زمان انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۵ -

۲۰۰ میلیارد تومان یارانه مسکن مهر بلوکه شد

عدم پرداخت ۲۰۰ میلیارد تومان یارانه مسکن مهر از سوی خرانه‌داری کل کشور و اداره‌کل تلفیق برنامه و بودجه اتمام ۲۶ هزار مسکن مهر را متوقف کرده است.

به گزارش سرای نور ؛ در حالیکه این روزها سقف تسهیلات مسکن مهر از ۳۰ میلیون به ۴۰ میلیون تومان افزایش یافته و قطعا اجرایی شدن این وام می تواند سرعت زیادی به برخی پروژه‌ها بدهد، خبرها حاکی از این است که دو فقره اعتبار در مجموع به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان نزد دو سازمان اداره کل تلفیق برنامه و بودجه و خزانه داری کل کشور بلوکه شده و به این واحدها تزریق نمی شود.

سعید غفوری مدیر عامل شهر جدید پردیس در نامه‌ای به دبیر مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم‌پرداخت یارانه مسکن مهر این شهر توسط خزانه‌دار کل کشور خواستار پیگیری این مجمع برای پرداخت فوری یارانه جهت تسریع در تکمیل واحدهای طرح مهر شد.

وی در خصوص این نامه گفت: تزریق یارانه مسکن مهر می تواند به تکمیل واحدهای مسکن مهر با تاسیسات زیربنایی کمک کند اما متاسفانه علیرغم تاکیدات انجام شده از سوی نوبخت به اداره کل تلفیق برنامه و بودجه برای تزریق یک بخش از این مبلغ یارانه به مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان هنوز این اعتبار تزریق نشده است.

غفوری اظهار امیدواری کرد که مبلغ ۵۰ میلیارد تومانی که نزد خزانه داری کل کشور باقی مانده است هر چه زودتر پرداخت شود.

وی تاکید کرد: اگر این ۲۰۰ میلیارد تومان به پروژه ها تزریق شود ۲۶ هزار واحد مسکونی مهر با زیرساخت کامل در دو ماه تکمیل خواهد شد، در غیر اینصورت واحدهای مسکونی بدون هیچگونه آماده‌سازی و زیر ساخت لازم تکمیل خواهد شد.

پیش‌تر غفوریدر پاسخ به این سئوال که آیا پرداخت وام ۴۰۰ میلیونی مسکن مهر در شهر پردیس آغاز شده است گفت:پیمانکاران مسکن مهر شهر پردیس به دفترخانه معرفی شده‌اند و تاکنون نیز ۱۱ قرارداد به امضاء رسیده است.

وی افزود: براساس آمار متمم مسکن مهر پردیس در پایان روز ۵ اسفندماه تعداد ۸۱ قرارداد صدور دفترخانه و تعداد ۵۵ قرارداد نامه از بانک تحویل گرفته‌اند که تاکنون ۱۱ قرارداد در دفترخانه امضاء شده است.

منبع:فارس

زمان انتشار: ۷ اسفند, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو