زمان انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ -

تشکیل کمیته‌ای در عربستان سعودی برای بررسی فاجعه منا

سرپرست سازمان حج و زیارت از پیگیری پرونده فاجعه منا در کمیته‌ای که عربستان تشکیل داده، خبر داد و گفت: در صورت اجرای بدون مشکل حج، سفر عمره نیز برقرار می‌شود.

به گزارش سرای نور؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، حمید محمدی که به تازگی از عربستان بازگشته، در نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری، به تفصیل به محورهای مذاکرات خود با وزیر حج آن کشور پرداخت و گفت: در این گفت‌وگوها مسائل اجرایی و توافقات صورت‌گرفته در تفاهم‌نامه حج مطرح و به صورت دقیق بررسی شد و کارها و برنامه‌ها در حوزه‌های مختلف در فضایی مناسب درحال پیگیری است.

او فاجعه منا را از محورهای مهم و مورد توجه در این مذاکرات ذکر کرد و گفت: وزیر حج عربستان نیز با حساسیت روند کار در کمیته تشکیل‌شده برای بررسی ابعاد مختلف این فاجعه را دنبال می‌کند و جمهوری اسلامی ایران هم نظرات خود دربارهٔ فاجعه منا را به طرف مقابل ارائه کرده است و کار با جدیت دنبال می‌شود.

سرپرست سازمان حج و زیارت در ادامه با بیان این که طرف سعودی برای صدور ویزا به منظور اعزام تیم‌های کارشناسی بخش‌های مختلف آمادگی دارد، افزود: در مذاکرات تصریح شد در صورتی که مشکلات اجرایی را درحج امسال شاهد نباشیم، راه‌اندازی سفر عمره نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی قاضی عسکر ـ نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت ـ نیز در ادامه گفت: کارها و برنامه‌های مورد نظر حج ۹۶ به خوبی پیش می‌رود و مشکل خاصی وجود ندارد.

او سفر اخیر سرپرست سازمان حج و زیارت و هیئت کارشناسی به عربستان برای پیگیری مفاد تفاهم‌نامه حج را مفید دانست و افزود: با توجه به مذاکرات صورت گرفته، مسیر برای تحقق اهداف مورد نظر در حوزه حج فراهم و شرایط مساعدی ایجاد شده است و درخصوص مسائل اجرایی حج پیش روی زائران نگرانی وجود ندارد.

درادامه این جلسه نحوه اطلاع‌رسانی، میزان اسکان حجاج ایرانی در مدینه قبل و بعد با توجه به امکانات موجود در این دو شهر، اسکان زائران در عرفات و منا، نقل و انتقال حجاج توسط شرکت‌های هواپیمایی داخلی و سعودی و نحوه واگذاری فیش‌های حج و عمره اولویت‌دار بررسی شد و نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، لزوم افزایش اطلاع‌رسانی به مخاطبان حوزه حج در امور مختلف فرهنگی و اجرایی را یادآور شد.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۲۱ فروردین, ۱۳۹۶

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو