زمان انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۵ -

سفر تورگردانان و خبرنگاران روسیه به ایران/رشد سفر اتباع دو کشور

متعاقب سیاست جذب گردشگران خارجی، هیاتی روسی شامل مدیران شرکت های برتر گردشگری و خبرنگارانی از آن کشور به ایران آمدند.

به گزارش سرای نور؛ به همت سفارت کشورمان در روسیه و با میزبانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی  وگردشگری، هیاتی متشکل از مدیران شرکت های برتر گردشگری روسیه به همراه خبرنگارانی از شبکه تلویزیونی «رن تی وی» در قالب تور آشناسازی در هفته جاری به ایران سفر می کنند.

اعضای این هیات در طول یک هفته حضور در ایران ضمن آشنایی با توان جذب گردشگر خارجی، از جاذبه های تهران، دیزین، اصفهان، قشم و کیش بازدید میکنند. آنها در این سفر با شرکت های گردشگری ایرانی که در زمینه جذب گردشگران خارجی فعال می‌باشند، ملاقات و گفتگو خواهند داشت.

یکی از مهمترین اهداف دولت حسن روحانی جذب گردشگران خارجی، به دور از هیاهوی رسانه‌ای بوده است. سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه نیز در سال های اخیر تلاش های فراوانی را در جهت جذب گردشگران روس به ایران داشته است.

امضای سند تسهیل دریافت ویزا برای شهروندان دو کشور، حضور در نمایشگاه های گردشگری و برگزاری تورهای آشناسازی از جمله این اقدامات است.

دو کشور به زودی موافقت نامه لغو روادید در سفرهای گروهی گردشگری را امضا می کنند.

آمار جهانی گردشگری و همچنین آمار ملی گردشگری دو کشور ایران و روسیه از رشد سفر متقابل اتباع دو کشور طی سه سال اخیر حکایت دارد.

کشور روسیه با میزان بیش از ۳۴ میلیون گردشگر در سال (طبق آمار سال ۲۰۱۵) یکی از کشورهای دارای بیشترین گردشگر در جهان می‌باشد. بر اساس داده های دولتی روسیه ده درصد از این میزان را گردشگران فرهنگی تاریخی تشکیل می دهند. امید است که با تلاش همه دست اندرکاران و با معرفی ظرفیت‌ها و جذابیت‌های گردشگری کشورمان، شاهد حضور هر چه بیشتر این گردشگران در کشور و تحقق سهم خود از این میزان گردشگر باشیم.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۸ اسفند, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو