با اتفاق عجیبی در خصوص حکم تراکتورسازی مواجه شدند. حکم ممنوعیت تراکتورسازی از جذب بازیکن جدید در نقل و انتقالات زمستانی باعث شد تا طبق اعلام قرارداد امید عالیشاه و احمد نوراللهی با این باشگاه نیز غیرقانونی تلقی شود و اکنون آنها نیز باید دور از فوتبال در هفته‌های آتی به کار خود خاتمه دهند. اتفاقی که برخلاف تصور و رویای آنها پیش رفت. دو بازیکنی که با عنوان سرباز قرار بود فردا برابر تیم سابق خود قرار گیرند و تراکتور را در سفر به تهران نیز همراهی کرده بودند، امروز با خبر ممنوعیت حضور خود در ترکیب این تیم تا پایان فصل مواجه شدند تا بدترین شوک به آنها وارد شود.
حمید رضا براتی، رییس کمیته حقوقی تدوین مقررات فدراسیون فوتبال اولین واکنش در خصوص ابهام درباره بازی این دو بازیکن را ابراز داشت و از غیرقانونی بودن این دو بازیکن برای حضور در ترکیب تراکتور خبر داد: درباره اینکه تراکتورسازی رای فیفا را اجرا نکرده، فدراسیون فوتبال در حال مکاتبه با فیفا است و باید ببینیم رای فیفا چیست اما آنچه که مشخص است این که تراکتورسازی حق استفاده از بازیکنانی که بعد از تاریخ مقرر قرارداد خود را با سرخ‌پوشان امضا کرده‌اند را ندارد.
بنابر صحبت‌هایی که براتی انجام داد، پرونده بازی این دو بازیکن که برای پشت سر گذاشتن دوران سربازی راهی تبریز و تراکتورسازی شده بودند، بسته شد و البته آنها خوش شانس بودند که در زمان این حضور موجب کسر امتیاز شاگردان امیر قلعه نویی نشدند.
با توجه به تداوم این محرومیت و ممنوعیت از عقد قرارداد برای فصل آینده، اکنون آینده احمد نوراللهی و امید عالیشاه را باید در تیم نظامی دیگری جستجو کرد. این در حالی است که اکنون کد سربازی آنها برای سپاه عاشورا اعلام شده و بر اساس آن این دو راهی تراکتورسازی شده اند. این مساله مانع از این خواهد شد که این دو بازیکن بتوانند تیم دیگری را در این مقطع برای انجام بازی برگزینند و باید تا پایان فصل در انتظار باقی بمانند و بعد از آن بار دیگر ستاد کل نیروهای مسلح و نیروی انسانی آن اعلام دیگری برای آنها در نظر بگیرد. نوراللهی و عالیشاه که برای باقی گذاشتن شانس حضور خود در تیم ملی تصمیم به حضور در تیم تراکتورسازی گرفته بودند، اکنون باید امیدوار باشند که در فصل آتی ملوان جواز حضور در رقابت‌های لیگ برتر را کسب کند و با تغییر کد سربازی، مجوز حضور آنها در نیروی دریایی ارتش و تیم ملوان انزلی مهیا شود. در غیر اینصورت نیز یا باید ادامه تمرین در کنار تراکتور و تبریز را انتخاب کنند یا در دسته پایین تر در ملوان، فجرسپاسی و یا نیروی زمینی به فوتبال و ادامه سربازی خود بیندیشند.
با این حال امید عالیشاه و احمد نوراللهی امیدوارند در صورت چشم پوشی فدراسیون در عقد قراردادشان با تراکتورسازی در رابطه با محرومیت این تیم، بتوانند در این فصل انتخاب دیگری داشته باشند. اتفاقی که خیلی دور به نظر می رسد و با توجه به قوانین عقد قرارداد در یک فصل با تنها با دو تیم باشگاهی، آنها را مجبور به ادامه تمرین در این تیم خواهد کرد تا آینده خود را در فصل آینده جستجو کنند.

منبع:ورزش۳

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۷ بهمن, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو