زمان انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ -

امدادرسانی به ۴۰هزار سیل زده/نجات ۲۱هزار نفر از برف در هفته اخیر

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، به تشریح عملیات امدادرسانی در برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی در کشور پرداخت.

به گزارش سرای نور؛ مرتضی سلیمی گفت: از ٢٤ الی ٢٩ بهمن ۹۵، ١١ استان اصفهان، ایلام، فارس، تهران، خراسان رضوی و شمالی، خوزستان، بوشهر، کرمان، کهگیلویه و هرمزگان، تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی بوده اند.

وی از امدادرسانی در ٣٦٤ شهر، روستا  و مناطق عشایرنشین گرفتار سیل و آبگرفتگی خبر داد و افزود: در این مدت، امدادرسانی به ۴۰ هزار نفر در این مناطق انجام شده است.

سلیمی از اسکان اضطراری ٥ هزار نفر خبر داد و گفت: در این مدت، ۲۳ نفر نجات یافته اند و یک دختر ۸ ساله فوت شده است. همچنین، یک مورد مفقودی داشته ایم.

وی با اشاره به تخلیه آب از ٨٩٣ واحد مسکونی و رهاسازی ۸۱ دستگاه خودرو از مسیر سیلاب، افزود: دو هزار و ۹۸۷ نفر در قالب ۴۸۷ تیم عملیاتی در امدادرسانی به حادثه دیدگان سیل و آبگرفتگی حضور داشته اند.

به گفته سلیمی، امدادرسانی در ٥  استان فارس ، بوشهر، کرمان، کهگیلویه و هرمزگان ادامه دارد.

عملیات برف و کولاک

رئیس سازمان امداد و نجات در ادامه به عملیات برف و کولاک در ۲۳ استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، البرز، چهارمحال، تهران، خراسان شمالی، زنجان، قزوین، سمنان، فارس، کرمان، کردستان، کرمانشاه، گیلان، گلستان، مازندران، مرکزی، لرستان، همدان، قم، یزد و اصفهان، اشاره کرد و افزود: امدادرسانی در ۱۲۵ محور برف گیر انجام شده است.

وی از امدادرسانی به ٢١ هزار نفر و سکان اضطراری ٤ هزار نفر خبر داد و گفت: در این مدت، ۴۱ مصدوم و ۱۷ خانم باردار به مراکز درمانی منتقل شده اند.

سلیمی از نجات ۴ نفر از سقوط بهمن خبر داد و افزود: دو نفر از هموطنان در ریزش بهمن فوت شده اند.

وی از رهاسازی ٢٤٥٣ خودرو از برف خبر داد و گفت: هزار و ۳۶۷ نفر در قالب ۳۹۹ تیم عملیاتی در امدادرسانی به هموطنان حاضر بوده اند.

به گفته رئیس سازمان امداد و نجات، امدادرسانی در ٦ استان آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، چهارمحال ، کردستان و همدان ادامه دارد.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۹ بهمن, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو