زمان انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ -

مرکز آموزش موسیقی کلاسیک تاسیس می‌شود/ همکاری دانشگاه گراتس اتریش

مدیرعامل انجمن موسیقی با اشاره به آمادگی همکاری و مشارکت دانشگاه گراتس اتریش از رایزنی و مذاکره برای تاسیس مرکز تخصصی آموزش موسیقی کلاسیک در ایران خبر داد.

به گزارش سرای نور؛ بهرام جمالی مدیرعامل انجمن موسیقی ایران پیرامون یکی از مهم‌ترین رویکردها در انجمن موسیقی گفت: بحث اصلی ما در انجمن موسیقی شناخت آسیب‌ها و نیازمندی‌ها و تلاش برای پویایی و برخورداری از موسیقی اصیل است، اینکه در حوزه‌ موسیقی چه بحث‌های مدیریتی باید اتفاق بیفتد تا بتوان ضمن شناسایی مسائل مرتبط با حوزه‌ موسیقی، براساس آن برنامه و راه‌کارهای اجرایی پیش‌بینی کرد.

وی ضمن اشاره به عمده‌ وظایف انجمن موسیقی، همچون تأمین زیرساخت لازم در جهت ماندگاری گونه های مختلف موسیقی، پشتیبانی و حمایت از نسل جوان موسیقی، الگو و نمونه­ سازی با آفرینش آثار موسیقایی برجسته و جدی در عرصه موسیقی کشور در مورد انگیزه‌ خود از سفر به کشور اتریش گفت: تمامی امور مربوط به رخدادهای گونه‌های مختلف موسیقی اعم از  سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، امور اجرایی و همچنین توجه جدی به مسائل موسیقی کشور البته با تأکید بر موسیقی‌های هویتی از جمله وظایف مهم انجمن است.

جمالی ادامه داد: از سال گذشته با دانشگاه گراتس وارد مذاکره شدیم تا مرکزی در ایران به نام «مرکز تخصصی آموزش موسیقی کلاسیک» با مشارکت و حمایت دانشگاه گراتس و تحت لیسانس آن دانشگاه تأسیس کنیم. در حقیقت اساتید و سیستم آموزشی را آنها تأمین کنند و انجمن موسیقی ایران هم بحث هماهنگی‌ها و مسائل داخلی را انجام دهد. این اتفاق یکی از راهکارهایی است که می‌تواند به دانشگاه‌ها، هنرستان‌ها، ارکسترها و کسانی که به صورت آزاد در حوزه‌ موسیقی کلاسیک کار می‌کنند خدماتی را ارائه کند به همین جهت امیدوار هستیم بتوانیم امسال این مرکز را رسماً افتتاح کنیم.

مدیرعامل انجمن موسیقی ایران در مورد اهمیت پرداختن به مقوله‌ موسیقی کلاسیک در ایران توضیح داد: یکی از موضوعات جدی ما بحث موسیقی کلاسیک در ایران است که سابقه‌ صد ساله دارد. دانشگاه هنر، دانشگاه تهران، مراکز علمی‌ـ‌کاربردی، هنرستان‌های موسیقی و ارکسترهای موسیقی، همه درگیر مسئله‌ی موسیقی کلاسیک هستند. ساماندهی مساله‌ آموزش و بالابردن سطح کیفی نوازندگی، آهنگسازی، رهبری ارکستر و خوانندگی‌ چهار مقوله‌ حوزه‌ موسیقی کلاسیک هستند که نیازمند یک برنامه‌ منظم و جدی است.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۱۹ فروردین, ۱۳۹۶

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو