زمان انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

درختان نخلی که راه می روند! +عکس

نوعی درخت نخل وجود دارد که می تواند راه برود و به آن ها نخل رونده گفته می شود. این نام عجیب از حقیقتی نشات گرفته که دانشمندان قادر به توضیح آن نیستند و آن ظاهر عجیب ریشه های این درخت است.

سرای نور؛

نوعی درخت نخل وجود دارد که می تواند راه برود و به آن ها نخل رونده گفته می شود. این نام عجیب از حقیقتی نشات گرفته که دانشمندان قادر به توضیح آن نیستند و آن ظاهر عجیب ریشه های این درخت است. این درختان در جنگل های گرمسیری جنوب و مرکز آمریکا یافت می شود و ریشه های بلند و محکمی دارد که در بیرون درخت و چندین سانتیمتر روی زمین رشد می کنند و درخت را در خاک نگه داشته و چنین به نظر می رسد که درخت چندین پا دارد.

مدت ها قبل مردم اعتقاد داشتند که این ریشه ها واقعا مثل پا عمل می کند و درخت را قادر به راه رفتن می کند. سال ها داستان شگفت انگیز راه رفتن این درختان توسط راهنمایان گردشگری برای مردم گفته می شد. گفته می شد که درختان از سایه به آفتاب راه می رفتند و ریشه ها به سمتی که می خواستند بروند رشد می کرد و ریشه های قدیمی به آرامی در هوا باقی مانده و از بین می رفتند. این به درخت اجازه می داد به جهتی که می خواست حرکت کند.این فرآیند دو سال طول می کشید درحالیکه درخت دو تا سه سانتیمتر در هر روز حرکت می کند. این داستان آنقدر جذاب بود که خیلی ها تمایل داشتند آن را باور کنند، اما متاسفانه پیاده روی درختان تنها یک افسانه است. یک زیست شناس مطالعات دقیق خود درباره این درختان نخل منتشر کرد مبنی بر اینکه آن ها نمی توانند راه بروند زیرا ریشه های آن ها حرکت نمی کند.
محققان هنوز مطمئن نیستند نقش این ریشه های منحصربفرد در گیاه چیست. برخی می گویند این ریشه ها به استحکام گیاه در مناطق باتلاقی کمک می کند و یا به درخت اجازه می دهد تا ارتفاع بلندتری رشد کند و نور برسد بدون اینکه نیاز به افزایش قطر باشد. هرچند هیچ نظریه ای تاکنون تایید نشده است.
 درختان نخلی که راه می روند!
درختان نخلی که راه می روند!
درختان نخلی که راه می روند!
درختان نخلی که راه می روند!
درختان نخلی که راه می روند!
کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو