زمان انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ -

ترامپ مهره های شورای امنیت ملی را باز هم جابجا کرد

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه عزل و نصب های غیر قابل پیش بینی در شورای امنیت ملی کاخ سفید، این بار به سراغ معاونت مشاوره این نهاد رفت.

به گزارش سرای نور؛ به نقل از بلومبرگ، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در ادامه خانه تکانی که در شورای امنیت ملی کاخ سفید به راه انداخته است، قرار است «کی. تی. مک فارلند» را که کمتر از ۳۳ ماه پیش به عنوان معاونت مشاوره این نهاد انتخاب شد، از سِمت خود برکنار کند.

 در عین حال، انتظار می رود که مک فارلند به عنوان سفیر آمریکا در سنگاپور منصوب شود.

خبر جابجایی مک فارلند ۶۵ ساله در حالی اعلام می شود که ترامپ چهارشنبه گذشته در اقدامی غیر منتظره، «استیو بانون» مشاور و استراتژیست ارشد خود را که به تعبیری بازوی راست وی در سکان داری کاخ سفید محسوب می شد، عزل کرد.

به گفته یک منبع آگاه، دلیل کنار گذاشتن مک فارلند از ترکیب شورای امنیت ملی کاخ سفید، نامناسب بودن وی برای ادامه حضور در این نهاد عنوان می شود. در عین حال، گفته می شود «جان کلی» وزیر امنیت داخلی آمریکا نیز در جریان تصمیم اتخاذ شده درباره مک فارلند بوده است.

علاوه بر این، قرار است تا ریاست ستاد مشترک ارتش آمریکا بار دیگر در همه جلسات شورای امنیت ملی حضور داشته باشد. این در حالی است که ترامپ در دستوری که ماه ژانویه صادر کرد، حضور ریاست ستاد مشترک ارتش و همچنین مدیریت آژانس اطلاعات ملی را در نشست شورای امنیت به مواقع ضروری محدود کرد.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۲۱ فروردین, ۱۳۹۶

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو