زمان انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۴ -

عضو مجمع نمایندگان مازندران:

امکانات قضایی غرب مازندران متناسب با جمعیت شناور باشد

نماینده مردم تنکابن، عباس آباد و رامسر در مجلس شوراس اسلامی گفت: امکانات قضایی غرب استان متناسب با جمعیت شناور تامین شود.

به گزارش سرای نور؛به شمس الله شریعت نژاد عصر چهارشنبه در جلسه شورای ادارای شهرستان تنکابن گفت: پیشگیری از جرم و نحوه دادرسی در حوزه قضا دو مقوله مهم است که بایستی کمی ها و کاستی ها در آن از طریق مسئولان قضایی به گوش مقام معظم رهبری و سران سه قوه  رسیده و راهکار مناسبی برای آن اندیشیده شود.

شریعت نژاد افزود: امکانات قضایی در منطقه غرب مازندران باید بر اساس جمعیت شناور دیده شود زیرا توریست جدای از مزایایی که برای منطقه دارد، نابهنجاری های زیاد را نیز با خود به همراه می آورد که نیروی انسانی، فضای فیزیکی و اعتبارات کنونی جوابگو نیست و باید آسیب شناسی شود که چرا دستگاه قضا شلوغ ترین دستگاه اجرایی از نظر  مراجعه کننده است.

شریعت نژاد اضافه کرد: در سال ۹۲ دچار چالشی به نام برف شدیم و در واقع کشاورز این منطقه دوسال درآمد حاصل از کشاورزی خود را ازدست داد و یکی از آنها قبل از برف وامی به مبلغ  ۴۰ میلیون تومان گرفته بود که بعد از برف و خسارات ناشی از آن نتوانست مابقی اقساط خود را پرداخت کند و این مبلغ به دلیل دیرکرد به ۲۰۰ میلیون تومان رسید، اگر ربا حرام است پس چگونه  ۴۰ میلیون به ۲۰۰ میلیون تومان تبدیل می شود.

 وی گفت : همین موازی کاری ها و سنگ اندازی ها، برخی مصوبات و بخشنامه های دست و پاگیر و  من در آوردی باعث می شود تا  این همه درگیری های قضایی پیش بیاید.

نماینده مردم منطقه در خانه ملت با بیان این مطلب که این گونه رفتارها سبب آماده سازی زمینه برای وقوع جرم می شود افزود: استان مازندران در صدور این گونه بخشنامه های سنگ انداز و  مانع درست کن پیشتاز است.

وی در خصوص تخریب معلم کوه نشتارود گفت: شخصا دوبار مدیر عامل مربوطه را برای بازدید و هشدار تخریب این پل به صحنه آوردم و بارها هشدار آن را به معاون عمرانی استاندار که فقط چشم خوبی می گوید، دادم ولی نتیجه هیچ بود و سرانجام این پل تخریب و ۱۸ نفر مصدوم شدند.

شریعت نژاد ادامه داد : با التماس مدیران را به غرب مازندران می آوریم ولی خاصیتی برایمان ندارند و دستگاه قضا باید با این گونه مدیرانی که فقط به دنبال میز و پست و مقام  هستند، برخورد قاطعانه داشته باشد.

وی با گلایه از برخوردهای سلیقه ای دستگاههای اجرایی افزود: به طور مثال مصوبه داشتیم که در زمین های ۱۰ هکتاری تفکیک و ساخت و ساز صورت نگیرد، لیکن در همین تنکابن فردی در زمین ۱۰هکتاری ساختمان مسکونی ساخته است که از بیمارستان تنکابن هم بزرگتر است و کسی هم به او کاری ندارد.منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۳ آبان, ۱۳۹۴

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو