زمان انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ -

شهرستان نور میزبان ۲ شهید گمنام دفاع مقدس می‌شود

مردم ولایتمدار شهرستان نور در دهم اسفند ماه میزبان 2 شهید گمنام در شهرستان می‌شوند.

 هادی خنجری در جلسه ستاد استقبال، تشییع و تدفین دو شهید گمنام شهرستان نور که با حضور بخشداران، شهرداران و دیگر  اعضای ستاد تشکیل شد، با قدردانی از حضور مردم  فهیم شهرستان نور در راهپیمایی  ۲۲ بهمن  اظهار کرد : مردم  ایران و نیز شهرستان نور بار دیگر  با حضور خود در راهپیمایی به دشمنان  ثابت کردند  که این ملت تا آخر پای آرمانهای امام  و شهدا  ایستاده و دست از  ولایت مطلق فقیه  برنمی دارد.

 

وی گفت: خدمت به مردم  در این نظام، یک تکلیف  شرعی و قانونی برای ادامه راه شهداست و ما وظیفه داریم تا برای خدمت در مسیر  امام و  شهدا، با نیت خالص قدم برداریم.

 

 

 

 

 

 

 

فرماندار نور تصریح کرد: هرکس در نظام اسلامی در مسیر شهدا گام  بردارد، در واقع ادامه دهنده راه حضرت اباعبدالله الحسین است زیرا نظام و انقلاب ما  متعلق به ائمه اطهار و  به تأسی از حرکت و نهضت کربلای  امام حسین (ع) شکل گرفته است.

 

 

 

این مسئول در ادامه گفت: تمامی حرکت امام خمینی(ره) در مسیر  ائمه هدی بوده است؛ فریادها، موضع گیری‌ها و حتی سکوت امام نیز به تأسی از اهل بیت  عصمت و طهارت بود.

خنجری در خصوص  تشییع و تدفین  شهدای گمنام در شهرستان نورخاطرنشان کرد: این اقدام باید به شایستگی انجام شود زیرا زنده نگه داشتن یاد شهدا یک کار فرهنگی است و ارزشهایی به جوانان و نوجوانانی  منتقل می‌کند که  هیچ تصوری از جنگ و دفاع مقدس ۸ ساله  ندارند و با آن فضا آشنا نیستند.

 

 

وی بر اطلاع رسانی و تبلیغات حداکثری از سوی دستگاه‌های اجرایی برای  برگزاری هرچه باشکوه تر این مراسم  تاکید کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور در این جلسه از  تشکیل چهار کمیته وداع، تبلیغات، اجرایی و امنیت خبر داد و افزود: این چهار کمیته مراسم  تشییع و تدفین  شهدای گمنام در تاریخ ۱۰ اسفندماه را مدیریت می‌کنند.

در ادامه، حسین محمودی اظهارکرد: یکی از تاثیرگذارترین و  بهترین برنامه‌هایی که در طول سال می‌توان انجام داد، برپایی اردوی راهیان نور  است زیرا تاثیرات عمیق آن در جامعه بر کسی پوشیده نیست.

 

 

 

 

وی یادآور شد: به زودی، شاهد حضور راهیان نور در کربلا خواهیم بود  و  این نشان دهنده این است که بنا به فرمان امام خمینی (ره) صدور انقلاب انجام شد.

فرمانده سپاه ناحیه نور از دستگاه‌های اجرایی خواستار مشارکت در  این حرکت فرهنگی شد و تصریح کرد: باید با یک عزم راسخ  پای کار  آمد تا با انسجام بیشتر شاهد اثربخشی مؤثرتر این اقدامات باشیم.

 

 

 

این مسئول افزود: کاروانها در ۱۹ اسفند در قالب اردوی راهیان نور حرکت می‌کنند و تمام تلاش ما بر این است تا از  اعزام خانوادگی اجتناب کرده و با توجه به  وضعیت پشتیانی شهرستان، جوانان سهم بیشتری از اعزام داشته باشند.

محمودی اضافه کرد: در تلاشیم تا از بخش مرکزی (نور، ایزدشهر و رویان) پنج دستگاه اتوبوس، از بخش چمستان چهار دستگاه و از بخش بلده نیز یک اتوبوس اعزام کنیم.

 

 

گفتنی است پیکر مطهر دو شهید گمنام در  ۱۰ اسفند ماه سال جاری  از ساعت ۹ صبح  از میدان امام خمینی به سمت گلزار شهدا  تشییع و پس  از ادای  نماز،  پیکر  شهدا در دانشگاه آزاد اسلامی نور تدفین می‌شود.

 

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۹ بهمن, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو