زمان انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

۹۶ درصد مردم از ظرفیت های اقتصادی محروم هستند

شهردار تهران با اشاره به اینکه اقتصاد کشور مردمی نیست، گفت: ۹۶ درصد مردم از ظرفیت های اقتصادی محروم هستند.

به گزارش سرای نور؛ محمدباقر قالیباف صبح امروز در مسجد جامع  شهر  ایلام اظهار داشت: بسیار خوشحال و خرسند هستم که بار دیگر توفیق سفر به استان قهرمان، شجاع و غیور ایلام را پیدا کرده ام.

وی بیان داشت: این استان یکی از مهمترین مناطق دفاع مقدس در کشور بود و بنده نخستین روزهای جوانی خود را در این استان آغاز کرده ام و خاطرات فراوانی از زمان جنگ در این استان دارم.

قالیباف افزود: مردم استان ایلام در زمان جنگ شهر و استان خود را رها نکردند و در سخت ترین شرایط زیر چادرها و کوه های اطراف شهر زندگی کردند.

شهردار تهران عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران و امنیت کشورمان حاصل تلاش شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافعان حرم است، امروز در تمامی جهان شاهد ناامنی هستیم ولی در کشورمان امنیت پایدار به واسطه این شهدا وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه امروز کشورمان با چالش های بسیار بزرگی مواجه است، گفت: مهمترین چالش کشور این است که اقتصاد کشورمان مردمی نیست و فقط چهار درصد مردم از ظرفیت های اقتصادی برخوردار هستند و ۹۶ درصد دیگر محروم از ظرفیت های اقتصادی هستند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  عنوان کرد: امروز دشمن از همین ضعف های اقتصادی کشور سوء استفاده می کند و از طریق تحریم های اقتصادی کشور را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی افزود: امروز شاهد بیکاری، مشکلات اقتصادی، فقر، طلاق و..در کشور هستیم که بیشترین علت آنها این است که اقتصاد کشور مردمی نیست.

قالیباف اظهار داشت: امروز شاهد افزایش قاچاق کالا در کشور هستیم به طوری که سالانه بیش از ۲۵ میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور مان می شود که بخش بسیار کمی از این میزان از بازارچه مرزی وارد می شود.

وی ادامه داد: هم اکنون شاهد واردات کالاهای لوکس و غیرضروری در کشور هستیم و همین مسئله باعث شده عده ای درآمدهای بسیار گزاف کسب کنند و در حالی قشر فقیر هر روز فقیرتر می شوند.

شهردار تهران با اشاره به اینکه دلیل اصلی افزایش فقر در کشور رانت، سوء استفاده های اقتصادی و..است، گفت: در حالی که مردم صاحب اصلی سپرده های بانک ها هستند ولی خدمات دهی بانک ها برای افراد قاچاقچی، وارات کنندگان کالاهای لوکس و..است.

وی گفت: بیشترین حجم تسهیلات بانکی کشور دست ۴۰۰ نفر است و این درحالی  است مردم برای یک  وام ازدواج باید سال ها پشت نوبت باشند.

وی گفت: به اعتقاد بنده می شود در یک دروه چهار ساله بیشتر مشکلات را حل کرد و کشور را در مدار قرار داد و این مهم با حضور مردم محقق می شود.

قالیباف عنوان کرد: در صورتی که بنده مسئولیت بر عهده بگیرم، اتاق کار من در همه نقاط کشور به خصوص مناطق محروم خواهد بود، در حالی که هم اکنون شاهد پشت میز نشستن مدیران در کشور هستیم.

وی افزود: کشور با بخشنامه و پشت میز نشستن اداره نمی شود باید با مردم همراه بود، با مردم زندگی کرد و از نزدیک مشکلات را لمس کرد.

شهردار تهران با اشاره به اینکه استان ایلام دارای ظرفیت های بزرگ نفت و گاز، منابع طبیعی است، گفت: چرا باید الان این استان جزو محروم ترین مناطق کشور باشد و این مشکلی است که سوء تدبیر نشات می گیرد.

وی افزود: این استان دارای ظرفیت مهم مرز مهران برای صادرات کالا و به خصوص تردد زوار اربعین است، حتما باید از این ظرفیت ها برای توسعه استفاده کرد.

وی تصریح کرد: شاهد هستیم بعضی از پروژه ها عمرانی سال ها طول می کشد، اعتقاد داریم باید پروژه ها در زمان های تعیین شده به بهره بردای برسد نه اینکه از یک نسل برای نسل بعد پروژه نیمه کاره رها شود.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو