زمان انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

تکواندو نوجوانان آسیا؛

دختران شایسته ایران قهرمان آسیا شدند/درستی بهترین مربی آسیا

دختران شایسته تکواندو ایران با کسب شش مدال طلا و یک نقره با اختلاف زیاد۳۷ امتیازی با سایر مدعیان قهرمان نهمین دوره رقابتهای قهرمانی نوجوانان آسیا شدند.

به گزارش سرای نور؛ این  دوره مسابقات قهرمانی  با حضور ۲۴۶ تکواندوکار از ۲۰ کشور روز سه شنبه در شهر «آتی راو» قزاقستان آغاز شد و عصر امروز جمعه با قهرمانی تیم کشورمان در بخش دختران به پایان رسید. دختران ایرانی با شش طلا و یک نقره در مجموع ۸۰ امتیاز کسب کرده و قهرمان شدند.

تایلند با دو طلا، دو نقره و ۴۳ امتیاز نایب قهرمان شد و یک طلا، دو نقره، سه برنز و ۴۲ امتیاز سوم شد. فیلیپین با ۲۹، قزاقستان با ۲۷، ازبکستان با ۲۲ و چین با ۴۶ امتیاز پائین تر از تیم ملی ایران عناوین چهارم تا هفتم را به خود اختصاص دادند.

در روز پایانی این مسابقات رقابتهای اوزان ۵۵-، ۵۹-، ۶۸- و ۶۸+ کیلوگرم در گروه دختران برگزار شد که بابالو از دور مسابقات حذف شد، اسماعیل پور، شاکری و ولی نژاد هم به نشان طلا دست پیدا کردند.

زهرا اسماعیل پور سرگروه تیم‌ نوجوانان دختر کشورمان چهارمین طلای این تیم را به نام خود ثبت کرد. وی در وزن ۶۸+ کیلوگرم  پس از یک‌دور استراحت،  ۹ بر یک «سو یئون کیم» از کره‌جنوبی را شکست داد، سپس در دیدار نهایی «ژیهوی فنگ» از چین را نیز ۱۴ بر ۷  از پیش رو برداشت و مدال طلا را به نام خود ثبت کرد.

در وزن ۵۵- کیلوگرم و در مرحله یک‌چهارم نهایی مبینا شاکری ۹ بر ۷ «وون کیونگ» از کره جنوبی را شکست و در مرحله نیمه‌نهایی نیز با برتری ۳ بر صفر «ایم توگیمان» از کشور میزبان را از پیش رو برداشت و راهی بازی نهایی شد.  وی در دیدار پایانی هم  «بئاتریک گائرلان» از فیلیپین را با نتیجه ۷ بر ۴ از پیش رو برداشت و قهرمان طلای پنجم دختران را کسب کرد.

در وزن ۵۹- کیلوگرم یلدا ولی نژاد در مرحله یک‌چهارم نهایی  و در پیکار با  «جی وون کیم» از کره‌جنوبی ۱۰ بر ۵ صاحب پیروزی شد و در ادامه هم در یک مبارزه برتر ۲۶ بر ۵ «میلانا گولوبوآ» ازبکستانی را شکست داد و به فینال راه پیدا کرد. ولی نژاد در دیدار نهایی هم «فلورنس چاوز» از فیلیپین را ۱۲ بر ۴ شکست داد و  طلایی دیگر را برای تیم کشورمان کسب کرد. مبینا بابالو تنها حذف شده تیم دختران در روز پایانی بود. وی در وزن ۶۸- کیلوگرم ۸بر ۶ نتیجه را «زوخرا اوچیلوا» از ازبکستان واگذار کرد و از دور رقابتها کنار رفت.

برای تیم ملی تکواندو دختران ایران یلدا ولی نژاد، مبینا شاکری، زهرا اسماعیل پور، مبینانژاد، زهرا شجاعی راد و زهرا علیزاده شش طلا و مهلا مومن نژاد یک مدال نقره کسب کردند.دنیا محمدی و ستاره چابکی هم از دور مسابقات خارج شدند.

در پایان این رقابتها اعظم درستی سرمربی تیم دختران ایران به عنوان بهترین مربی آسیا انتخاب و معرفی شد.

در مجموع دختران و پسران تیم ملی تکواندو کشورمان(مجموع دختران و پسران) با کسب ۱۳ مدال رنگارنگ بر سکوی قهرمانی قاره آسیا ایستادند. ایران با ۹مدال طلا، سه نقره، برنز و ۱۴۱ امتیاز قهرمان شد. کره جنوبی با همین تعداد امتیاز، ۸ مدال طلا، ۴ نقره و ۳ برنز بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد و تایلند با ۲ طلا، ۲ نقره، ۲ برنز و ۶۱ امتیاز عنوان سوم را بدست آورد.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو