زمان انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ -

مردم نیویورک مقابل برج ترامپ تظاهرات کردند

جمعی از مردم آمریکا با تجمع در برابر برجی که به رئیس جمهوری این کشور تعلق دارد، تجاوز نظامی به خاک سوریه را محکوم کردند.

به گزارش سرای نور؛ به نقل از نیویورک تایمز، جمعی از مردم آمریکا که از حملات موشکی این کشور علیه سوریه به خشم آمده بودند با تجمع در برابر برج متعلق به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در نیویورک، شعارهای اعتراض آمیز سر دادند.

 تظاهرات کنندگان که تعداد آنها به ۱۰۰ نفر می رسید، با زیر سوال بردن مشروعیت ترامپ برای بمباران اهداف نظامی سوریه، از وی به عنوان مردی یاد کردند که از بمباران خاورمیانه و تبدیل آن به جهنم خوشحال است.

معترضین همچنین پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها عبارت هایی چون «پول برای اشتغال زایی، آموزش و بیمه درمانی است نه جنگ در سوریه» به چشم می خورد.

همچنین شبکه های اجتماعی با ارسال تصاویر ویدئویی از برخورد خشونت آمیز پلیس آمریکا با معترضین خبر می دهند.

گفتنی است ترامپ دیروز صبح دستور حمله موشکی به پایگاه «الشعیرات» سوریه را صادر کرد. این حمله با پرتاب ۵۹ فروند موشک «تام هاوک» از عرشه ۲ ناو آمریکایی مستقر در مدیترانه انجام شد و فاقد هرگونه مجوزی از سوی  شورای امنیت سازمان ملل یا حتی کنگره آمریکا بود. بهانه آمریکا برای توجیه این اقدام، حمله شیمیایی به «خان شیخون» در استان ادلب است که به ارتش سوریه نسبت داده می شود. این درحالی است که دولت سوریه به کارگیری هرگونه سلاح شیمیایی را رد کرده است.

وزارت خارجه سوریه نیز در این باره اعلام کرد که حمله شیمیایی به منطقه خان شیخون اقدامی از پیش برنامه ریزی شده بود تا حمله آمریکا به مواضع ارتش سوریه را که همواره در حال نبرد با تروریسم است، توجیه کند.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۱۹ فروردین, ۱۳۹۶

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو