زمان انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

مشاهیری که توسط حیوانات کشته شدند+عکس

حیوانات به این موضوع توجهی ندارند که فردی که جلوی آنها ایستاده یک آدم مشهور است و یا یک آدم معمولی و ناشناس؛ هر انسانی برای حیوانات حیات وحش به طور کلی و غالبا دو حالت دارد، یا تهدید است و یا منبعی برای غذا و در دو حالت باعث مرگ او می شوند.

سرای نور، حیوانات به این موضوع توجهی ندارند که فردی که جلوی آنها ایستاده یک آدم مشهور است و یا یک آدم معمولی و ناشناس؛ هر انسانی برای حیوانات حیات وحش به طور کلی دو حالت دارد، یا تهدید است و یا منبعی برای غذا و در دو حالت ممکن است باعث مرگ او شوند.  در این گزارش درباره مشاهیری خواهید خواند که با ورود به قلمرو حیات وحش باعث مرگ خود شده اند.

تیموثی تریدوِل، مستند ساز

تیموثی تریدول تهیه کننده آمریکایی فیلم های مستند حیات وحش بود. زمانی که او  و نامزدش درباره خرس ها پژوهش می کردند مورد حمله یک خرس قهوه ای گریزلی قرار گرفتند و کشته شدند. نکته جالب توجه این بود که تیموثی یک آدم عادی و با سطح اطلاعات محدود درباره ی خرس ها نبود بلکه او درباره ی حیوانات به خصوص خرس ها اطلاعات بالایی داشت. او و نامزدش آمی همزمان و در یک ساعت توسط خرس قهوه ای خورده شدند، بعد از گذشت چندی از شکم خرس مهاجم لباس ها و باقی مانده جسد تیموثی و نامزدش را پیدا کردند. صدای هولناک او در لحظه ی مرگ و کشته شدن به دست خرس ها ضبط شده است.

مشاهیری که توسط حیوانات کشته شدند
مشاهیری که توسط حیوانات کشته شدند

تیلور میشِل، خواننده

تیلور میشل خواننده و ترانه نویس کانادایی در سال ۲۰۰۹ میلادی با انتشار آوازهایش در یک مجموعه آلبوم درخشید و با نقدهای مثبتی از سوی محافل موسیقی روبرو گردید، به طوری که برخی او را ستاره ی نو ظهور دنیای موسیقی ارزیابی می کردند. او وقتی در یک منطقه محافظت شده در حال قدم زدن بود مورد حمله گرگ صحرایی آمریکای شمالی موسوم به (Coyote) قرار گرفت و کشته شد.

 مشاهیری که توسط حیوانات کشته شدند
مشاهیری که توسط حیوانات کشته شدند
مارتی فِلدمن، نویسنده

مارتی فلدمن نویسنده و کمدین به دلیل چهره ی عجیبش به شهرت بسیاری دست یافته بود. او در دسامبر سال ۱۹۸۲ میلادی به دلیل سکته ی قلبی ناشی از مسمومیّت غذایی که پس از خوردن حلزون صدف دار سمی در او ایجاد شده بود از دنیا رفت.

مشاهیری که توسط حیوانات کشته شدند

گای استندینگ، بازیگر

گای استندینگ بازیگر انگلیسی بود که در اوایل دهه هشتاد قرن پیش پس از ترک خدمت در نیروی دریایی بریتانیا به هالیوود نقل مکان کرد و در تعدادی از فیلم های آن به ایفای نقش پرداخت. گفته میشود که او بر اثر سکته قلبی ناشی از دیدن یک مار افعی در هنگام قدم زدن بر روی تپه های هالیوود کشته شده است، برخی دیگر نیز علت مرگ او را گزش یک عنکبوت سمی سیاه عنوان کرده اند.

مشاهیری که توسط حیوانات کشته شدند

استیو ایروین، شکارچی تمساح و مستندساز

استیو ایروین استرالیایی شکارچی تمساح بود و به این کار و تهیه فیلم های مستند از زندگی تمساح ها علاقه زیادی داشت. شاید تصور کنید که او توسط حمله یک تمساح کشته شد، اما این طور نیست. او در حال تهیه یک مستند با نام (مرگ بارترین اقیانوس ها) بود که ناگهان یک پوماهی به سوی او حمله کرد و در قفسه سینه و ناحیه قلب او حفره ای به وجود آورد. این شکارچی معروف تمساح بر اثر خونریزی و آسیب قلبی از دنیا رفت. خانواده او خواستار از بین بردن فیلمی شدند که لحظه مرگ استیو را ثبت کرده بود.

مشاهیری که توسط حیوانات کشته شدند

الکساندر اول، پادشاه یونان

در آغازین سالهای دوران معاصر نیز مشاهیری بودند که به دست حیوانات کشته شدند، در سال ۱۹۲۰ میلادی الکساندر اول پادشاه یونان بر اثر گازگرفتگی میمون مکاک بربری از دنیا رفت. او تلاش میکرد تا درگیری بین میمون قصرش را با میمون دیگری خاتمه بدهد که مورد آسیب قرار گرفت. الکساندر زخم را نادیده گرفت و دچار بیماری گندخونی شد و بر اثر ابتلا به آن درگذشت. بسیاری این حرکت الکساندر را مناسب جایگاه او ندانسته و نوع مرگ او را بسیار عجیب توصیف می کنند.

مشاهیری که توسط حیوانات کشته شدند

جین باتن، هوانورد

جین باتن یک شخصیت اسطوره ای در نیوزیلند و تاریخ هوانوردی بود که رکوردهای متعددی را در پرواز انفرادی شکست که از جمله آنها پرواز مستقیم از انگلستان تا نیوزیلند بود. او مدال ها و نشان های مختلفی از جمله عالی ترین رتبه ی امپراتوری بریتانیا را دریافت کرد و همیشه به عنوان یک قهرمان و الگو برای مردمش در مرکز توجه بود. اما سالهای آخر زندگی را در انزوا و سفرهای بی هدف به گوشه و کنار جهان سپری کرد. در طول اقامتش در مایورکای اسپانیا هدف حمله ی یک سگ قرار گرفت و توسط او زخمی شد. او اجرای هرگونه فرآیند درمان را نپذیرفت و بر اثر عوارض ناشی از گازگرفتگی سگ از دنیا رفت. خبر فوت او پنج سال بعد به خانواده اش در نیوزیلند رسید.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو