زمان انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

ارکستر ملی ایران با حضور محمد اصفهانی در زنجان برگزار می‌شود

مدیرکل ارشاد استان زنجان از برگزاری ارکستر ملی ایران در ۲۱ و ۲۲ اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: این ارکستر با هنرمندی محمد اصفهانی به روی صحنه می‌رود.

سرای نور؛ناصر مقدم امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: رسانه‌ها در انتخابات شوراهای اسلامی و ریاست جمهوری دو وظیفه مهم بر عهده دارند که در وهله نخست باید مردم را به لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری و حضور حداکثری در انتخابات دعوت کنند تا دشمنان داخلی و خارجی از توطئه‌های خود مأیوس شوند.

وی رعایت اخلاق حرفه‌ای و پرهیز از دورغ و تهمت را دیگر وظیفه مهم رسانه‌ها در بحث انتخابات عنوان کرد و افزود: طبق اطلاعیه معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رسانه‌ها و نشریات وابسته به دولت که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند، از ورود به حوزه‌های تبلیغی انتخابات ممنون هستند و نمی‌توانند موافق یا علیه کاندیدایی سخن بگویند.

واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و واگذاری به بخش خصوصی را از مهمترین برنامه‌های دولت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: اداره کل ارشاد استان زنجان چهار پروژه در دستور کار دارد که اطلاعات واگذاری و تکمیل این طرح‌ها را در اختیار بخش غیردولتی قرار می‌دهد.

وی ابراز کرد: پروژه‌های سالن نمایش زنجان، فرهنگسرای ایجرود، هنرستان موسیقی و هنرستان هنرهای تجسمی دختران زنجان طبق ضوابط و آگهی فراخوان برای احداث به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

مقدم خاطرنشان کرد: دو پروژه مهم دیگر شامل تالار بزرگ شهر و کتابخانه مرکزی از طریق اداره کل راه و شهرسازی مراحل واگذاری خود را سپری می‌کند.

وی به واگذاری مدیریت مراکز فرهنگی و هنری به بخش غیردولتی اشاره کرد و گفت: مدیریت فرهنگسراهای ابهر، طارم، خدابنده، ماهنشان، خرمدره و ایجرود و نیز هنرستان هنرهای زیبای پسران به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به ایجاد تحول در زیرساخت‌های فرهنگی استان بیان کرد: احداث موزه‌ هنرهای معاصر از دیگر طرح‌های عمرانی است که عملیات اجرایی آن بلافاصله پس از اتمام مراحل اداری با استفاده از اعتبارات ملی آغاز می‌شود.

احداث هفت سینما در زنجان

وی احداث هفت سینمای کوچک و متوسط در محور فرهنگی گاوازنگ توسط بخش خصوصی را از دیگر پروژه‌های در دستور کار برشمرد.

مقدم با اشاره به برنامه‌های سال ۹۶ تصریح کرد: تحقق اعتدال فرهنگی، استفاده از توان کارشناسان و اصحاب فرهنگ و هنر در قالب کارگروه‌های چهارده‌گانه، تدوین برنامه‌ها در راستای خط مشی نظام، گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی و تحقق حقوق شهروندی از مهمترین رویکردهای در برنامه‌های سال ۹۶ است.

اجرای برنامه‌ها با هویت بومی

وی خاطرنشان کرد: با توجه به توان اجرایی و هویت بومی و فرهنگی شهرستان‌های استان زنجان، در تدوین برنامه‌های امسال ضمن تمرکز زدایی از مرکز اجرای بخشی از برنامه‌ها به شهرستان‌ها واگذار شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه اعتبارات فرهنگی استان زنجان پاسخگوی نیازهای اصحاب فرهنگ و هنر نیست، ابراز کرد: در سال ۹۶ فعالیت‌های فرهنگی، دینی و قرآنی به شکل متوازن انجام می‌شود.

وی تعداد برنامه‌های ‌پیش‌بینی شده برای سه ماهه نخست امسال را ۹ مورد عنوان کرد و افزود: همایش ماهنشان در امتداد فرهنگ و مراسم هنر موسیقی “آشیقلار بایرامی”  به اجرا درآمده است.

مقدم در مورد مهمترین برنامه‌های پیش‌رو بیان کرد: ارکستر ملی ایران با هنرمندی محمد اصفهانی خواننده برجسته کشور۲۱ و ۲۲ اردیبشهت ماه به روی صحنه می‌رود.

وی چهارمین جشنواره فرهنگی و قرآنی رمضان، نخستین همایش “داعیان راستین”، گردهمایی و تجلیل از موسسات قرآن و عترت، همایش “نادیان ماندگار” و مراسم جشن فصل‌نامه فرهنگ را از دیگر برنامه‌های مهم این دستگاه در سه ماهه نخست امسال برشمرد.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو