زمان انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ -

ساخت ۴۲۳ مسجد در لندن/ پیش بینی مسلمانان لندن در ۲۰ سال آینده

موسسه گیت استون گزارشی از نرخ قابل توجه تعطیلی کلیساها و تاسیس مساجد جدید در لندن و سایر نقاط اروپا ارائه داد.

به گزارش سرای نور؛ موسسه گیت استون روز یکشنبه گزارشی از نرخ  قابل توجه تعطیلی کلیساها در لندن پایتخت انگلستان و دیگر نقاط اروپا، همچنین رشد قابل توجه تاسیس مساجد در این مناطق ارائه داد.

موسسه گیت استون در رابطه با تغییر دیدگاه مردم در رابطه با مذهب نوشت: شهر لندن در مقایسه با مجموع بعضی کشورهای مسلمان نیز اسلامی‌تر است.  ۴۲۳ مسجد جدید اخیرا در این شهر ساخته شده است. و ۵۰۰ کلیسا به تعطیلی کشیده شده‌اند.

برای مثال کلیسای متحد هایت توسط جامعه مسلمانان مصری در لندن خریداری شده و به مسجد تبدیل شده‌ است. و یا اینکه کلیسای سنت پیتر به مسجد مدینه تبدیل گردید. مسجد بریک لین نیز به جای یک کلیسای سابق متدیست تاسیس شده است. گفته می‌شود که نه تنها ساختمان‌ها تغییر کاربری داده‌اند، بلکه بسیاری از مردم نیز به اسلام گرویده‌اند. و گرایش مردم لندن به دین اسلام دو برابر شده است.

این درحالی است که بسیاری از مساجد لندن با مشکل افزایش جمعیت و کمبود ظرفیت روبرو هستند. به طوری که بعضی مساجد مجبور هستند نماز جماعت روز جمعه را در خیابان‌ها برگزار کنند.

بعضی تحلیل‌گران نیز معتقدند در ۲۰ سال آینده نمازگزاران مساجد بسیار بیشتر از مسیحیان شرکت کننده در مراسم کلیسا خواهند بود. تخمین زده شده که تا سال ۲۰۲۰ تعداد نمازگزاران در مساجد لندن به حداقل ۶۸۳ هزار نفر برسد درحالی که تعداد مسیحیان شرکت کننده در مراسم کلیسا به ۶۷۹ هزار نفر کاهش خواهد یافت.

سری پیچ یکی از اساتید دانشگاه آکسفورد گفته است: چشم‌انداز فرهنگی جدید شهرهای انگلستان از راه رسیده، جامعه یک دست شده و دین مسیحیت در حال عقب نشینی است. به علاوه در حالی که نیمی از مسلمانان انگلستان زیر ۲۵ سال سن دارند، یک چهارم مسیحیان را سالمندان ۶۵ سال تشکیل می‌دهند.

منبع:مهر

کلیدواژه ها: ,,,,, ,
زمان انتشار: ۱۵ فروردین, ۱۳۹۶

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو