زمان انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ -

دعوت جمعی از نخبگان و اساتید ایرانی ساکن در آمریکا از رئیسی

جمعی از نخبگان، اساتید، متخصصین، دانشجویان و شاغلین ایرانی ساکن در آمریکا با صدور بیانیه‌ای از حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری دعوت کردند.

به گزارش سرای نور؛ جمعی از نخبگان، اساتید، متخصصین، دانشجویان و شاغلین ایرانی ساکن در آمریکا با صدور بیانیه‌ای از حجت‌الاسلام والمسلیمن سیدابراهیم رئیسی برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری دعوت کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای سیدابراهیم رئیسی

سلام علیکم

نویسندگان این نامه از نخبگان، اساتید، متخصصین، دانشجویان و شاغلین ایرانی ساکن در کشور ایالات‌متحده امریکا و دارای تحصیلات عالیه در رشته‌های مختلف بوده و از دوستداران ایران عزیزند، که با توجه به سوابق موفق و، از جنابعالی دعوت می‌نمایند با حضور درصحنه انتخابات پیشرو، امیدوارکننده مدیریتی و مقبولیت گسترده مردمی برنامه و تیم مدیریتی خود را برای استقرار دولتی شفاف، عقلانیت محور، انقلابی و تخصص گرا اعلام نمایید.

آنچه باعث نگارش این نامه و دعوت از جنابعالی برای شرکت در انتخابات شده، وضعیت نابسامان کشور در حوزه سیاست‌های داخلی و خارجی است. در حال حاضر معضل بیکاری و تداوم رکود از اساسی‌ترین مشکلات اقتصادی ایران است و آینده جوانان در پرده‌ای از ابهام قرار دارد. درعین‌حال رشد تصاعدی فساد در طول سالیان گذشته مغایر با آرمان‌های انقلاب بوده و متأسفانه دولت‌های فعلی و گذشته در ریشه‌کن نمودن این غده‌ سرطانی جدی زیاده‌خواهی مدیران اجرایی و شکاف گسترده طبقاتی از یک، نبوده‌اند.

نویسندگان این نامه معتقدند که اشرافی گری درشان نظام، سو، و از سوی دیگر عدم واکنش متناسب نسبت به بدعهدی‌های طرف‌های مقابل در مذاکرات هسته‌ای اسلامی و مردم ایران در داخل و خارج از کشور نبوده و نیست. ما نویسندگان این نامه معتقدیم فقدان شفافیت در حکومت و دولت به‌عنوان بازوی اجرایی حکومت، به‌کار نگماردن متخصصین جوان و عدم استفاده از علوم روز، از مهمترین دلایل مشکلات جاری کشور است. برای حل مشکلات درهم‌تنیده می‌بایست عزمی راسخ چاشنی تخصص و تعهد شده و با به‌کارگیری عقلانیت و علوم و فناوری‌های نوین در امر حکومت‌داری در حل آنان کوشید.

بر این باوریم که سیاست‌های مدیریتی دولت عقلانیت‌گرای اسلامی نبایست بر مبنای اعتماد و اطمینان به دشمنان قسم‌خورده ایران که در هر فرصتی مردم ایران را تحریم نموده‌اند بنا نهاده شود، بلکه می‌بایست با ایجاد موقعیت‌های پژوهشی و مدیریتی برای جوانان متخصص در عرصه‌های مختلف، گره از مشکلات کشور باز کرد.

مضافًا شفاف نمودن تصمیمات دولتی و جلوگیری از پنهان کاری‌های مرسوم مدیریتی، راه را بر مفسدان و چپاولگران بیت‌المال بسته و فرصت‌هایی برابر در اختیار آحاد جامعه قرار می‌دهد. وضع تحریم‌های جدید از سوی دولت و کنگره امریکا، آن‌هم بعد از قبول تعهدات سنگین و ظالمانه و بدون دریافت امتیازات متناسب، مغایر باعزت و مصلحت جامعه اسلامی است و البته نوع برخورد دولت مستقر جمهوری اسلامی و نحوه نگارش برجام در رفتار تحقیرکننده دولتمردان آمریکایی مؤثر بوده است.

لازم به یادآوری است که اگرچه مذاکرات هسته‌ای منجر به افزایش فروش نفت شده، لیکن عدم دریافت پول فروش نفت و بجای آن روی آوردن به تهاتر و واردات کالاهای مصرفی باعث ایجاد رقابتی نابرابر با تولیدکنندگان و نهایتاً تعطیلی کارخانجات داخلی گشته و روشن است که ادامه این مسیر به وخیم‌تر شدن اوضاع اقتصادی منجر خواهد شد.

از یک سو شکست دولت فعلی در سیاست‌های خارجی و داخلی و احساس خطر از آینده جوانان، و از سوی دیگر مدیریت قابل‌تحسین شما در مجموعه عظیم آستان قدس رضوی و سوابق انقلابی و موفقتان در برخورد با مفاسد در معاونت اولی قوه قضائیه و دادستانی کل کشور، ما را بر این داشت تا از، قامت ریاست سازمان بازرسی کل کشور جنابعالی برای شرکت در انتخابات و استفاده از توانمندی‌های جوانان متخصص و متعهد میهن و قیام لله برای ستاندن حقوق مستضعفین، محرومین و پابرهنگان دعوت نماییم.

به‌عنوان افرادی که تجربهٔ سال‌ها تحصیل، کار و زندگی در کشورهای غربی را داشته‌اند معتقدیم که رویه فعلی اداره کشور نه تنها از مشکلات نمی‌کاهد، که بر عمق و دامنه آنان نیز خواهد افزود. نویسندگان این نامه پیشنهاد می‌دهند از سازوکارهای موفق و مجرب کشورهای دیگر همچون شفافیت و حکومت باز، نخبه‌گرایی و تخصیص بهینه، مبتنی بر توان متخصصین داخلی، و علمی منابع که در راستای اصول اسلامی‌اند بهره برده و راهکارهای جدیدی برای حل مشکلات کشور به‌کار گرفته شوند.

ما بر این باوریم که تزریق علوم روز در مدیریت کشور، باعث ایجاد تحول در حل مشکلات و رضایتمندی مردم خواهد شد و این امید را داریم که شاهد چنین مواردی در برنامه‌های علمی و اجتماعی کشور نظاره، پیشنهادی‌تان بوده و عملی شدن آنان و تأثیر مثبتشان را در بهبود وضعیت اقتصادی کنیم.

مردم و شما مستحضرید که معضلاتی چون دستور اخیر رئیس‌جمهور امریکا در ممنوعیت و محدودیت صدور ویزا برای ایرانیان، انسداد برخی حساب‌های بانکی و آزار رساندن مادی و معنوی به هم‌وطنان در فرودگاه‌ها و مبادی ورودی و برخوردهای نژادپرستانه و تبعیض‌آمیز با مسلمانان موجب بروز مشکلاتی برای ایرانیان ساکن امریکای شمالی شده است. این واقعیات عینی نشان می‌دهد وعده‌های داده‌شده عملی نگردیده، سیاست‌های دولت مستقر ایران در کاهش تنش مثمر ثمر نبوده و تنها بر گستاخی دشمنان و مشکلات کشور افزوده‌اند. هرچند که اولویت پیشرفت و سعادت مردم و بهبود زندگی مادی و معنوی ایرانیان ساکن کشور است.

جمعی از نخبگان، اساتید، متخصصین، دانشجویان و شاغلین ایرانی ساکن در آمریکا

۱. رضا ابوسعیدی، واشینگتن دی‌سی، مریلند

۲. دکتر عباس قاسمی، پروفسور مهندسی شیمی و استاد در مرکز اسلامی المهدی، لاس کروسس، نیو مکزیکو

۳. دکتر اکبر محمدپور، واشنگتن دی‌سی، مریلند

۴. دکتر توحید عزیزی، پزشک و دانشجوی انفورماتیک پزشکی و بهداشت، بوستون، ماساچوست

۵. دکتر مجتبی رضاخواه، پسا دکتری، دنور، کلرادو

۶. کیوان ابراهیمی، دانشجوی دکتری برق، ایمز، آیوا

۷. سید مجید میر قاسمی، هیوستون، تگزاس

۸. مهدی دردشتیان، دانشجوی دکتری سلامت عمومی، فلوریدا

۹. سمیه ابوسعیدی، واشنگتن دی‌سی، مریلند

۱۰. صدیقه صادقی‌نژاد، هیوستون، تگزاس

۱۱. دکتر محمدرضا کاظمی، مینیاپولیس، مینه‌سوتا

۱۲. حسین حقیقی‌نیا، هیوستون، تگزاس

۱۳. حسین نوری سعید، MBA، دنور، کلرادو

۱۴. اعظم دوست مهربان، پرستار، سن‌دیگو، کالیفرنیا

۱۵. زهرا اسلامی، واشنگتن دی‌سی، مریلند

۱۶. احمدرضا اسلامی، واشنگتن دی‌سی، مریلند

۱۷. محمد رهنما، مشاور انرژی و آی‌تی، لس‌آنجلس، کالیفرنیا

۱۸. حسین شربانی، سالت‌لیک‌سیتی، یوتا

۱۹. دکتر هاشم عماری، جراح دندانپزشک، دیترویت، میشیگان

۲۰. مصطفی قاسمی، دانشجوی دندانپزشکی، لاس کروسس، نیو مکزیکو

۲۱. وحید قاسمی، دانشجوی مهندسی برق، لاس کروسس، نیو مکزیکو

۲۲. محمود دربندی، تالسا، اوکلاهاما

۲۳. محمد مومن نیا، اوکلاهاما سیتی، اوکلاهاما

۲۴. مریم قاسمی، معلم و مدرس کارگاه‌های آموزشی، لاس کروسس، نیو مکزیکو

۲۵. محسن عراقی نیکنام، مینیاپولیس، مینه‌سوتا

منبع:مهر

زمان انتشار: ۱۶ فروردین, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو